Українські кораблі готуються вирушити на боротьбу із сомалійськими піратами - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Українські кораблі готуються вирушити на боротьбу із сомалійськими піратами

Українські кораблі готуються вирушити на боротьбу із сомалійськими піратами
Українські кораблі готуються вирушити на боротьбу із сомалійськими піратами

Президент Віктор Ющенко 20 січня ввів в дію рішення РНБО про участь України в операції Євросоюзу EU NAVFOR ATALANTA по боротьбі з піратами Сомалі. Вже зараз військово-морські сили готові скерувати в район Сомалі фрегат Гетьман Сагайдачний, а СБУ – близько 30 бійців спецпідрозділу Альфа, повідомляє КоммерсантЪ-Украина.

Як повідомили вчора газеті в прес-службі військово-морських сил України, за умови відповідного фінансування кораблі українського флоту готові взяти участь в операції ЄС з боротьби з піратством під кодовою назвою Atalanta.

Окрім країн Євросоюзу, свої військові кораблі до узбережжя Сомалі спрямували США, Росія, Японія, Індія і низка інших держав. Чисельність особового складу, який бере участь в операції, становить близько 1200 осіб. У листопаді минулого року міністр закордонних справ Петро Порошенко в рамках Atalanta запропонував організувати охорону українських суден або суден з українським екіпажем зусиллями спецназівців.

Як повідомили в прес-службі військово-морських сил, до берегів Сомалі може вирушити, зокрема, флагман українського флоту фрегат Гетьман Сагайдачний, здатний нести на борту вертоліт. “Похід фрегата Гетьман Сагайдачний в район Сомалі обійдеться приблизно в 35-45 млн грн”, – зазначили Ъ у прес-службі. При цьому, щоб досягти Сомалі, фрегату потрібно приблизно два тижні, ще стільки ж часу необхідно на зворотний шлях і ще як мінімум місяць – для виконання завдань у рамках Atalanta.

Водночас, за словами експерта Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Дмитра Богданова, вказана сума покриє лише вартість палива для корабля. Але пан Богданов переконаний, що технічно Україна здатна взяти участь в операції Atalanta. За його інформацією, військове відомство має в своєму розпорядженні спеціально підготовлений підрозділ, “доповнений бійцями морської піхоти”, який може бути розміщено на борту корабля, що скеровують до берегів Сомалі. “Крім того, участь у Atalanta корисна з точки зору бойової підготовки наших моряків. Вона допоможе отримати практичний досвід взаємодії з військовослужбовцями інших держав”, – додав експерт.

Своїх фахівців готова надати і Служба безпеки. За словами прес-секретаря СБУ Марини Остапенко, це близько 30 бійців спецпідрозділу Альфа. “Їх готують вже близько року. Бійці володіють усіма необхідними навичками – снайперською, водолазною та десантною підготовкою – і здатні діяти біля берегів Сомалі в режимі ротації”, – пояснила Остапенко.

Нагадаємо, 8 грудня 2008 року в Брюсселі голови МЗС 27 країн-учасниць Євросоюзу схвалили рішення про проведення спеціальної міжнародної операції з боротьби з сомалійськими піратами під кодовою назвою Atalanta. У ній задіяні військові кораблі, в тому числі три фрегати і палубна авіація. Штаб-квартира операції перебуває на французькій військовій базі в Джібуті.

20 листопада 2009 Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення Про участь України в операції Європейського союзу EU NAVFOR ATALANTA.

Українські моряки не раз ставали жертвами піратів. Найгучнішими були захоплення українських екіпажів на суднах Faina і Ariana. Faina пробула в полоні у піратів понад чотири місяці, Ariana – близько дев’яти.

 

 

КорреспонденТ.net

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V