Про системи швидкого скидання бронежилетів - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Про системи швидкого скидання бронежилетів

Про системи швидкого скидання бронежилетів
Про системи швидкого скидання бронежилетів

Система швидкого скидання для бронежилета зараз це майже стандарт – багато українських та зарубіжних виробників додають цю можливість у більшість своїх моделей. Але завжди цікаво дізнатись – звідки пішла ця система, яка була її початкова функція.

Майже традиційно як і багато сучасних речей історія цього елементу починається у другій половині 90-х років 20-го сторіччя.

У 1996-му році підрозділи United States Force Recon отримали новий жилет для ведення штурмових дій, що мав назву CQBE AVS – Close Quarters Battle Equipment Assault Vest System.

Він складався з двох компонентів – бронежилету та розвантажувального модульного жилету, який надагався зверху і був модульним! Система фіксації підсумків з кнопками та велкро мала корені у 1970-х, але про це іншим разом.

Головне що до представлення MOLLE це був відносно сучасний елемент спорядження, який відповідав потребам підрозділу. Потихеньку шла розробка нового комплекту – FSBE, який вже мав систему MOLLE.

Але все змінив один випадок. 9 грудня 1999 року гелікоптер CH-46 Sea Knight зазнав аварії під час посадки на USNS Pecos що була частиною тренувань. Семеро морських піхотинців з 14, що були на борту, потонули не маючи змоги звільнитись від важкого спорядження, яке у цьому випадку стало якорем. Шестеро інших встигли врятувати бійці SEAL, а один все ж зміг скинути важку броню та виплисти сам.

Цей випадок привів до перегляду концепції бронежилету системи FSBE. Перші версій Amphibious Assault Vest були класичним Molle-бронежилетом того часу, що тримався разом на велкро та фастексах. У новій версії, що отримала назву AAV QR, де QR означало Quick Release.

У дизайн жилету було додано додаткові армовані троси що скріплювали плечові лямки та боки бронежилету. А внизу була додана спеціальна лямка, потягнувши за яку можна було швидко витягнути тросик, що вмить роз’єднував панелі бронежилету, дозволяючи позбавитись його за потреби.

Система швидкого скидання була оцінена морськими піхотинцями і згодом перейшла у нові комплекти для інших родів Сил Спеціальних Операцій США – Комплекти MLCS для USN SEALs, SFLCS для Спецназу Армії США, DG-MLCS для DEVGRU та оновленого комплекту FSBE II.

Також комерційні виробники теж почали робити свої версії жилетів з системою швидкого скидання. Як приклад RAV (Releasable Assault Vest).

Згодом система швидкого скидання стала одним із важливих компонентів для багатьох моделей бронежилетів і плитоносок.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V