Для переозброєння ЗС України слід активніше підключати можливості спецекспортерів - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Для переозброєння ЗС України слід активніше підключати можливості спецекспортерів

Для переозброєння ЗС України слід активніше підключати можливості спецекспортерів
Для переозброєння ЗС України слід активніше підключати можливості спецекспортерів

Для реалізації процесу переозброєння Збройних сил України слід активніше підключати можливості спецекспортерів, насамперед ДК “Укрспецекспорт” і її дочірніх підприємств.

Про це агентству Defense Express заявив директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак. За його словами, ДК “Укрспецекспорт” має досвід проектів, які виявилися успішними на зовнішніх ринках і дозволили прийняти на озброєння ЗСУ ряд нових озброєнь або їх ключових елементів.

Зокрема , як відзначив В.Бадрак ДК “Укрспецекспорт” веде інвестиційну діяльність із початку нового століття. У результаті перших проектів співробітництва з підприємствами ВПК з’явилися модернізована версія станції пасивної радіоелектронної розвідки ” Кольчуга-М” (виробник – ДП ДАХК “Топаз”), станція РЕБ “Мандат” (виробник – ДП ДАХК “Топаз”) і система захисту об’єктів від високоточної зброї “Каштан-3” (виробник  – НДІ “Квант”).

Він уточнив, що ідеологія участі ДК “Укрспецекспорт” і її деяких дочірніх підприємств у створенні нових видів ОВТ за рахунок експортних контрактів з використанням результатів в інтересах ЗСУ підтримувалася керівництвом держкомпанії протягом усього минулого десятиліття. Так, експортні угоди “Укрспецекспорта” і “Укроборонсервіса” дозволили помітно збільшити можливості винищувачів МІГ-29 у веденні вогню по наземних цілям, а також зосередити в Україні всю необхідну документацію на ремонт ЗРС С-300 і ЗРК “Бук” – результати обох проектів активно використовуються в інтересах Збройних сил України.

Крім того, повідомив керівник аналітичного центру, при особистій участі спецекспортерів в Україні була створена ціла лінійка нових високоточних засобів ураження (виробник – ДККБ “Луч”) і новий бронетранспортер БТР-4 (виробник – ХКБМ ім.Морозова). В.Бадрак додав, що в цей час за рахунок експортних поставок Україна може зробити ривок у розробках і виробництві нових дизельних двигунів для бронетехніки, що поставить її в ряд лідерів по цьому напрямкові. “У цей час зусилля спецекспортерів можуть і повинні бути зосереджені, у першу чергу, на розробках і виробництві автоматизованих систем керування, які вкрай необхідні армії й можуть мати відмінний експортний ефект”, – підкреслив В.Бадрак.

Експерт резюмував, що за рахунок використання оборотних ресурсів ДК “Укрспецекспорт” і її дочірніх підприємств Україна створила більше півтора десятка нових типів зброї для національної армії. У той час, він висловив співчуття, що номенклатура нових озброєнь і військової техніки попадає у ЗСУ в обмеженій кількості.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V