Італія виготовить для України нову батарею зенітного комплексу SAMP/T замість передачі готової системи зі своїх запасів.
Про це повідомив міністр оборони Гвідо Крозетто в Празі під час Форуму глобальної безпеки GLOBSEC.
Він розповів, що італійська оборонна промисловість зриває темпи постачання призначеного для України комплексу протиповітряної оборони, зупиняючи свою роботу на свята та у вихідні дні.
«Італія має поставити в Україну систему протиповітряної оборони, але італійська компанія, яка її збиратиме, була закрита в серпні через свята, в суботу, неділю та ввечері не працює», – заявив глава відомства на конференції.
Він зазначив, що італійський оборонно-промисловий комплекс не пристосований до умов військового часу. Крозетто наголосив, що «це потрібно швидко змінити, і Європа це також зрозуміла».
Доповідь італійського міністра докорінно змінює уявлення щодо темпів постачання нового зенітного комплексу. Раніше низка італійських ЗМІ повідомляла, що передача комплексу відбудеться в короткі терміни за рахунок вже існуючої батареї зі складу збройних сил Італії.
У той же час офіційні особи Італії, зокрема, міністр закордонних справ Антоніо Таяні, не уточнювали звідки буде отримано SAMP/T та відмовились повідомляти деталі та часові межі поставок.
Журналісти Ansa повідомляли, що до виробництва зенітного комплексу SAMP/T, що здатен перехоплювати балістичні ракети, залучене одне з італійських підприємств в районі Неаполя.
Місцева профспілка повідомила журналістам, що заява міністра про те що компанія «не працює в суботу і була закрита протягом серпня» не є правдою. Вони запевнили, що на підприємстві діє тризмінний графік роботи і вже планується збільшення штату.
«Проблема в тому, що чотириразове збільшення виробництва не може бути досягнуто за кілька тижнів», — пояснив глава профспілки Фабіо Бернардіні. Він нагадав, що завод також підписав контракти з іншими країнами.
Італійський SAMP/T – стратегічно важливий засіб для України, адже є одним із небагатьох зенітних комплексів, що здатен перехоплювати балістичні ракети малої дальності. Він здатен знищувати аеродинамічні цілі на відстані 100+ км та балістику в радіусі 25 км.
Для української армії ця батарея має стати вже другою. На початку 2023 року Італія та Франція спільно зібрали з власних складових одну батарею та передали її Україні для захисту міст та промислових об’єктів від численних російських ракетних ударів.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин