Восени в Україні запрацює система, що дасть ветеранам можливість віддалено отримати статус учасника бойових дій.
Про це в інтерв’ю «Мілітарному» розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Міністерство оборони до кінця року має запустити сервіс, що дозволить ветеранам у режимі онлайн оформити статус учасника бойових дій.
Запуск розробки цього проєкту став можливим після підписання Президентом законопроєкту №10062 про цифровізацію армії, який, зокрема, удосконалює взаємодію між різними державними реєстрами.
Нова система зможе самостійно в автоматичному режимі формувати електронний документ, що позбавить ветеранів необхідності подавати паперові документи та відвідувати установи.
«Ми хотіли, щоб це було гідно, щоб це було швидко, щоб це було з будь-якого зручного місця для заявника: з кафе, з дому, байдуже звідки, щоб він не мав збирати купу документів, стояти в черзі і доводити, що він учасник бойових дій.
Сам розгляд відбуватиметься автоматично, має формуватися електронний документ учасника бойових дій. Такий був план, він зараз розблокований на рівні нормативно-правих актів і команда береться за дуже швидку реалізацію цих рішень», — розповідає заступниця міністра оборони.
Черногоренко зазначила, що після отримання електронного документа ветеран зможе одразу отримати гарантовані виплати грошової допомоги.
«Ми хочемо одразу направляти цей статус для нарахування грошової допомоги. Далі людина в декілька хвилин має отримувати цю допомогу на свою карту. Не потрібно буде мати багато контактів або багато відвідувань, візитів до державних органів, щоб стояти в черзі, отримувати статус, отримувати підтвердження, аж потім отримувати умовно на свою банківську карту грошову допомогу», — зазначила вона.
Наразі ветеранам для отримання статусу учасника бойових дій необхідно зібрати низку довідок та подавати спеціальній комісії документи, що підтверджують факт виконання бойових (службових) завдань особисто або у складі військової частини, органу, підрозділу, установи.
Нагадаємо, що ухвалений 2 квітня законопроєкт надає міністерству оборони можливість посилити кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах НАТО.
Завдяки цьому, за даними міноборони:
Крім того, законопроєкт передбачає удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку.
Законопроєкт про електронний кабінет запроваджує можливість створення і використання цифрового військово-облікового документа (сертифікату).
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин