Туреччина та Азербайджан святкують другу річницю Перемоги в Нагірному Карабасі. Русня знов вирішили підсилювати ППО асада. В Ірані розгорається внутрішній розкол через використання росією іранських БПЛА у війні в Україні. Головний прокурор МУС прибув до Лівії.
Туреччина: Сьогодні Азербайджан святкує другу річницю Перемоги у 44-денній воєнній компанії в Нагірному Карабасі. Цю перемогу по-право святкують і в Туреччині. «У період звільнення історичних земель Азербайджану від вірменської окупації Туреччина надала братській країні активну підтримку не тільки в політичній, оборонній та громадській площинах, а й в інформаційній сфері», – заявив глава Управління зв’язків Адміністрації президента Туреччини Фахреттін Алтун.
За його словами, завдяки скоординованим крокам Туреччини та Азербайджану було мінімізовано ефект від дезінформації, поширеної Вірменією та вірменським лобі, що дозволило довести до світової спільноти реалії Південного Кавказу. Він зазначив, що вірменське лобі і сьогодні намагається спотворити картину Південного Кавказу, прагнучи відсунути на задній план інформацію про злочини, скоєні вірменами в період окупації та завдати удару по іміджу Азербайджану.
«Азербайджан та тюркський світ не забудуть про злочини вірмен. Завдяки героїзму синів Азербайджану було відновлено історичну справедливість. Туреччина й надалі робитиме все можливе для підтримки Азербайджану, зокрема в інформаційній сфері. Карабах вільний і ніколи не буде під окупацією!», – запевнив Алтун.
Міністр сільського та лісового господарства Туреччини пояснив, як проходитиме процес відправки безкоштовного російського зерна до бідних країн. «Після переробки на наших заводах безкоштовної пшениці, яку ми отримаємо з росії, ми безкоштовно передамо її найменш розвиненим країнам у вигляді борошна та булгуру, що є бажанням нашого президента. На даний момент це 8 країн», – заявив він. Нагадаю, що пропозиція про передачу безкоштовного зерна пролунала від ху@ла до президента Ердогана, яку він прийняв. Складається враження, що в кремлі затіяли нову багатоходовочку з метою підкупу турецької влади з відомим результатом. Втім крім інших плюсів такої «комерції» для самої Туреччини, треба визнати що 15млрд. дол. які були раніше перераховані москвою на добудову АЗС Аккую, як засіб залучити турецьку лояльність вже вичерпалися.
Ізраїль: Під час телефонної розмови з українським президентом Зеленським Біньямін Нетаньягу заявив, що після вступу на посаду глави уряду Ізраїлю він серйозно розгляне питання України.
Сирія: І складається враження, що причина можливої зміни політики Єврейської держави щодо України знаходиться аж ніяк не в Києві. Ізраїльські джерела з посиланням на сирійську опозицію повідомляють про пересування російських і сирійських військ в районі сирійської бази 75-ї бригади ППО на південному заході Дамаска. Йдеться про велику колону російської та сирійської військової техніки, яка прибула на базу ППО в районі Аль-Макіліба.
Згідно з повідомленням, у колоні було зафіксовано близько 100 одиниць техніки, включно з радіолокаційними системами та комплексами ППО. Вочевидь, що підсилення протиповітряної оборони в районі Дамаску викликано останніми вдалими операціями ізраїльських ПС коли були зруйновані виробничі потужності асада зі зборки іранських БПЛА та сховища зброї, призначеної для «Хезболла».
Міністерство закордонних справ Туреччини рішуче засудило ракетні удари по таборах біженців у сирійській провінції Ідліб, в результаті яких загинули 9 мирних жителів і більше 70 отримали поранення. «Ці напади підривають зусилля щодо підтримки спокою та деескалації напруженості в регіоні та ведуть до погіршення гуманітарної ситуації», — йдеться в офіційній заяві відомства.
