Міністерство оборони та Прикордонна служба Республіки Білорусь розпочали спільну інформаційну кампанію, направлену проти України.
Про це інформує моніторинговий проєкт «Беларускі Гаюн».
Повідомляється, що з 21 червня у ЗС РБ проводиться перевірка готовності, вона почалася наступного дня після заяви білоруських прикордонників про нібито збільшення українського угруповання біля білоруського кордону.
Протягом тижня МО РБ щодня публікувало повідомлення про перевірку. Для створення враження серйозних «маневрів» навіть підготовка до військового параду видавалася за перевірку.
Ситуація стала гострішою, коли вранці 28 червня білоруські прикордонники опублікували відео зі збиттям буцімто українського дрона DJI Mavic.
На відео показано, як два білоруські прикордонники збивають дрон за допомогою автомата та портативної системи РЕБ «Гроза-Р2».
Білоруська прикордонна служба показала кадри, які буцімто зробив безпілотник пролітаючи над індустріальними об’єктами, однак кадри запуску й польоту через кордон показані не були.
Крім того, білоруси заявили про знаходження схованки зі зброєю на тій же ділянці кордону.
Рівно за годину після заяви Прикордонної служби, МО РБ заявило, що дивізіон РСЗВ «Полонез» бере участь у виконанні завдань із прикриття держкордону.
У коментарі командир підрозділу заявив, що дивізіон вийшов у призначений район із повним боєкомплектом і готовий виконати завдання з нанесення ракетних ударів на відстань до 300 кілометрів протягом 20 хвилин.
«Беларускі Гаюн» каже, що така інформаційна кампанія пов’язана із намаганням білоруської влади зіграти на «патріотичному угарі» після нещодавнього параду та показати громадянам, що армія існує не тільки для парадів.
Крім того, метою може бути інформаційний вплив на Україну в контексті провалу російського наступу на Харківщині.
«Реалізоване ІПСО дуже добре вписується і в більш глобальний порядок денний. У ситуації, коли російський наступ у Харківській області захлинувся, а Москва “хоч завтра” готова сісти за стіл переговорів, можна понервувати український інформаційний простір “загрозою з білоруського напрямку”», – кажуть у проєкті «Беларускі Гаюн».
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин