Президент Російської Федерації (РФ) Дмитро Медведєв доручив міністру оборони РФ Анатолію Сердюкову підготувати план розвитку військово-морської бази Чорноморського флоту в Україні та укласти угоду з Україною про соціальне облаштування бази. Про це повідомляє прес-служба глави держави, передає РБК. Президент РФ раніше підписав федеральний закон “Про ратифікацію угоди між Російською Федерацією і Україною з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України”, прийнятий Державною думою 27 квітня і схвалений Радою Федерації 28 квітня 2010 р. Верховна Рада України також ратифікувала харківські угоди про Чорноморський флот РФ.
Згідно з угодою, з 28 травня 2017 р. продовжується на 25 років дію угоди між Україною і РФ про статус і умови перебування Чорноморського флоту Росії на території України, угоди між Україною і РФ про параметри поділу Чорноморського флоту і угоди між урядом України та урядом РФ про взаємних розрахунках, пов’язаних з поділом Чорноморського флоту та перебуванням Чорноморського флоту РФ на території України від 28 травня 1997 р. з автоматичним продовженням на наступні п’ятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не проінформує письмово іншу сторону про припинення їх дії не пізніше, ніж за один рік до завершення терміну дії.
Угода також передбачає збільшення орендної плати за перебування ЧФ РФ на території України. Орендна плата за перебування Чорноморського флоту на території України, починаючи з 28 травня 2017 р., складається з платежів Росії Україні у розмірі 100 млн дол. на рік. Також плата складається з додаткових коштів, що отримуються за рахунок зниження ціни на газ, у розмірі до 100 дол. від встановленої чинним контрактом між ВАТ “Газпром” і НАК “Нафтогаз” України.
За попередньою угодою перебування Чорноморського флоту в Україні обмежувалося 2017 р.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин