Цей комплекс не виготовляється промисловістю, а збирається волонтерами. Його завдання – захистити техніку від дронів. Вперше комплекс було показано на виставці “Армия-2023”. Він був показаний одночасно з комплексом “Тритон”, який робить Холдинг “Лабораторія ППШ”.
Я не маю жодного уявлення про “Волнорез” та його технічні характеристики, але як інженер, я спробую відтворити за уривками даних інформацію про нього.
Почнемо з антени. Те, що росіяни називають “сиськами”, у нас називається “грибок”. До речі, на всіх фото демонструється не весь РЕБ, а лише його антени.
У росіян стояло завдання вибрати універсальну антену, яка працюватиме у широкому діапазоні частот і матиме сферичну діаграму, щоб створювати “купол” для техніки. Для цього підійшла антена “Гриб”, а розплатою за характеристики стало посилення антени. Можна вважати, що його нема.
У чому мінуси цієї антени:
Вона має провал у вертикальній діаграмі (обвів червоним). На картинці здається, що провал не великий, а насправді це більше 10 разів. Тому там слабке місце для атаки техніки.
Антена має вертикальну поляризацію, тому такий “купол” можна сміливо атакувати, повернувши антени на дронах горизонтально.
Перейдемо до блоку керування. Вихідна потужність 30 Вт. Чи достатньо це чи ні? Все залежить від реалізації. Якщо все збудовано на китайських дешевих модулях, то це ні про що. Але, судячи з ціни виробу, автори зібрали його на DDS технології. Також не ясно, 30 Вт це на один діапазон чи на всі.
Про ефективність. Тут російські інженери йдуть на хитрість. Вони показують захист від FPV, що летить дуже далеко від пульта. Звичайно, його легко заглушити. Якщо наші пілоти запустять FPV з пари кілометрів з пультом на 2 вати і з гарною антеною, плюс “прощупають” діаграму антени і пограються з поляризацією, то весь цей захист “Волнореза” може полетіти до біса.
А ось так виглядає правильний “купол” від FPV – комплекс “Титан”.
Він відстежує дрони на дистанції до 3 км, виявляє тип дрона і придушує його спеціально сформованим сигналом для цього типу дрона (модуляція, смуга, ППРЧ, протоколи).
Система самонавчається, коли зустрічає незнайомий дрон.
Мені вдалося перевірити її якось у бойових умовах. До ЗСУ зайшло 11 таких систем у рамках першого пакету допомоги США. Але що таке 11 куполів на країну?
Комплекс РЕБ видає 65 ват вихідної потужності. Він здатен придушувати дрони у радіусі 1.5 км в шести діапазонах. Ціна я думаю, як завжди, під лям доларів.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин