Підприємство «Український ресорний центр», що спеціалізувалося на запчастинах, освоїло виготовлення оборонної продукції.
Кореспонденти Укрінформу розповіли, що до повномасштабної війни харківське підприємство виготовляло різноманітні запчастини для цивільної техніки.
За добу досвідчений колектив міг прийняти на ремонт 40 вантажівок. Після 24 лютого довелося рятувати обладнання підприємства.
Наразі виробничі локації підприємства розкидані по Харкову, області та інших регіонах.
Але підприємство зберегло 70% працівників і почало випускати нетипову для нього продукцію: бронежилети, плитоноски, шоломи, мішеневі установки, а на прохання саперів – захисне «взуття» та розбірний щит.
З першими вибухами в Харкові директор Ігор Єфименко обдзвонював персонал, частина працівників із родинами перебралися в бомбосховище під одним із виробничих майданчиків. Одночасно там жили до сорока дорослих і дітей. Щойно вибухи стихали, працівники підіймалися нагору та бралися за замовлення.
Керівник поставив собі за мету, що підприємство має бути максимально корисним військовим.
«Я й дружина, яка в IT працює, оголошували збір на метал серед знайомих, у соцмережах, і так викручувалися», – каже Єфименко.
Наразі виробничі потужності розміщені в різних місцях, усі стратегічні роботи проводять на засекречених локаціях.
Ресори, на яких спеціалізувалося підприємство, зараз дуже затребувані. Потрібні й усілякі запчастини для автомобілів, що використовують українські захисники.
«Багато авто заїхало в Україну для фронту, різних модифікацій, і запчастин для них майже нема на ринку. Ми були дуже корисні навесні й зараз теж, бо можемо зробити будь-яку ресору чи нестандартну деталь», – зазначають директор і головний інженер.
До виробництва захисної амуніції директора підштовхнув телефонний дзвінок.
«Кажуть, чи маємо 20 ресор? І це другий день війни. Ніхто не замовляє отак сходу 20 штук, я ж точно знаю. Питаю, нащо стільки. А це з якогось поліцейського підрозділу, кажуть, що їм треба зробити броню. А як збираєтеся їх варити? Це ж треба технології, це не так просто. Та в нас якийсь дід-майстер у гаражі, він розбирається. Я кажу: «Так, стоп. Дідів-профі в мене тут вистачає. В мене тут і газ, і пропан, і зварювальники в сховищі. Зараз зробимо, давайте заміри. Ну, який гараж. Інженери підприємства відкоригували техпроцес, почалися невеличкі експерименти, перші бронеплити. Зробили, вони приїхали, тут же відстріляли – не пробило», – згадує Ігор.
Вже скоро від використання ресор відмовилися. Технологи експериментували, закупляли матеріал, поки не знайшли «правильний», а також оптимальні температури та розчини для гартування.
Свої перші бронежилети 4-го класу підприємство продавало по 5 тисяч гривень. Перед Новим роком підприємство пройшло сертифікацію виробів 5-го класу.
Ще тут виготовляють дуельні дерева з бронесталі. Їх використовують для відпрацювання влучності стрільби. Якщо боєць попадає в ціль, мішень перегортається на інший бік.
Також із загартованої ресорної сталі харків’яни виготовляють саперні лопатки, якими можна рубати, різати та копати.
На прохання харківського управління ДСНС підприємство виготовило захисний щит для саперів. За ним можна заховатися і врятуватися від осколків, а після використання – розібрати та скласти для перевезення.
Підприємство освоїло й виробництво захисних «чоботів», які точно скопійовані з канадських Spider Boot. Таких кілька пар минулого року волонтери передали ДСНС і це були фактично останні на ринку, бо мало хто взагалі виробляє подібні речі.
Їхня задача – згладити вибухову хвилю, розсіяти її в боки й таким чином вберегти стопу, пальці від травматичної ампутації.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин