Велика Британія та США занепокоєні через можливу ядерну угоду між Іраном та росією - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Велика Британія та США занепокоєні через можливу ядерну угоду між Іраном та росією

Велика Британія та США занепокоєні через можливу ядерну угоду між Іраном та росією
Велика Британія та США занепокоєні через можливу ядерну угоду між Іраном та росією

США та Велика Британія стурбовані тим, що росія допомагає Ірану розвивати його програму ядерної зброї в обмін на нещодавню поставку балістичних ракет, наданих Тегераном для використання у війні проти України, йдеться в суботньому звіті з посиланням на джерела, знайомі з справа.

Питання поглиблення зв’язків між росією та Іраном викликало занепокоєння під час зустрічей президента США Джо Байдена та прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера у Вашингтоні в п’ятницю, а також під час переговорів держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Леммі на початку тижня.

Однак, за даними газети Guardian, дві країни не тільки зосереджені на балістичних ракетах, які постачає росії Іран, але також стурбовані тим, що росія може надати натомість.

Посилаючись на британські джерела, знайомі з переговорами на високому рівні минулого тижня, видання повідомило, що обидві країни вважають, що Іран, можливо, працює з досвідченими російськими фахівцями, щоб оптимізувати свій виробничий процес, оскільки він нарощує свої запаси збагаченого урану та готується створювати власну ядерну зброю. зброї.

Іран дотримується ядерного збагачення трохи нижче збройового рівня з моменту краху ядерної угоди зі світовими державами в 2015 році після одностороннього виходу США з угоди в 2018 році.

Занепокоєння Заходу з приводу того, що Іран близький до того, щоб створити ядерну зброю, циркулює вже кілька місяців, сприяючи напруженості на Близькому Сході, яке і без того на знаходиться високому рівні через війну Ізраїлю проти ХАМАС у секторі Газа. Розробка Тегераном ядерної зброї розглядається Ізраїлем як пряма загроза.

Західні держави стверджують, що для цього немає жодних переконливих цивільних причин, тоді як Іран стверджує, що його цілі цілком мирні, незважаючи на те, що його офіційні особи нещодавно попередили, що Ісламська Республіка може змінити свою «ядерну доктрину», якщо на неї нападуть або її існування буде під загрозою з боку Ізраїлю.

У серпні Організація Об’єднаних Націй з ядерного нагляду виявила, що Іран ще більше збільшив свої запаси урану, збагаченого майже до збройового рівня. Станом на 17 серпня в Ірані було 64,7 кілограма (363,1 фунта) урану, збагаченого до 60 відсотків, що на 22,6 кілограма (49,8 фунта) більше з останнього звіту МАГАТЕ в травні.

Іран продовжує заперечувати вплив західних санкцій, включно з тими, які нещодавно запровадили Велика Британія, Німеччина та Франція через нібито експорт ракет до росії.

Іран неодноразово заперечував надсилання будь-якої зброї росії для використання її у війні проти України та пообіцяв відповісти на останню з довгої серії західних санкцій, які міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі в суботу відкинув як «невдалий інструмент» впливу на політику Тегерана.

Державне інформаційне агентство IRNA цитує слова Арагчі: «Дивно, що західні країни досі не знають, що санкції є невдалим інструментом і що вони не можуть нав’язати Ірану свою програму за допомогою санкцій». Перший іранський дипломат назвав санкції «інструментом тиску та конфронтації, а не інструментом співпраці».

Як повідомляє IRNA, Арагчі додав, що Іран «завжди був відкритий до переговорів» і «конструктивного діалогу» з іншими країнами. “Але діалог має базуватися на взаємній повазі, а не на погрозах і тиску”, – сказав він.

Зі свого боку, міністри закордонних справ G7 в суботу «найрішучішим чином» засудили експорт Іраном і закупівлю росією іранських балістичних ракет. «Іран має негайно припинити будь-яку підтримку незаконної та невиправданої війни росії проти України та припинити такі передачі балістичних ракет, БПЛА та пов’язаних з ними технологій, які становлять пряму загрозу українському народу, а також європейській та міжнародній безпеці в цілому», – йдеться в заяві міністрів G7.

Повідомлення про передбачувані передачі з’явилися минулих вихідних після того, як США та їх союзники протягом місяців попереджали Іран не постачати балістичні ракети до москви. Німеччина, Франція та Велика Британія розкритикували цей крок як «акт ескалації», у заяві попередивши, що це «пряма загроза європейській безпеці».

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V