Велика Британія втратила виробництво стволів великого калібру - Мілітарний

Велика Британія втратила виробництво стволів великого калібру

Велика Британія втратила виробництво стволів великого калібру
Велика Британія втратила виробництво стволів великого калібру
Новини

Велика Британія більше не може виготовляти нові артилерійські стволи великого калібру для своїх танків та гаубиць.

Про це повідомляє видання Shephard media з посиланням на оборонну компанію BAE Systems.

Велика Британія опинилась в ситуації, коли частина її стратегічно важливих оборонних потужностей зупинилася у період так званого “світового роззброєння” після “холодної війни”. Тепер для країни втрачена ціла галузь збройової промисловості.

Представники BAE Systems визнали, що для відновлення танків Challenger 2 та самохідних гаубиць AS-90 перед їхньою відправкою до України може знадобитись так звана “канібалізація”, тобто знімання гармат з одних машин для відновлення інших. Передачу вище названих танків та САУ Велика Британія анонсувала ще навесні цього року в рамках нового пакета військової допомоги.

Британська артилерія

Проблема виробництва стволів для британських танків критична через застосування гармат унікальної для сьогоднішнього дня конструкції.

Challenger 2 залишається одним із останніх у світі основним бойовим танком, який застосовує 120-мм гармату з нарізним стволом, в той час як увесь світ перейшов до використання аналогічних гладкоствольних систем ще у 70-80-х роках минулого сторіччя.

Подібне рішення обумовлювалось низкою переваг у технічних характеристиках, таких як більш висока точність пострілу на великих відстанях. Проте зараз це стало серйозною проблемою, адже окрім Британії такі гармати ніхто не виготовляв.

У мирний час артилерійські системи виконують дуже мало пострілів і зазвичай роблять це лише під час навчань. Малий настріл пов’язаний з економією грошей та впровадженням статичних тренажерів забезпечили тривалий термін служби гармат. Проте в умовах активних бойових дій гармати стають розхідниками, котрі необхідно періодично замінювати.

Термін служби ствола залежить від типу та кількості випущених боєприпасів. Для нарізної танкової гармати, наприклад, цей ресурс становить близько 500 пострілів, потім її доводиться міняти.

САУ AS90. Навчання українських військових у Великій Британії, березень 2023 Фото: Міністерство оборони Великої Британії

Втрата потужностей з виробництва артилерійських стволів зачепила і артилерію – британці зіткнулись з дефіцитом стволів до гармат L31 самохідних гаубиць AS-90.

На озброєнні артилерійських підрозділів країни наразі застосовуються САУ AS-90 у базовій версії із гарматою довжиною у 39 калібрів та її подальший розвиток AS-90D Braveheart зі стволом довжиною у 52 калібри. І якщо останній наразі виробляється за ліцензією на польському підприємстві HSW для польських САУ Krab, то стволів з довжиною у 39 калібрів взяти ніде.

Судячи з опублікованих матеріалів підготовки українських артилеристів у Британії, можна зробити висновок, що Україні будуть передані самохідні гаубиці саме зі стволом з довжиною у 39 калібрів. А це робить проблему відсутності виробництва стволів до цих гаубиць чутливою і для України.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text