У відповідь на бійню, влаштовану режимом асада в таборі біженців, із застосуванням касетних боєприпасів, повстанці провели дві операції інгімасії проти позицій асадитів. В результаті вмілих дій бійцям опозиції вдалося ліквідувати понад 30 солдат ворога та знищити велику кількість ствольної артилерії армії асада. На фото продемонстрованих після операції можна побачити 8 знищених гаубиць та 2 РСЗВ.
Іран: В Ірані розгорається внутрішній розкол через використання росією іранських безпілотників у війні в Україні, розповідає Guardian. Консервативний священнослужитель і редактор газети відкрито критикували позицію уряду щодо зброї, яку він постачав до москви і заявив, що росія є явним агресором у війні, і постачання слід припинити.
Колишній посол Ірану в москві також натякнув, що міністерство закордонних справ, можливо, тримали в невіданні як кремль, так і іранські військові. Іран більше двох місяців заперечував, що продав безпілотники росії, незважаючи на те, що вони використовувалися для націлювання на електростанції та цивільну інфраструктуру.
Суперечка навколо безпілотників відображає ширшу зовнішньополітичну дискусію в Тегерані щодо ризиків розвитку тісних зв’язків з москвою. Це також незвичайно, оскільки критику уряду Ірану очолює консервативний священнослужитель і редактор газети. У зауваженнях, підхоплених іншими іранськими газетами, Масіх Мохаджері, який написав на першій сторінці газети Jomhouri-e-Islami, наголосив на трьох речах, які мав зробити уряд: порадити стороні, яка розпочала війну, тобто росії, дотримуватися міжнародних правил, що забороняють посягання на територію інших держав; сказав росії на початку війни, що вона не має права використовувати безпілотники в Україні, які надав Іран; підтримував міцніші стосунки із країною, яка страждає від загарбника.
Звертаючись до міністра закордонних справ Ірану Хоссейна Амір-Абдоллахіана, він додав: «Чому після початку війни в Україні ви не оголосили росії, що вона не має права використовувати іранські безпілотники у війні в Україні? Крім того, чому ви відкрито не засудили росію за початок війни і чому ви не подвоїли зусилля, щоб стати посередником між двома сторонами, щоб припинити цю злу війну?» Він сказав, що Іран міг би зіграти цю роль, не пошкодивши своїх відносин з росією.
Єгипет: Ще однією цікавою зустріччю на полях конференції з клімату в Шарм-ель-Шейху стала зустріч прем’єр-міністра Великої Британії та президента ОАЕ. Темою зустріч стали регіональна безпеку, ситуацію з протестами в Ірані та дестабілізуючу поведінку Тегерану в регіоні, а також переговори щодо відновлення «ядерної угоди».
Лівія: У Лівію з візитом прибув головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан. У рамках візиту він уже провів зустрічі з головою Президентської ради Лівії Мухаммадом Манфі, головою Місії ООН з підтримки у Лівії Абдулаєм Батілі та міністром юстиції Уряду національної єдності Халімою Ібрагім.
Основна мета візиту прокурора МКС до Лівії – зміцнення співпраці з владою Лівії та якнайшвидше досягнення справедливості для жертв військових злочинів у країні. Головний прокурор Міжнародного кримінального суду відвідав декілька масових поховань у місті Тархуні.
Тархуна стало відомо тим, що після його звільнення лівійською армією 5 червня 2020 року за підтримки ЗС Туреччини від НЗФ Хафтара та банд Вагнера, в місті були виявлені численні масові поховання мирних жителів, багато з яких були поховані заживо. Братські могили з’явилися тут за час перебування міста під владою Хафтара, русні та місцевих кримінальних кланів. З моменту звільнення лівійські слідчі та експерти проводили важку роботу по ексгумації сотень тіл та встановлення всіх обставин насильницьких смертей. Однак, ніяких судових рішень з цього приводу поки прийняте не було.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин