Російські розробники представили переносний антидроновий комплекс із зенітним дроном-перехоплювачем, котрий оснащений системою самонаведення.
Відео оприлюднили російські телеграм-канали.
Показаний комплекс являє собою “рушницю” з дроном-перехоплювачем, котрий оснащений тепловізійною камерою та системою розпізнавання і захоплення цілей на основі “машинного зору”.
Принцип застосування засобу простий: оператор вмикає пристрій та наводить його на ціль, очікуючи, поки система перехоплювача захопить об’єкт. Після цього дрон самостійно запускається та в автоматичному режимі прямує до неї без допомоги оператора.
Конструкція перехоплювача не передбачає будь-якої бойової частини, тому ураження відбувається шляхом тарану та завдавання механічних ушкоджень. На показаному відео він таким чином відламав безпілотнику-мішені один із пропеллерів.
Сам дрон, як зазначають розробники, після такого має вціліти та може бути використаний повторно.
Можливості антидронового комплексу не розкриваються. Проте повідомляється, що перехоплений на відео безпілотник рухався на швидкості 80 км/год на висоті 200 метрів.
Розробники очікують, що їхній комплекс зможе посилити піхотні підрозділи дешевим та ефективним засобом боротьби з малими безпілотниками та дронами-бомбардувальниками, що нині активно застосовуються на передовій.
Тепловізійна система самонаведення має значно спростити використання комплексу непідготовленим бійцем та забезпечити можливість застосування як удень, так і вночі. Крім того, це дозволяє відмовитися від пультів управління, станцій передачі сигналу тощо.
Окрім представленого способу застосування, розробники також пропонують альтернативне використання перехоплювача зі станціонарної наземної пускової установки. Однак невідомо, як така система керуватися та наводитися в бік цілі.
Нагадаємо, що українські Сили оборони тим часом активно використовують іншу модель протидії ворожим БпЛА, де роль перехоплювача відводиться класичним FPV-коптерам, що керуються операторами на землі.
Ця тактика призначена насамперед для роботи по висотних цілях, як-от Zala 410 та “Орлан-10”, у той час як російська розробка націлена більше на дрони тактичного рівня.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин