Президент Віктор Ющенко 20 січня ввів в дію рішення РНБО про участь України в операції Євросоюзу EU NAVFOR ATALANTA по боротьбі з піратами Сомалі. Вже зараз військово-морські сили готові скерувати в район Сомалі фрегат Гетьман Сагайдачний, а СБУ – близько 30 бійців спецпідрозділу Альфа, повідомляє КоммерсантЪ-Украина.
Як повідомили вчора газеті в прес-службі військово-морських сил України, за умови відповідного фінансування кораблі українського флоту готові взяти участь в операції ЄС з боротьби з піратством під кодовою назвою Atalanta.
Окрім країн Євросоюзу, свої військові кораблі до узбережжя Сомалі спрямували США, Росія, Японія, Індія і низка інших держав. Чисельність особового складу, який бере участь в операції, становить близько 1200 осіб. У листопаді минулого року міністр закордонних справ Петро Порошенко в рамках Atalanta запропонував організувати охорону українських суден або суден з українським екіпажем зусиллями спецназівців.
Як повідомили в прес-службі військово-морських сил, до берегів Сомалі може вирушити, зокрема, флагман українського флоту фрегат Гетьман Сагайдачний, здатний нести на борту вертоліт. “Похід фрегата Гетьман Сагайдачний в район Сомалі обійдеться приблизно в 35-45 млн грн”, – зазначили Ъ у прес-службі. При цьому, щоб досягти Сомалі, фрегату потрібно приблизно два тижні, ще стільки ж часу необхідно на зворотний шлях і ще як мінімум місяць – для виконання завдань у рамках Atalanta.
Водночас, за словами експерта Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Дмитра Богданова, вказана сума покриє лише вартість палива для корабля. Але пан Богданов переконаний, що технічно Україна здатна взяти участь в операції Atalanta. За його інформацією, військове відомство має в своєму розпорядженні спеціально підготовлений підрозділ, “доповнений бійцями морської піхоти”, який може бути розміщено на борту корабля, що скеровують до берегів Сомалі. “Крім того, участь у Atalanta корисна з точки зору бойової підготовки наших моряків. Вона допоможе отримати практичний досвід взаємодії з військовослужбовцями інших держав”, – додав експерт.
Своїх фахівців готова надати і Служба безпеки. За словами прес-секретаря СБУ Марини Остапенко, це близько 30 бійців спецпідрозділу Альфа. “Їх готують вже близько року. Бійці володіють усіма необхідними навичками – снайперською, водолазною та десантною підготовкою – і здатні діяти біля берегів Сомалі в режимі ротації”, – пояснила Остапенко.
Нагадаємо, 8 грудня 2008 року в Брюсселі голови МЗС 27 країн-учасниць Євросоюзу схвалили рішення про проведення спеціальної міжнародної операції з боротьби з сомалійськими піратами під кодовою назвою Atalanta. У ній задіяні військові кораблі, в тому числі три фрегати і палубна авіація. Штаб-квартира операції перебуває на французькій військовій базі в Джібуті.
20 листопада 2009 Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення Про участь України в операції Європейського союзу EU NAVFOR ATALANTA.
Українські моряки не раз ставали жертвами піратів. Найгучнішими були захоплення українських екіпажів на суднах Faina і Ariana. Faina пробула в полоні у піратів понад чотири місяці, Ariana – близько дев’яти.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин