Верховна Рада схвалила урядовий законопроєкт №10037 щодо військового ПДФО (Податок на доходи фізичних осіб).
Проєкт закону підтримали 253 депутати.
Загалом на армію з місцевих бюджетів перерахують за поточний і наступний рік 214,7 млрд грн.
«Під час війни максимум ресурсів має виділятися на оборону – це факт, сперечатися з яким було б дивно. Виготовляти якнайбільше зброї в Україні – це наша стратегічна ціль. Як нещодавно сказав мій Президент, усі ресурси треба направляти на те, щоб Україна стала сильнішою», – написав Камишін Олександр.
З 1 жовтня по 31 грудня 2023 року військовий ПДФО спрямовується до держбюджету в пропорції 50% на 50%: для Держспецзв’язку на дрони (13 млрд грн) і до Міноборони на артилерійські системи (13 млрд грн).
З 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан “військовий ПДФО” розподіляється в таких пропорціях:
Уряд на чолі з прем’єром Денисом Шмигалем, який ініціював законопроєкт № 10037, запропонував перерозподілити військові ПДФО на оборону, а не в місцеві бюджети, — на виробництво дронів та боєприпасів.
Податок на доходи фізичних осіб, який сплачує роботодавець, — 18% від зарплати кожного офіційно найманого працівника. Спершу податок потрапляє до держбюджету, там перерозподіляється і частково повертається в громаду, в якій його сплатили.
Податок на доходи сплачують і військовослужбовці. Цьогоріч ці податки становили 745 мільярдів гривень.
Відповідно, з цієї суми 64% повернулися місцевим громадам, де ці військовослужбовці зареєстровані. А отже, чим більше в громаді військових частин та інших подібних установ — тим більше ПДФО військових до них повертається.
Від початку повномасштабного вторгнення місцеві громади втратили частину доходу через міграцію і компенсували втрати коштом ПДФО військових.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин