В Європі просунулися у створенні електромагнітної гармати (рейкотрона) для бойових кораблів.
Про перші результати програми THEMA розповів Франко-німецький дослідницький інститут Сен-Луї (ISL).
Електромагнітна гармата використовує для розгону снаряда електромагнітні сили.
У ньому снаряд на першому етапі пострілу стає частиною електричного ланцюга, рухаючись між двома контактними рейками (звідси і назва установки).
Для пострілу гармата потребує короткочасної подачі високої напруги та струму, які не можуть забезпечити просте підключення до електричної мережі.
У той час як електромагнітна гармата має низку переваг (відсутність необхідності зберігати порох на борту корабля, низька вартість стрільби порівняно з ракетою тощо), її розробка складна.
Наприклад, довгий час створенням рейкотрона для флоту займалися США. Однак у 2017 році Пентагон, витративши понад 500 млн доларів на цей проєкт, вирішив його закрити.
Стверджувалося, що напрацьовані технології можливо вдасться використати у майбутньому, але на даному етапі військове відомство не бачило перспектив практичного застосування установки.
Дослідження у цьому напрямі продовжив також Пекін. У лютому 2019 року стало відомо про успішне випробування рейкотрона китайськими військовими. Снаряд з їхньої електромагнітної гармати розвинув швидкість 2500 м/с і уразив ціль на дальності 200 км.
Навесні 2021 року Європейська оборонна агенція оголосила про початок розробки власного рейкотрона, а в січні 2022 року аналогічну програму вирішив запустити Токіо.
Французька агенція оборонних закупівель не розкриває всіх деталей проєкту інституту ISL.
Інститут має в лабораторії декілька демонстраторів.
Зокрема, це гармата NGL-60 калібру 60 мм, здатна стріляти снарядами масою порядку одного кілограма, і установка RAFIRA (RApid FIre RAilgun) калібру 25 мм, яка стріляє снарядами з надзвичайно високою скорострільністю.
Ці рельсотрони забезпечують початкову швидкість снарядів від 2000 до 3000 м/с.
Що стосується енергопостачання до електромагнітних гармат, то ISL розробила генератор XRAM, який дозволяє живити таку зброю.
За заявою представників ISL, демонстратор рейкотрона планують випробувати у 2028 році з метою перевірки можливостей протиповітряної оборони надводних та сухопутних платформ від перспективних загроз, включаючи гіперзвукові ракети.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин