Росіяни почали виробляти кустарні елементи динамічного захисту для танків у польових умовах.
Про це повідомляє дослідник бронетехніки Андрій Тарасенко у своєму телеграм-каналі.
На опублікованих кадрах видно, як росіяни трамбують у контейнер вибухову речовину ПВВ-7 із заряду розмінування УЗП-77, який є складовою установки розмінування УР-77 «Метеорит».
Вибухова речовина ПВВ-7 — це механічна суміш із 71% гексогену, 17% алюмінієвого порошку й 12% бутилкаучуку.
Для довідки: блок динамічного захисту «Контакт-1» містить у собі 260 грамів вибухової речовини ПВВ-5А, яка складається з 85% гексогену, 5% поліізобутилену та 10% мінерального масла.
Судячи з опублікованих фотографій, росіяни трамбують вибухову речовину в контейнери, що за своїми параметрами схожі на 4С20, які призначені для встановлення у блоки динамічного захисту «Контакт-1».
Варто зауважити, що заміна вибухової речовини може призвести до погіршення характеристик динамічного захисту або навіть його неспрацювання.
Виготовлення саморобних елементів динамічного захисту може свідчити про їх дефіцит у бронетанкових з’єднаннях ЗС РФ.
«Контакт-1» – це навісний комплекс динамічного захисту першого покоління, який у 1982 році розробили фахівці НДІ Сталі.
Контейнер містить дві вибухові панелі розміром 252×130×10-мм. Кожна панель містить 260 грамів вибухівки ПГ-5А. Вага всього елемента без кріплень становить 5,3 кілограма.
Загальна маса комплекту динамічного захисту для радянського танка становить від 1,2 до 2 тонн. Вибухові панелі легко виймаються з контейнерів, які скріплені болтами, і зокрема їх виймають при зберіганні танка.
Після детонації вони починають рухатися вперед. При цьому вони перетинають траєкторію кумулятивного струменя, постійно впливаючи на нього. Таким чином енергія струменя витрачається на пробиття цих пластин, а бічний імпульс від зіткнення дестабілізує струмінь.
При пробитті блока ДЗ кумулятивним струменем два елементи захисту, які розташовані всередині корпусу кожного такого блока, детонують.
Внаслідок дії елементів ДЗ бронепробивні характеристики кумулятивних засобів знижуються. Це допомагає уберегти бронетехніку від значних пошкоджень з боку легких протитанкових засобів.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин