Перші танки проєкту Altay передадуть збройним силам Туреччини вже в квітні цього року.
Про це повідомляє турецьке видання Defence Turk.
Перші два танки, названі компанією-виробником BMC Defense як «Новий Алтай», будуть доставлені Збройним силам Туреччини для випробувань 23 квітня 2023 року.
Серійне виробництво танків мають розгорнути на новому заводі BMC в Анкарі, проєктна потужність якого дозволить виготовляти до 100 танків на рік. Планується, що 25-30 із них будуть виготовляти на експорт.
Наразі на заводі в Аріфіє виготовили 5 прототипів танка «Алтай». Повідомляють, що один із дослідних зразків уже пройшов вогневі випробування.
Проект основного бойового танка Altay був ініційований в інтересах армії Туреччини з акцентом на використання технологій та агрегатів виробництва Туреччини.
Назва «Новий Алтай» говорить про те, що у конструкцію машини внесли серйозні зміни.
За інформацією видання Defence Turk, під час розробки багато вузлів перспективного танку локалізували. Проте через завершену розробку власного двигуна й трансмісії виробники вирішили пристосувати силовий блок корейського виробництва. Це змусило внести в конструкцію моторно-трансмісійного відділення відповідні зміни.
У 2022 році, у період з квітня по грудень, були проведені випробування силової установки, поставленої з Кореї. Їх визнали успішними.
Також в рамках програми розробляється проект танку Altay у видозміненій конфігурації під індексом Т3. У ньому передбачається реалізація нових конструктивних рішень та останніх технологій.
На 5-й конференції наземних систем Управління оборонної промисловості озвучило своє бачення майбутнього Altay Т3. Перспективний танк має отримати дистанційно керовану башту із автоматом заряджання з паралельним винесенням трьох членів екіпажу у єдину бронекапсулу у передній частині корпусу.
Башта має отримати можливість використання гармат різного калібру, що дозволило б у перспективі встановити більш потужну гармату.
Також екіпаж має отримати VR-окуляри для більш якісного спостереження за простором навколо танку, а також можливості для використання керованого ракетного озброєння та безпілотників.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин