Міноборони: нова вітчизняна зброя швидше потраплятиме на фронт - Мілітарний

Міноборони: нова вітчизняна зброя швидше потраплятиме на фронт

Міноборони: нова вітчизняна зброя швидше потраплятиме на фронт
Міноборони: нова вітчизняна зброя швидше потраплятиме на фронт
Новини

З 1 листопада міністерство оборони України суттєво скоротило терміни постачання техніки та зброї в Збройні сили.

Про це повідомила пресслужба оборонного відомства.

У Міноборони пояснили, що на період воєнного стану скорочується виробничий цикл, а також спрощується процес випробувань. Це має “істотно розв’язати руки” виробникам.

Тепер сам виробник визначає, за якими технічними параметрами він здаватиме замовнику продукцію. Військові лише погоджують перелік параметрів (раніше – військові прописували в технічних умовах значний перелік цих параметрів).

Заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк додав, що міністерство скасувало випробування зброї, які не пов’язані з підтвердженням її боєздатності,

Бронетранспортер БТР-4Е 3-ї оперативної бригадт Нацгвардії України «Спартан» на Харківщині. Квітень 2023. Україна. Фото: Марієнко Андрій

Також скоротили кількість перевірок на різних етапах виробництва, залишивши лише найдоцільніші, крім того спростили механізми постачання зброї та техніки у війська.

Заявляється, що запроваджені зміни також дозволять військам отримувати нові зразки озброєння і військової техніки (ОВТ) швидше.

У відомстві зазначили, що раніше, наприклад, щоб забезпечити гарантійний термін зберігання (для зброї це 10 років), новому зразку ОВТ треба було пройти прискорені кліматичні випробування протягом шести місяців, а іноді й року, щоб визначити, чи буде озброєння працездатним протягом 10 років. Ця вимога зараз скасовується.

Тепер Міноборони та ЗСУ наполягатимуть на підтвердженні лише трьох чинників: ефективності зразка техніки, його безпечності для особового складу та надійності в експлуатації.

А виробник у свою чергу бере на себе цілковиту відповідальність за якість виготовленої зброї, обсяг необхідних випробувань та всі ризики, пов’язані з постачанням цієї зброї до ЗСУ.

“Мілітарний” повідомляв, що з кінця жовтня в Україні діє спрощений порядок допуску до експлуатації у війську безпілотних систем та засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Уряд підтримав відповідну постанову, яка була розроблена міністром оборони.

Елемент українського комплексу РЕБ «Нота» компанії «Трител». Фото: Національна асоціація оборонної промисловості України

Тепер БПЛА і засоби РЕБ допускають у війська на підставі акту спільних відомчих випробувань або за результатами вивчення заявлених тактико-технічних характеристик.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text