Військово-морські сили Туреччини взяли до складу флоту перший підводний човен нового типу Reis – TCG Piri Reis (S-330).
Про це повідомляє офіційна сторінка ВМС Туреччини у мережі «Х».
Новий підводний човен став першим у складі ВМС Туреччини з повітрянонезалежним двигуном, що забезпечить довготривале перебування підводного човна під водою.
За планом, субмарини типу Reis замінять у складі флоту човни німецької розробки Type 214, будівництво яких відбувалось на корабельній компанії Gölcük Naval Shipyard.
«TCG Piri Reis, який сьогодні взяли до складу флоту, є першим з наших підводних човнів, оснащених шістьма повітронезалежними силовими установками. На сьогодні, Piri Reis успішно провела понад 380 заводських, портових і морських приймальних випробувань», – сказав Реджеп Ердоган, президент Турецької Республіки.
За планом міністерства оборони Туреччини, планують побудувати шість підводних човнів цього типу, які якісно оновлять підводний флот країни та дозволять і надалі утримувати лідерство у Чорному морі.
Під час церемонії, окрім офіційного взяття корабля до складу флоту, також було продемонстроване нове озброєння, яким буде оснащуватись човен.
Так, були продемонстровані важкі 533-мм торпеди «Akya», а також протикорабельна ракета Atmaca, яка оснащена активною ГСН у вигляді імпульсно-доплерівського радара. Максимальна дальність пуску становить близько 250 км.
Підводний човен має водотоннажність 1860 тонн та має довжину 67,6 метра. Корпус підводного човна забезпечує ефективну глибину занурення до 300 метрів з максимальним до 700 метрів, що є найбільшою глибиною, де існує ймовірність руйнування корпуса. Будівництво підводного човна було розпочате у 2015 році зі спуском на воду в березні 2021 року.
Максимальна надводна швидкість становить 19 км/год (10 вузлів), а підводні 37 км/год (20 вузлів).
Основним озброєнням є вісім 533-мм торпедних апаратів, що забезпечує можливість запуску торпед та протикорабельних ракет.
Раніше «Мілітарний» повідомляв, що військово-морські сили Туреччини розпочали процес інтеграції вітчизняних протикорабельних ракет ATMACA на кораблі.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин