На початку листопада ми повідомляли, що під час навчань Повітряних Сил Збройних Сил України було помічено зенітно-ракетний комплекс С-300В1, які до цього знаходились на зберіганні.
Після 2014 року було відновлено принаймні 1 окремий зенітний ракетний дивізіон. Зокрема, одна з пускових установок перебувала на чергуванні поблизу штабу АТО в Донецькій області.
Як повідомив радник Міністра оборони Юрій Бірюков на нараді голови оборонного відомства з представниками профільних підприємств Укроборонпрому сьогодні обговорювались плани модернізації комплексів С-300В1.
ЗРС С-300В1 — перша мобільна універсальна система протиракетної і протилітакової оборони. Її особливістю є те, що Наявність двох типів зенітних керованих ракет, з яких один тип 9М83 призначений для ураження аеродинамічних цілей на відстані до 75 км, а другий 9М82 може вражати балістичні цілі класу «земля-земля» — оперативно-тактичні ракети типу «Р-11» («’Scud»’ з кодифікації НАТО), «Ланс», «Першинг-1А», а також літальні апарати всіх типів зі швидкостями до 3000 м/с на відстані до 100 км.
Після розвалу Радянського Союзу в Україні базувалось дві військові частини на озброєні яких перебували комплекси С-300В1:
але згодом вони були зняті з озброєння та поставлені на зберігання.
Сімейство зенітних ракетних комплексів середнього радіусу дії С-300 призначене для боротьби з літаками стратегічної і тактичної авіації, крилатими, оперативно-тактичними та балістичними ракетами на висотах від 25 м до 27 км, та відстанях до 100 км в умовах інтенсивного радіопротидії. На заході комплекс отримав позначення SA-10.
Також на нараді обговорювалось питання модернізації зенітно-ракетних комплексів “Бук” та “Тор”. Останній як відомо також знаходився на консервації та до початку російської агресії на озброєнні Збройних Сил не перебував, але через нагальну потребу він був повернутий до строю та у серпні минулого року був помічений в АТО.
ЗРК «Тор» (індекс ГРАУ — 9К330) — зенітний ракетний комплекс, призначений для вирішення завдань протиповітряної і протиракетної оборони на рівні дивізійної ланки. Забезпечує захист від цілей, що рухаються зі швидкостями до 700 м/с, на відстані від 0,5 до 12 км і на висотах від 10 м до 6 км. Переведення із похідного в бойове положення триває до 3 хвилин. Час реакції комплексу — 8-12 секунд
Що ж до ЗРК “Бук-М1”, то відомо, що понад чверть комплексів які перебувають на озброєнні України було відновлено на вітчизняних оборонно-промислових підприємствах та активно йде обговорення та роботи над його модернізацією.
«Бук» — самохідний зенітно-ракетний комплекс, призначений для боротьби з маневреними аеродинамічними цілями (крилаті ракети, керовані бомби, літаки, гелікоптери, БпЛА тощо) на малих та середніх висотах (від 30 м до 14–18 км) в умовах інтенсивної радіопротидії.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин