Армія Сполучених Штатів перекинула ракетний комплекс середньої та малої дальності Mid-Range Capability (MRC) Typhon на Філіппіни.
Новина оприлюднена на сайті командування армії США в Індо-Тихоокеанському регіоні.
11 квітня під час навчань Salaknib 24 на острові Лусон, Філіппіни, був розгорнутий комплекс Typhon зі складу тихоокеанської 1-ї багатодоменної оперативної групи (1st Multi-Domain Task Force – MDTF).
Після 15-годинного польоту ракетна батарея була доставлена до острівної країни літаком C-17 Globemaster III 62-го авіатранспортного крила ВПС США.
У повідомленні зазначається, що навчання Salaknib 24 проводяться з метою посилення наземних сил США та їхніх можливостей у проведенні спільних операцій в регіоні.
Раніше генерал армії США Чарльз Флінн заявляв, що розгортання наземних ракетних систем середньої дальності у цьому регіоні пов’язані зі створенням стримувального фактора для Китаю.
Mid-Range Capability (MRC) Typhon – це система наземного базування, котра має зайняти нішу щодо дальності ураження між армійською високоточною ударною ракетою (ATACMS / PrSM) та перспективним гіперзвуковим комплексом великої дальності.
Система має забезпечити нові вогневі можливості, яких не існувало в армії США з моменту реалізації Договору про ядерні сили середнього класу (INF) у 1987 році.
Система MRC має використовувати наявні типи корабельних ракет: дозвукову крилату ракету Raytheon Tomahawk та надзвукову Raytheon Standard SM-6. Обидві виробляються Raytheon і використовуються військово-морським флотом США.
Обидва типи ракет не потребують внесення конструктивних змін для запуску з наземного комплексу. Зазначається, що дальність крилатої ракети Tomahawk у цьому випадку (у варіантах Block IV і V та з неядерною бойовою частиною) становитиме до 1800 км.
Ракета SM-6 – це розвиток сімейства ракет SM-2ER. Вона багатофункціональна та може працювати як по повітряних цілях, так і по надводних. За рахунок активної головки самонаведення від ракети AIM-120 AMRAAM, SM-6 не залежить від радарів супроводу цілі та здатна уражати цілі за радіогоризонтом.
У грудні 2022 року Армія США отримала перший прототип батареї ракет середньої дальності. До складу батареї комплексу MRC входить командний пункт, чотири пускові установки, транспортно-заряджальні машини, тягачі та модифіковані причепи-пускові установки.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин