В Збройних силах України вже розгорнуті окремі роти наземних безпілотних комплексів, що виконують задачі на передовій.
Про це “Мілітарному” повідомив командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський.
«На сьогоднішній день в ряді підрозділів ЗСУ вже введені роти наземних роботизованих комплексів», – розповів Сухаревський.
За словами командувача новоствореного роду військ, на роти наземних безпілотних систем покладені задачі вогневого ураження, мінування, розмінування та виконання місій камікадзе, логістичні операції, у томі числі евакуація.
«Наша мета – зробити так, щоб наземні роботизовані комплекси виконували задачі на одній ділянці фронту, захищаючи позиції під час ворожого штурму. Це реально, я в це вірю», – зазначив командувач.
Сухаревський зазначив, що завдяки застосуванню безпілотних технологій Україна відсуне небезпеку від солдата, який перебуває на лінії бойового зіткнення. На його думку, прорив у галузі розвитку БПЛА є серйозним ресурсом для здобуття перемоги над РФ.
Наприкінці травня “Мілітарний” відвідав презентацію роботизованих евакуаційних платформ, що призначені для вивезення поранених бійців з поля бою.
«Мета – показати, що українські виробники можуть виготовляти техніку для медичної евакуації, та попросити донести цю інформацію до урядів своїх країн разом з пропозицією придбати таку техніку для українських сил оборони», – розповіли організатори заходу.
В ході заходу журналістам продемонстрували наземні дрони Rys PRO, Mule та TerMIT. Логістичні платформи здатні займатися евакуацією поранених у той час, коли оператор знаходиться на безпечній відстані.
Крім того, вже тривалий час у значних кількостях українські військові використовують інженерно-саперні та бойові наземні платформи, що виконують задачі із мінування та вогневої підтримки військ на полі бою.
Зокрема, в квітні цього року один з таких дронів підірвав міст у селі Іванівське аби ускладнити просування окупантів на Бахмутському напрямку. А пізніше того ж місяця інший подібний дрон був залучений до штурму ворожих позицій.
Детальніше про потенціал таких дронів читайте у статті «Наземні бойові платформи: новий гравець на полі бою».
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин