Президент Байден та кілька інших світових лідерів на саміті G-20 оголосили у суботу про плани щодо нового залізничного та судноплавного коридору, який би з’єднав Індію та Європу через Близький Схід на загальній відстані понад 3000 миль. Це амбітна пропозиція, спрямована на подальше з’єднання нестабільного регіону та протистояння багаторічній підтримці Китаєм побудови великої транспортної інфраструктури по всьому світу «Один пояс, один шлях».
Оголошення зміцнило попередню угоду між низкою учасників — у тому числі Сполученими Штатами, Індією, Саудівською Аравією, Йорданією, Ізраїлем, Об’єднаними Арабськими Еміратами та Європейським Союзом — і прозвучало в той момент, коли лідери найбільших економік світу намагалися подолати розбіжності щодо ряду гострих питань.
До середини дня лідери досягли консенсусу щодо 37-сторінкової спільної декларації з 83 пунктів, деякі з яких стосувалися війни росії в Україні. Лідери підкреслили «страждання та додатковий негативний вплив війни в Україні» з низки питань, включаючи глобальне постачання продовольства та енергетичну безпеку. Але сухою мовою дипломатії в заяві додається: «Були різні погляди та оцінки ситуації».
Декларація в іншому розділі також формалізувала те, що Сполучені Штати приймуть G-20 у 2026 році, подолавши деяку пізню опозицію з боку Китаю. «Це важлива віха для головування Індії та вотум довіри до того, що G-20 може об’єднатися для вирішення низки нагальних проблем, а також для вирішення важких проблем, які насправді дуже [відокремлювали] одних членів від інших — включаючи, очевидно, жорстока війна росії проти України», – заявив Джейк Салліван, радник з національної безпеки, невдовзі після досягнення угоди.
«У мене хороші новини. Завдяки наполегливій роботі нашої команди ми досягли згоди щодо декларації G-20», – сказав прем’єр-міністр Нарендра Моді, господар саміту, мовою хінді, викликавши довгі аплодисменти лідерів G-20.
Байден прибув на конференцію, сповнений рішучості спробувати продемонструвати, що G-20 може зберегти свою актуальність навіть після того, як президент Китаю Сі Цзіньпінь і ху@ло відправили своїх заступників замість того, щоб бути присутніми самі на тлі напруженості через війну в Україні.
На запитання, чи вплинула відсутність Сі на саміт, Байден сказав: «Було б добре, щоб він був тут, але ні, саміт проходить добре». Незабаром після оголошення декларації Байден приєднався до інших лідерів, щоб оголосити про залізничний коридор. «Це велика справа», — сказав він. «Це справді велика справа».
Вартість проекту була незрозумілою, але високопоставлені чиновники адміністрації Байдена розглядають його як спосіб зв’язати ключові регіони світу, Індію з Європою, відкриваючи нові торгові партнерства та потік енергії та цифрової інформації. Також важливим є те, що Ізраїль співпрацює з історичним супротивником, таким як Саудівська Аравія; Байден окремо сподівається досягти угоди щодо нормалізації відносин між двома країнами.
Заступник радника з національної безпеки Джон Файнер відзначив важливість досягнення угоди у сфері, яка «очевидно часто була чистим експортером турбулентності та небезпеки». «З’єднання цих двох регіонів, на нашу думку, є величезною можливістю, спираючись на наші ширші зусилля протягом останніх кількох років, щоб знизити температуру в регіоні», — сказав Файнер.
Очікується, що офіційні особи в залучених країнах протягом 60 днів розроблять графік реалізації проектів — з’єднання енергетичних мереж, прокладання підводних і наземних кабелів і забезпечення більшої кількості цифрових з’єднань. Деякі із завдань передбачають встановлення водневих трубопроводів з Ізраїлю до Європи, що, як сподіваються чиновники адміністрації, сприятиме досягненню цілей чистої енергії.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин