Пекін вимагає від Маніли негайно відвести від спірної мілини Сяньбінь (Сабіна) у Південнокитайському морі корабель берегової охорони Філіппін.
У міністерстві закордонних справ КНР пригрозили рішучими заходами «для захисту свого територіального суверенітету».
Корабель берегової охорони Філіппін нещодавно став на якір у лагуні Сяньбінь, яка лежить у межах 200-мильної виключної морської зони Філіппін, але на яку претендує Пекін, передає «Укрінформ».
«Китай дипломатичними каналами висловив Філіппінам протест та вимагає негайно припинити протиправні дії і терміново прибрати судно з цієї лагуни», — йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.
У ній наголошують, що Пекін вважає мілину Сяньбінь, яка належить до архіпелагу Спратлі (китайською – Наньша), своєю територією.
«Несанкціонований захід і тривале перебування філіппінських суден у лагуні цього архіпелагу серйозно порушує суверенітет Китаю, і це грубе недотримання положень Декларації про поведінку сторін у Південнокитайському морі», — зазначили в міністерстві.
Китайська сторона традиційно додала, що саме дії Маніли становлять серйозну загрозу миру і стабільності в цьому районі.
«Китай уважно стежить за розвитком подій, ми вживатимемо рішучих заходів для захисту свого територіального суверенітету, прав та інтересів на морі», — наголошується в заяві.
При цьому декілька днів тому Філіппіни звинуватили Китай у небезпечних маневрах їхніх Повітряних сил над спірним районом Південнокитайського моря. У четвер 8 серпня вранці, під час звичайного патрулювання над мілиною Скарборо два літаки ВПС Китаю виконали ризикований маневр та випустили сигнальні ракети на траєкторії польоту філіппінського літака.
Нагадаємо, у 2023 році кораблі китайської Берегової охорони застосували водомети проти філіппінських цивільних суден.
КНР претендує майже на все Південнокитайське море, включаючи райони, які перебувають під контролем Філіппін, В’єтнаму, Індонезії, Малайзії та Брунею.
Китайська сторона не визнає рішення Міжнародного суду в Гаазі від 2016 року про те, що експансивні претензії Пекіна не мають ніякого підґрунтя з погляду міжнародного права у Південнокитайському морі.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин