Відкриття експорту озброєння: найпоширеніші міфи та чому це важливо - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Відкриття експорту озброєння: найпоширеніші міфи та чому це важливо

Відкриття експорту озброєння: найпоширеніші міфи та чому це важливо
Відкриття експорту озброєння: найпоширеніші міфи та чому це важливо

Майже кожен виріб, який був на війні і так рано чи пізно опиниться в руках ворога. Експорт можна контролювати, навіть якщо вкрадуть 1-2 літаки на загальній масі це ніякого впливу мати не буде. Крім того, ви взагалі можете відмовитись від продажів в “ризикові” країни. Продавайте в США, ризик того, що ваша продукція опиниться у ворогів мінімальний.

По друге – експортні варіанти можна і треба продавати в інший комплектації, що б вони не дуже перетиналися і давали розуміння про військових варіант виробу, який використовується в ЗСУ. Та і більшість “військових фішок” на експорт не потрібна.

Еволюція БПЛА PD-1

Ви порівнюєте мінімальні ризики, які контролюються наявністю експортного контролю і інших органів, так само як і здорового глузду у виробників (коли вони можуть обирати кому продавати). З іншого боку ми маємо ризики закриття компаній (повна втрата технологій), виїзд компаній закордон (відтік інтелектуального ресурсу і технологій закордон), економічні втрати.

МО не може купувати тільки дрони, у держави немає стільки ресурсу. Тому маємо ситуацію, що крупні компанії законтрактовані не повністю, а маленькі взагалі можуть не мати замовлень. Це нормально. Ринок (потреба) порадили компанії, тепер треба випустити їх в світ і нехай сильніші виживуть і розвиваються.

Окрім того, можливість продавати закордон від Української компанії дозволить зменшити виробничу собівартість, за рахунок збільшення виробництва. І дозволить вкладати в розробки. Експортні контракти – це “вільні гроші”, які виробники можуть використовувати як забажають і вкладати в свій розвиток.

З другої половини 2022 був бум усього українського на міжнародній арені. Українські технології перемагають “другу армію світу”. Зараз цей бум спадає, бо велика кількість іноземних компаній, посилила присутність в Україні і використовують цей досвід для підсилення своїх продуктів. Тому фраза “Proven in Ukraine” зустрічається все частіше і може настати момент, коли це вже не буде перевагою виключно українських виробників. І в Україні і закордоном ми граємо проти часу.
Для наших шановних іноземних партнерів треба пояснювати, що Україна вже виробляє більше ніж ми можемо купувати самі у себе. І нас треба продавати залишки на експорт, інакше компанії будуть виїзжати або навіть припиняти своє існування. Крім того, ми будемо дуже вдячні якщо замість дронів нам будуть давати щось біль нагальне, наприклад РЕБ або ППО.

Комплектуючі до повітряних дронів

Коли ми спілкуємось з іноземними колегами, то вони роблять круглі очі, коли чують можливості виробництва Українських виробників. Деякі наші виробники за два-три місяці виробляють більше, ніж іноземні компанії за рік і це не жарт.

Давайте не забувати, що війна іде з 2014 року (насправді раніше). Майже кожен день з 2014 до 2022 так само були повідомлення про щоденні втрати. І тоді оборонка працювала і деякі компанії, яки виділяли дуже великі ресурси з лютого 2022 вижили в період з 2015 тільки завдяки відкритому експорту.

Також хочу коротко сказати на тему “чому ж не вистачає дронів”. Більшість проблем ховаються в відсутності якісного навчання, складності контрактування на довгий термін, відсутності зворотнього зв’язку і запиту на розвиток продуктів. Це окрема велика тема, але головне на чому хочу зараз наголосити, що проблема недостачі не в виробниках і не в експорті.

Експорт допоможе якісним виробникам, які зацікавлені в розвитку, розвиватися швидше. Експорт із України дозволить контрольовано закрити потреби Українського війська і закріпити свої позиції на міжнародній арені. Зараз ми можемо мати не аби яку перевагу на іноземному ринку, або можемо просто цей момент упустити.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V