Половина підводних човнів військово-морських сил Австралії не вийдуть у море через виявлені корозійні руйнування корпусу.
Про це повідомляє Австралійська телерадіомовна корпорація ABC.
У трьох з шести австралійських півдодних човнів типу Collins була виявлена “надзвичайна” корозія жорсткого корпусу, що потребує термінового ремонту. Очікується, що через це човни не вийдуть із доків принаймні до кінця 2024 року.
Офіційні особи ASC, Австралійської підводної корпорації, підтвердили, що три підводні човни зараз знаходяться на верфях, де проходять термінове технічне обслуговування. Відповідно, на данний момент на бойове чергування можуть вийти лише три інші субмарини австралійського флоту.
У виданні розповідають, що, зокрема, п’ята субмарина у серії, що була спущена на воду лише у 1999 році, зазнала серйозних корозійних руйнувань кованих елементів конструкції жорсткого корпусу в районі торпедних апаратів.
Зазначені елементи конструкції дозволяють витримувати човну великий тиск під водою та дає можливість опускатись на значну глибину. З появою проблем ці можливості були поставлені під сумнів.
Жорсткий корпус човнів типу Collins виготовлений зі спеціального сталевого сплаву, який у процесі складання у єдину конструкцію додатково отримував гальванічне покриття на основі нікелю, що підвищує стійкість до корозії. Очікувалось, що такої конструкції вистачить на значно довший термін ніж 25 років.
За однією із версій, причиною такого “прискореного” зношення та корозії конструкцій корпусу можуть бути розміщені поряд торпедні апарати, а точніше продукти згорання палива від торпед, зокрема, чадний газ (СО) та оксиди азоту, що мають корозійні властивості.
Ще одним поясненням міг би стати недостатній контроль якості за матеріалами конструкцій ще на етапі побудови човнів цього типу, про що вже свого часу неодноразово повідомлялось.
Втім, деградація металевих конструкцій жорсткого корпусу субмарин не є невідворотною. В ході слухать в Сенаті президент ASC заявив, що в рамках капітального ремонту пошкоджені елементи буде відновлено. На пошкоджених елементах видалять шар кородованої сталі та наварять новий, після чого ті пройдуть шліфування та необхідні тести.
Ще на етапі проєктування та будівництва проєкт спіткала низка проблем, пов’язаних з постійними внесеннями змін у конструкцію та зривом строків будівництва.
Не полишили проблеми багатостраждальні субмарини і після спуску на воду. Під час експлуатації субмарин виникав шум спричинений силовою установкою, що була інтегрована у оригінальний проєкт в останній момент. Також були виявлені проблеми з якістю конструктивних елементів, технологією зварювання, відмовами генераторів та якістю перископів.
Втім, ці проблеми були начебто усунуті вже в ході експлуатації.
Це вже не перший інцидент Королівських військово-морських сил Австралії, що стає відомим на весь світ. Раніше “Мілітарний” повідомляв про неспроможність австралійських ВМС вивести модернізований фрегат класу Anzac, який на два роки застряг у сухому доці через недостатню кількість моряків для виводу корабля у море.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин