Війна в Ізраїлі. День восьмий (вечірне зведення) - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Війна в Ізраїлі. День восьмий (вечірне зведення)

Війна в Ізраїлі. День восьмий (вечірне зведення)
Війна в Ізраїлі. День восьмий (вечірне зведення)

Більше відео тут: https://t.me/MiddleEastinUkrainian

 

Армія оборони Ізраїлю оголосила про створення 2 маршрутів евакуації з півночі до півдня Гази, які сьогодні не будуть об’єктом ударів ЦАГАЛу з 10:00 до 16:00 годинами. ЦАГАЛ також заявляє: «Якщо ви дбаєте про себе та своїх близьких, скористайтеся цим і рухайтеся на південь до міста Хан Юніс». Яка кількість скористалася цим коридором поки не відомо. Однак за оцінкам ООН, за вчора в безпечні зони у південній частини Гази змогли евакуюватися понад 400 тисяч жителів.

Державний департамент США почав сповіщати американських громадян у секторі Газа про те, що прикордонний пункт Рафах з Єгиптом відкриється для іноземців пізніше сьогодні вдень. “Ми поінформували громадян США в Газі, з якими ми контактуємо, що якщо вони оцінять, що це безпечно, вони можуть захотіти переміститися ближче до прикордонного переходу Рафах”, – сказав представник Держдепартаменту. «Якщо перехід відкриється, повідомлення може бути дуже незначним, і він може відкритися лише на обмежений час».

Однак за останніми повідомленнями, угода між США та Єгиптом була зірвана після висунення умов останнім дозволити прохід вантажів в бік Гази в обмін на вихід 500 іноземних громадян через Рафах. Зараз багато вантажівок з гуманітарною допомогою і медикаментами накопичилося по єгипетський бік КПП Рафах. Перемовини тривають.

Єгипет заявляє, що його сторона переходу Рафах, яка з’єднує Синай із сектором Газа, залишається відкритою, хоча рух було зупинено на кілька днів через ізраїльські бомбардування палестинської сторони кордону. Одночасно, Єгипет минулої ночі перейшов до закриття кордону з Газа, зокрема шляхом будівництва бетонної стіни.

Джерело в єгипетських службах безпеки також повідомило Reuters, що Каїр «не має наміру приймати наплив великої кількості палестинських біженців» через Рафах. Таку саму заяву, слід за Йорданією зробив і Катар, незважаючи на допомогу, запропоновану США.

Тіла вбитих ізраїльтян, які вважалися викраденими, були виявлені під час рейду 7-ї бронетанкової бригади в Газу у п’ятницю ввечері. Рейд був проведений після повідомлення прикордонників про жахливі “знахідки” біля кордону. Після того як бригада оточила це місце, тіла були зібрані та перевезені на територію Ізраїлю. Про кількість жертв не повідомляється.

Продовжується провокації терористів з боку Лівану.  За сьогодні, диверсійна група з 4 бойовиків, яка намагалася вдертися на територію Ізраїлю з Лівану була знищена ударним БПЛА з ранку. І над вечір, ізраїльські артилеристи завдали ударів навколо міста Шебаа на півдні Лівану у відповідь на мінометний та ракетний обстріл з того боку. Під вогонь потрапили п’ять ізраїльських форпостів у спірному районі ферм Шебаа.

Процес підготовки і фінансування терористів в Газі потроху стає відомішим.  Так, The Wall Street Journal розповідає, що минулого року США наклали санкції на московську криптобіржу Garantex, щоб перешкодити спробам росії уникнути фінансової блокади, запровадженої після вторгнення в Україну. Але через рік біржа процвітає.

Garantex став основним каналом, через який росіяни переміщують кошти в країну та вивозять її з країни. Влада США стверджує, що це також засіб для відмивання доходів російських кіберзлочинців.

Зростаюча роль Garantex як глобального каналу для незаконних коштів була підкреслена цього місяця доказами того, що палестинські бойовики частково фінансували свої операції через криптовалюту напередодні атак в Ізраїлі 7 жовтня. Цифрові гаманці, контрольовані «Палестинським ісламським джихадом», який приєднався до ХАМАС в атаках, отримали частину в 93 мільйони доларів через Garantex, згідно з аналізом дослідника Elliptic, який сказав, що ХАМАС також використовував подібну стратегію фінансування.

За даними постачальника криптоданих Coinpaprika, у липні транзакції клієнтів на платформі склали близько 865 мільйонів доларів, що більш ніж утричі перевищує суму, яку вона обробила за місяць, коли на неї були введені санкції.

Однак не треба забувати і іранського внеску, хоча участь у підготовці нападу той заперечує. Лідер ХАМАС Ісмаїл Ханія заявив в інтерв’ю телеканалу Al Jazeera минулого року, що його угруповання отримало 70 мільйонів доларів військової допомоги від Ірану. “У нас є ракети місцевого виробництва, але ракети великої дальності надходили з-за кордону, з Ірану, Сирії та інших через Єгипет”, – додав він.

Згідно зі звітом Державного департаменту США за 2020 рік, Іран щорічно надає близько 100 мільйонів доларів палестинським угрупованням, включаючи ХАМАС, «Палестинський ісламський джихад» і «Народний фронт визволення Палестини».

Джерело в службі безпеки Ізраїлю повідомило, що Іран значно збільшив фінансування військового крила ХАМАС за минулий рік зі 100 мільйонів доларів до приблизно 350 мільйонів доларів на рік.

Після візиту до Бейруту, міністр МЗС Ірану перемістився в Дамаск де продовжив свою багатофронтову кампанію проти Ізраїлю. На спільній прес-конференції глава МЗС Сирії обґрунтував приєднання Сирії до війни та звинуватив Ізраїль: «Ізраїль намагається розширити сферу своєї агресії, щоб вона не обмежувалася Західним берегом і сектором Газа, а радше включала всі частини регіону, і він повинен нести відповідальність за цю ескалацію та розширення територій вбивство, свідком якого є регіон».

“Це міні-армія”, – сказало джерело для Reuters, близьке до ХАМАСу в секторі Газа, яке відмовилося назвати своє ім’я через делікатність питання. За його словами, група має військову академію, яка навчає різним спеціалізаціям, включаючи кібербезпеку, і може похвалитися підрозділом військово-морських командос серед свого 40-тисячного військового крила.

Для порівняння, у 1990-х роках ХАМАС налічував менше 10 000 бойовиків, згідно з веб-сайтом globalsecurity.org.

ХАМАС:

  • «У нас є дуже надійний план захисту Гази, і ми втілимо його в життя в потрібний час».
  • «Нам не бракує зброї та людей, у нас є здатність воювати місяцями».
  • «Ракетно-артилерійські можливості, які ми продемонстрували досі, не перевищують 10 відсотків того, що ми маємо».

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V