Мінстратегпром розширив перелік критеріїв для бронювання працівників ОПК - Мілітарний

Мінстратегпром розширив перелік критеріїв для бронювання працівників ОПК

Мінстратегпром розширив перелік критеріїв для бронювання працівників ОПК
Мінстратегпром розширив перелік критеріїв для бронювання працівників ОПК
Новини

Міністерство з питань галузей стратегічної промисловості внесло зміни до критеріїв для визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної економіки.

Про це йдеться в повідомленні Мінстратегпрому.

Відповідність цим критеріям стає підставою для подальшого бронювання військовозобов’язаних працівників на період мобілізації та на воєнний час.

Зміни стосуються тих критеріїв, які дають підставу для бронювання від 50% працівників незалежно від військово-облікової спеціальності. Відповідний наказ набув чинності 17 травня 2024 року.

Відтепер підприємства, установи та організації, задіяні у виробництві товарів, виконанні робіт і наданні послуг оборонного призначення з розроблення, виготовлення, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової та спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових частин, мають відповідати одному з двох критеріїв:

1. Бути виконавцем чи співвиконавцем:

  • державного контракту з державним замовником у сфері оборони щодо виробництва товарів, виконання робіт та надання послуг, зазначених у попередньому абзаці;
  • або договору щодо виробництва товарів оборонного призначення за рахунок коштів інших позабюджетних джерел, не заборонених законодавством України.

При цьому товари оборонного призначення обов’язково мають бути поставленими до військових частин Збройних сил України та інших військових формувань.

Незалежно від джерела фінансування, понад 50% від загального обсягу виробництва підприємства мають становити товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).

2. Отримувати фінансову державну підтримку у вигляді грантів згідно з Порядком надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони (Brave1), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08 березня 2024 року N 262.

Таким чином, зміни фактично розширюють перелік критеріїв. Перший об’єднує ті два, які були чинні до цього часу, додаючи при цьому позабюджетні джерела фінансування. А другий дає можливість отримати підставу для бронювання компаніям, які перебувають на стадії розробки свого продукту у сфері ОПК.

Для тих підприємств, які вже розпочали шлях згідно з процедурою, чинною до цього часу, нічого не змінюється.

Розвиток українського ОПК

«Мілітарний» 23 квітня повідомляв, що Міноборони уклало контракти на закупівлю озброєння на пів трильйона гривень, з яких майже половина укладена з українськими виробниками.

Станом на квітень 2024 року Міноборони України має чинних контрактів на закупівлю озброєння та військової техніки на суму 582,2 мільярда гривень. Майже 50% з них укладено з українськими виробниками.

У тому ж місяці міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна запускає міжнародну фандрейзингову кампанію із залучення з-за кордону 10 млрд доларів для закупівлі озброєння українського виробництва.

За його словами, перше рішення про придбання зброї для Сил оборони ухвалив уряд Данії. Країна виділила 28,5 млн доларів на замовлення озброєння та військової техніки для ЗСУ в українських виробників.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text