Більше відео тут: https://t.me/MiddleEastinUkrainian
Пакистан відкликав свого посла в Тегерані в середу, через день після того, як Іран завдав авіаударів по Пакистану, які, як він стверджував, націлені на бази «терористичного» сунітського угруповання «Джейш аль-Адль» (Jaish ul Adl), або «Армії справедливості» – угруповання, яке прагне незалежного Белуджистану і поширилося в Афганістані, Ірані та Пакистані.
Шість безпілотників і ракет влучили в будинки, в яких, як стверджують бойовики, проживали діти та дружини їхніх бійців. В «Джейш аль-Адль» сказали, що в результаті нападу загинуло двоє дітей і поранено двох жінок і дівчинку-підлітка. Ісламабад гнівно засудив атаку як “грубе порушення” свого повітряного простору. Міністерство закордонних справ Пакистану заявило про, що порушення суверенітету Пакистану є абсолютно неприйнятним і може мати серйозні наслідки.
Високопоставлений представник служби безпеки Пакистану, розмовляючи з Associated Press на умовах анонімності, сказав, що Пакистан залишає за собою право відповісти в час і в місці за вибором країни, і такий удар буде виваженим і відповідатиме очікуванням суспільства. «Небезпечний прецедент, створений Іраном, є дестабілізуючим і має зворотні наслідки», – сказав чиновник.
Проте були ознаки того, що Пакистан намагався стримати свій гнів через страйк. Типово відверті та націоналістичні ЗМІ країни висвітлювали напад у середу надзвичайно стримано. До виборів у Пакистані залишилося три тижні, і політики зосереджені на передвиборчій кампанії та стимулюванні виборців.
З закликом до стриманості ло Ірані та Пакистану звернувся Китай. Він закликав Пакистан не вживати жодних дій проти Ірану, які б посилили напруженість і створили нестабільність. “Ми закликаємо обидві сторони проявляти стриманість, уникати дій, які призведуть до ескалації напруги, і працювати разом для підтримки миру і стабільності”, – заявила речниця МЗС Китаю Мао Нін. «Ми вважаємо Іран і Пакистан близькими сусідами та великими ісламськими країнами», — сказала вона.
Іран, здається зрозумів недолугість своєї атаки і вирішив змінити повістку на позитивну і піарив у медіа сьогоднішні спільні навчання ВМС Пакистану та Ірану у Червоному морі. А міністр закордонний справ Ірану в телефонній розмові зі своїм пакистанським колегою намагався переконати того, що Тегеран поважає суверенітет свого сусіда, а «Джейш аль-Адль» кілька разів використовувало територію Пакистану для нападу на Іран.
В тім, це не вплинуло на рішення Ісламабаду. Пакистан ухвалив рішення про відкликання свого посла з Тегерана у зв’язку з атакою Ірану на пакистанську провінцію Белуджистан. Про це повідомила офіційний представник МЗС Пакистану Мюмтаз Зехра Белуч.
«Неспровоковане та кричуще порушення Іраном суверенітету Пакистану, вчинене вчора ввечері, йде врозріз із міжнародним правом, а також цілями та принципами Статуту ООН», – сказала дипломат.
Цей протиправний акт є абсолютно неприйнятним і не має жодного виправдання, заявила Белуч. “Пакистан залишає за собою право відреагувати на цей незаконний акт. Відповідальність за наслідки ляже виключно на Іран», – наголосила представник МЗС, додавши, що пакистанська сторона проінформувала Тегеран про своє рішення.
“Ми поінформували їх про те, що Пакистан вирішив відкликати свого посла з Ірану і що посол Ісламської Республіки Іран у Пакистані, який зараз перебуває в Ірані, поки може не повертатися”, – сказала Белуч. За її словами, Ісламабад також «вирішив припинити всі візити на високому рівні між Пакистаном та Іраном, поточні і ті, що планувалося здійснити найближчим часом».
Іншим сусідом, як так само, відкликав свого посла, став Ірак. Міністерство закордонних справ Іраку повідомило, що Ірак відкликав свого посла з Тегерана для консультацій і викликав тимчасового повіреного у справах Ірану в Багдаді у вівторок на знак протесту проти ударів Ірану по північному Іраку, в результаті яких за ніч загинули кілька мирних жителів, в тому числі маленька дівчинка.
Іранська атака була «кричущим порушенням» суверенітету Іраку та «рішуче суперечить принципам добросусідства та міжнародному праву та загрожує безпеці регіону», – йдеться в заяві міністерства.
Іран обстріляв ракетами ввечері в понеділок, як він назвав, «шпигунську штаб-квартиру» Ізраїлю в елітному районі поблизу розгалуженого комплексу консульства США в Ербілі, центрі північного напівавтономного курдського регіону Іраку. Революційна гвардія Ірану заявила у вівторок, що вона випустила 11 ракет по Ербілю.
Кассім аль-Араджі, радник з питань національної безпеки прем’єр-міністра Іраку Мохаммеда Шиа ас-Судані, який очолює комітет з розслідування атаки в Ербілі, заявив, що «заяви Ірану про націлювання на штаб-квартиру Моссада безпідставні».
«Немає причин для цих нападів і немає виправдання», — заявив прем’єр-міністр курдського регіону Масрур Барзані на прес-конференції в Давосі під час участі у вівторок на Всесвітньому економічному форумі. «Ці атаки не повинні залишатися без відповіді».
Примітне, що цілком пропагандистський крок, який мав на меті «помститися» терористам ІДІЛ за теракт в Кермані на церемонії вшанування Касема Сулеймані, в результаті якого загинули 84 людини і ще 284 були поранені, і одночасно, направити послання Ізраїлю про «іранську ракетну міць» – виявився повним дипломатичним фіаско, що матиме свої наслідки.
Неспровоковані удари по сусідах, викликали непорозуміння у решти мусульманських країн, яким і так набридли витівки іранських проксі в Ємені та Лівані, які намагаються продовжити передсмертну агонію ХАМАС. Глибину цього «непорозуміння» визнав лідер ліванських терористів. Отже все сталося не так, як гадалося.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин