Представники американської розвідки попереджають про ризик нападу «Хезболли» на США. - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Представники американської розвідки попереджають про ризик нападу «Хезболли» на США.

Представники американської розвідки попереджають про ризик нападу «Хезболли» на США.
Представники американської розвідки попереджають про ризик нападу «Хезболли» на США.

Більше відео тут: https://t.me/MiddleEastinUkrainian

Американські чиновники вважають, що зростає ризик того, що ліванські бойовики «Хезболли» завдадуть удару по американцям на Близькому Сході — і навіть потенційно вдарять у самих Сполучених Штатах, повідомили POLITICO четверо чиновників, знайомих зі звітами розвідки. За словами офіційних осіб, підтримувана Іраном група бойовиків, ймовірно, спершу націлиться на персонал США на Близькому Сході.

Розвідувальні служби США збирають дані про «Хезболлу», які дозволяють припустити, що вона може розглядати напади як на війська США, так і на дипломатичний персонал за кордоном, повідомили двоє офіційних осіб. Шанси для нападу на територію США також зростають із загостренням напруженості в регіоні, заявили чиновники.

«Хезболла» могла б використати можливості, які вони мають… щоб розмістити людей у таких місцях, щоб щось зробити», — сказав анонімно один із офіційних осіб, маючи на увазі потенційну атаку на США. «Це те, про що варто хвилюватися».

Офіційні особи відмовилися уточнювати конкретні види атак, які може здійснити “Хезболла”, але заявили, що підтримувана Іраном група має можливості, яких немає в інших терористичних груп у регіоні. Особи, натхненні «Ісламською державою» або «Аль-Каїдою», але не пов’язані безпосередньо з членством у цих терористичних групах, здійснювали одиночні напади в США та Європі, кажуть чиновники. Але «Хезболла» має розгалужену міжнародну мережу, яка дозволила б групі використовувати своїх оперативників для здійснення нападу в Сполучених Штатах.

Будь-який сценарій — напад усередині країни або на війська чи дипломатів за кордоном — завдасть удару по адміністрації Байдена, яка працювала над тим, щоб запобігти переростанню конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС у більш широку регіональну війну та утримати американські сили від сутички. Це також, ймовірно, поверне Вашингтон на Близький Схід у той час, коли він намагається зосередити свої ресурси національної безпеки на протистоянні Китаю та росії.

Примітне, що активізація «Хезболли» відбувається на тлі повідомлень про скорий розгром військового крила ХАМАС в Газі. Ці повідомлення поширилися після пропозиції переданої американцям через Катар під час візиту держсекретаря Ентоні Блінкена до Дохи у вівторок. Пропозиція містила звільнення заручників в обмін на можливість евакуації лідерів ХАМАС з сектору в інші країни.

Розмови про такий формат лунали і раніше, однак терористи відкидали їх розраховуючи на вдалий силовий опір ЦАГАЛу. Проте, на землі ситуація виглядає не дуже радісно для ХАМАС, коли північ сектору вже зачищенні від бойовиків, а активні бойові дії спостерігаються лише в його південній частині, більше в Хан-Юнісі де наступ ізраїльтян так само триває.

Крім того, блокада хуситами проходу комерційних кораблів через Червоне море не дала того ефекту, на який розраховували іранські проксі з Ємену. Відносна неквапливість з якою очолювана американцями коаліція діє проти єменських піратів, пояснювалася скоріш за все відсутністю прямого міжнародного мандату на силові дії. Кроком до якого стала вчорашня резолюція Радбезу ООН проти хуситів прийнята 11 голосами «за», нуль проти та чотирма голосами, що «утрималися», включно з московією.

У оборонному плані коаліція вже функціонує – міра яка не вирішить питання кардинально, але надасть час на підготовку. Час, який по-троху спливає, враховуючи останній коментар Блінкена, що «продовження атак на комерційні судноплавні шляхи в Червоному морі з боку хуситів матиме наслідки, і що Ірану було ясно дано зрозуміти, що надання підтримки має припинитися».

Цей час активно використовується для посилення Саудівської Аравії, з якої країни Заходу заморозили відносини у військовій сфері після вбивства Джамаля Хашоггі, критика саудівського керівництва та оглядача Washington Post, у 2018 році. Зараз ці контакти відновилися. Повідомляють, про відновлення поставок зброї від Німеччини. Йдеться про ракети класу «повітря-повітря» для винищувачів Eurofighter та 150 ракет IRIS-T. Крім того, очікується візит наслідного принца до Лондона в найближчий час, з метою усунення остаточних перешкод щодо продажу додаткових винищувачів Eurofighter Саудівській Аравії. Проект Eurofighter є спільним підприємством Великобританії, Німеччини, Італії та Іспанії.

Зауважу також, що роль Ірану все більше висвітлюється в ескалації подій на Близькому Сході. Роль яку сам Іран продовжує заперечувати. У вчорашній статті The Telegraph, з посиланням на іранські джерела зазначається, що аятолла Хаменеї, верховний лідер країни, брав особисту участь у блокаді Червоного моря в листопаді, підтримуючи подальше постачання зброї та обладнання хуситам.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V