Країни Європи та Америки оголосили про нову оборону допомогу Україні.
Група союзників надасть Україні понад 147 млн євро на фінансування обслуговування військової техніки, обладнання для розмінування та інші інженерні засоби.
Йдеться про внесок від країн-учасниць Міжнародного фонду підтримки України обсягом 1,1 млрд данських крон (147,5 млн євро).
“Даний внесок фінансує Данія разом з іншими країнами-учасницями Міжнародного фонду підтримки України – Британією, Норвегією, Нідерландами, Швецією, а також Литвою та Ісландією“, – зазначають у комюніке.
Міністр оборони Трольс Лунд Поульсен зазначив, що Україні на цьому етапі війни потрібні і боєприпаси, і допомога з підтриманням у робочому стані раніше переданої зброї.
Ці кошти будуть використані на обладнання для обслуговування різних систем у безпосередній близькості до лінії фронту, запчастини, на перевезення танків, а також закупівлю засобів для проходження російських ліній оборони, у тому числі розмінування, наведення мостів та переправ.
Своєю чергою Президент Фінляндії в середу схвалив пропозицію уряду про надання Україні чергового пакета військової допомоги на суму близько 95 мільйонів євро.
Новий пакет військової допомоги Фінляндії стане 19-м за ліком з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
“Результат війни в Україні визначатиме порядок безпеки в Європі та Фінляндії далеко в майбутньому. Саме тому ми продовжимо нашу рішучу підтримку України разом з нашими союзниками“, – прокоментував фінський міністр оборони Антті Хякканен.
Фінляндія традиційно не розкриває вміст пакета військової допомоги, а також терміни його надання “з оперативних міркувань, а також для забезпечення безпечного прибуття допомоги до місця призначення”.
Канада на черговій зустрічі формату “Рамштайн” оголосила новий пакет військової допомоги для України, до якого увійдуть артилерійські снаряди й інша зброя, а також зимова форма і спальники для військових.
Міністр оборони Канади Білл Блер повідомив, що Канада передасть Україні зимову форму та спорядження вартістю 25 млн доларів США: взуття, одяг, а також зимові спальники.
Це у тому числі комплекти військової форми для 2000 жінок-військовослужбовиць, вироблені у Канаді. Форму профінансують з траншу 500 млн доларів, який прем’єр Джастін Трюдо оголосив ще у червні.
Окрім цього, Канада надасть зброю і спорядження із запасів своїх збройних сил, а саме:
Білл Блер додав, що раніше анонсовані 8 тисяч 155-мм артснарядів, 10 тисяч 105-мм снарядів та близько 2 млн патронів 7,62 до стрілецької зброї прибули в Україну минулого тижня.
Міноборони Литви оголосило, що передасть Україні дві системи ППО NASAMS.
Про це повідомляє офіційний твіттер міноборони Литви.
“Наш новий військовий пакет підтримки включає постачання двох пускових установок NASAMS, які ми придбали влітку, закупівлю 155-мм боєприпасів і зимових запасів, таких як електрогенератори, армійські похідні ліжка, одяг“, – йдеться у заяві.
Також продовжено навчання та реабілітацію для українських військових.
Нідерланди в середу оголосили про відправлення в Україну нової партії військової допомоги, до складу якої увійшли безпілотники, обладнання для розмінування та боєприпаси.
Про це йдеться в повідомленні нідерландського Міністерства оборони.
Відомство не уточнило кількості й вартості допомоги, підкресливши, що вона “вкрай необхідна для підтримки операцій Збройних сил України з відвоювання території у російських окупантів”.
З урахуванням останнього пакета загальна вартість військової допомоги Нідерландів Україні становить 2,1 мільярда євро, з них майже 1 мільярд євро – прямі поставки, 468 мільйонів євро – обладнання, придбане на комерційній основі.
Норвегія, Швеція і Данія оголосили, що спільно купуватимуть артилерійські снаряди для України.
Про це повідомили у Міноборони Норвегії.
Норвегія, Швеція і Данія разом заснували так звану “нордичну ініціативу щодо боєприпасів” – Nordic ammunition initiative.
“Три країни роблять внесок разом близько 600 млн норвезьких крон, і Україна отримає ці боєприпаси у 2023 році“, – зазначив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.
Міністр пояснив, що ця ініціатива одночасно дозволить і допомогти Україні з боєприпасами, що є актуальною потребою в умовах війни високої інтенсивності, і також посилити власну промислову базу і безпеку постачання боєприпасів.
Країни розглянули різні варіанти того, як надалі передавати Україні боєприпаси так, щоб це було якомога швидше та ефективніше, і зійшлися на тому, що найпрактичніше використати рамкову угоду, яку має норвезька Організація логістики для сектору оборони (FLO) з норвезькою компанією Nammo.
Міністр додав, що виробництво NAMMO боєприпасів для України не вплине на темпи постачання продукції, яку компанія має виготовити для Норвегії.
На сайті Департаменту оборони США оприлюднили список того, що увійшло до нового пакета допомоги:
Міністр оборони США зазначив, що його країна долучиться до коаліції, яка працює з Україною над розвитком її Повітряних сил.
“І, очоливши цю коаліцію можливостей, Сполучені Штати будуть тісно координувати з Україною та іншими партнерами й союзниками, фокусуючись на винищувачах F-16. Мені приємно, що Данія та Нідерланди будуть також лідирувати у цій коаліції“, – підкреслив посадовець.
Нагадаємо, 11 жовтня також стало відомо, що Данія планує передати перші винищувачі F-16 зі складу власних повітряних сил до України у першому кварталі 2024 року.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин