Третій рік поспіль у Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція “Перспективи розвитку озброєння і військової техніки Сухопутних військ”. Щоб обговорити результати наукових дослідпжень, обмінятися відповідним досвідом, підготовити рекомендації щодо подальших напрямків та шляхів вирішення проблемних питань у цій сфері, до Львова з’їхалися провідні науковці та керівники як великих підприємств вітчизняного оборонного комплексу, так і невеликих приватних фірм.
Начальник Академії Сухопутних військ доктор історичних наук, професор, генерал-лейтенант Павло Ткачук, відкриваючи конференцію, зазначив, що той науковий потенціал, який має Україна, необхідно постійно розвивати і примножувати. Що ж стосується військової складової,то вона завжди була рушієм науково-технічного прогресу людства.
На пленарному засіданні перед учасниками заходу виступило чимало фахівців: як зброярів,так і представників наукових установ. Зокрема, провідний науковий співробітник наукового центру Сухопутних військ доктор технічних наук Володимир Корольов, заступник начальника Центрального науково-дослідного інституту озброєння і військової техніки Збройних Сил України з наукової роботи доктор технічних наук Ігор Чепков, провідний науковий співробітник наукового центру Сухопутних військ доктор технічних наук Анатолій Зубков та ін. Загальні проблеми розвитку озброєння і військової техніки в Україні окреслив заступник головного конструктора Казенного підприємства “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова” кандидат технічних наук Василь Глєбов.
– Потенціал нашого підприємства дуже великий. Ми можемо виконати практично будь-яке замовлення, яке стосується специфіки діяльності нашого заводу. Але… немає чіткого технічного завдання, планування на перспективу і державного фінансування на розвиток нових видів і зразків озброєння, – підкреслив він.
І в такій ситуації опинилися практично всі вітчизняні заводи, які мають ресурси і потужності для розвитку технічної складової Українського війська. У кращому випадку на ці цілі з державної казни виділяється 15-20% від потреби, а решта – це обігові кошти самих підприємств, які зацікавлені в розробці сучасних зразків ОВТ.
Серед таких підприємств, наприклад, і ВАТ “Концерн-Електрон” (м. Львів), яке представило на огляд високоточні засоби наведення на наземні та повітряні цілі. Як розповів генеральний директор структурного підрозділу ОКБ “Текон- Електрон” Михайло Гладкий, фахівці концерну завершили розробку телевізійної головки самонаведення для типу ракет, які використовуються на бойових гелікоптерах. У травні буде готовий експериментальний зразок продукту, який ще не мав аналогів для такого типу зброї. Відповідно подальша доля виробу, а з нею і покращання бойових можливостей гвинтокрила залежатиме від державного замовлення. І таких прикладів чимало.
Загалом з доповідями про власні розробки у сфері військових технологій на трьох тематичних секціях (“Напрями та шляхи оснащення Сухопутних військ сучасним озброєнням і військовою технікою та навчально-тренувальними засобами”, “Експлуатація, відновлення та утилізація ОВТ Сухопутних військ. Види технічного забезпечення Сухопутних військ”, “Розвиток форм і способів застосування підрозділів Сухопутних військ)” виступило до 200 науковців. Ці матеріали по закінченні конференції будуть систематизовані і додатково опрацьовані.
На виставці, яка працювала впродовж двох днів конференції, її учасники мали змогу ознайомитися з продукцією і розробками ТОВ “Передові технології парашутобудівництва” (м. Феодосія), компанії “Смерш-М” (м. Житомир), ВАТ “Концерн-Електрон” (м. Львів), державного підприємства “Оризон-Навігація” (м. Сміла), ТОВ науково-виробниче підприємство “ЕФІР-С” (м. Львів) та багатьма іншими, а також почитати наукові доробки, видані в Академії Сухопутних військ.
Віталій СТЕЧИШИН
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин