У використанні російських окупантів була помічена бойова машина піхоти БМП-3 з комплектом динамічного захисту «Кактус».
Кадри з нею були оприлюднені в мережі.
Попри обіцянки російського бронетанкового заводу «Курганмашзавод» поставити захищені БМП-3 ще на початку 2023 року, перша поява цих машин із динамічним захистом «Кактус» була зафіксована лише в квітні 2024 року.
4С24 «Кактус» — це розробка 1990-х років російського інституту «НИИ Стали», що була вперше представлена у 2001 році. Її головною особливістю стала можливість використання на легкій бронетехніці без загрози проламування броні у разі спрацювання.
Призначений для БМП-3 комплект є модульним та являє собою швидкоз’ємні модулі, які можливо замінити у польових умовах. Разом із ними на башті встановлюються гумові екрани та протикумулятивні решітки в зоні моторно-трансмісійного відділення.
Через додаткову вагу та габарити оснащена таким комплектом БМП-3 втрачає можливість плавати. Однак навісні модулі здатні майже повністю нейтралізувати влучання нетандемних кумулятивних гранат та протитанкових керованих ракет із бронепробиттям до 500—550 мм.
Фактично мова йде про захист від кумулятивних гранат ПГ-9В, ПГ-7 версій ВМ/ВС/ВЛ «Луч», якими часто споряджені ударні FPV-дрони, а також від старих радянських керованих ракет 9М111 комплексу «Фагот».
Виробник заявляє, що модулі динамічного захисту нечутливі до обстрілу з кулеметів калібру 12,7 мм та слабко чутливі у разі обстрілів з КПВТ калібру 14,5 мм.
Такий захист має значно підвищити шанси на виживання російської легкої бронетехніки від українських ударних дронів, котрі масово використовуються на передовій. Тим не менше, у БМП-3 залишається велика незахищена ділянка корпусу у верхній напівсфері, на яку часто припадають влучання дронів, що заходять на ціль під високим кутом.
Ідея встановлення динамічного захисту на легку бронетехніку після її успішного застосування на танках з’явилася дуже швидко. Однак велика кількість вибухівки в модулях та уражаючих боєприпасах призводила до проламування тонкої броні та ураження екіпажу.
Приклад такого впливу зображено на фото нижче, де можна побачити всі наслідки детонації ДЗ на тонкій броні машини. Тому для легкої техніки необхідне залучення низки рішень, щоб компенсувати всю енергію.
Нагадаємо, що передані Україні американські бойові машини піхоти M2A2 Bradley також оснащуються динамічним захистом BRAT.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин