Північна Корея у суботу, 1 червня, запустила повітряні кулі з прикріпленими до них пакетами зі сміттям у бік Південної Кореї.
Це сталося після восьмої години вечора за місцевим часом.
За даними Об’єднаного комітету начальників штабів Республіки Корея, у атаці були задіяні щонайменше 10 повітряних куль, які рухалися у напрямку провінції Кьонгі.
Громад закликали, не торкалися ані білих повітряних куль, ані пластикових пакетів зі сміттям прикріплених до них. Та при їх виявлені повідомляти військовим і поліцейським.
Одна з найбільших атак з використанням повітряних куль зі сміттям, сталася 28 і 29 травня. Тоді понад дві сотні повітряних куль перетнули міжкорейський кордон.
Вони падали в різних місцях по всій країні, досягнувши навіть південно-східної провінції Південний Кьонсан.
Усередині пакетів, прив’язаних до куль, було різноманітне сміття − пластикові пляшки, використані батарейки, туалетний папір, частини взуття і навіть фекалії тварин і гній.
У Південній Кореї заявили, що такі дії КНДР порушують міжнародне право. І попередили Пхеньян, щоб він негайно припинив свої атаки.
Водночас Північна Корея назвала свої дії відповіддю на листівки з закликом повалити пхеньянський режим, які активісти раніше у травні відправили з території Південної Кореї, також за допомогою повітряних куль.
Оскільки південнокорейські військові не можуть виключити можливість того, що у пакетах прив’язаних до повітряних куль можуть міститися небезпечні речовини, вони планують збирати їх після падіння, а не збивати у повітрі, щоб не наражати на небезпеку цивільних.
Північна та Південна Кореї давно використовують повітряні кулі, одна з метою пропаганди, а інша для донесення переваг життя у вільній країні. Південнокорейські активісти та перебіжчики з КНДР, уже багато років відправляють на Північ повітряні кулі з листівками, брошурами та іншою літературою і записами сучасних місцевих музичних виконавців.
У 2020 році Республіка Корея ухвалила закон, згідно з яким відправка брошур та інших предметів до КНДР без дозволу уряду каралася ув’язненням до трьох років. Однак у 2023 році Конституційний суд країни скасував цей закон.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин