"Беларускі Гаюн" назвав імовірне місце запуску російських дронів-камікадзе - Мілітарний

“Беларускі Гаюн” назвав імовірне місце запуску російських дронів-камікадзе

“Беларускі Гаюн” назвав імовірне місце запуску російських дронів-камікадзе
“Беларускі Гаюн” назвав імовірне місце запуску російських дронів-камікадзе
Новини

Аналітичний проект “Беларускі Гаюн”, який моніторить воєнну активність та фіксує події на території Білорусі, провів власне розслідування запусків російських баражуючих дронів Shahed-136 на територію України.

Стаття опублікована в офіційному Telegram-каналі проекту.

На думку аналітиків, єдине місце для непомітного запуску дронів-камікадзе — це білоруська частина Чорнобильської зони.

Раніше “Українська правда” з посиланням на джерела в розвідці повідомила, що РФ запустила на Київщину 10 дронів-камікадзе із території Білорусі.

Звідки саме працювали оператори дронів, у “Беларускі Гаюн” достеменно не знають. Імовірні локації аналітики визначили після аналізу відкритої інформації та збору свідчень очевидців, які фіксували напрямок польоту дронів на території України.

Безпілотник Shahed-136 в Києві, 17 жовтня 2022 Фото: Reuters

Звідки їх можуть запускати?

Аналіз дозволив сильно звузити коло пошуку. Аналітики дійшли висновку: якщо дрони-камікадзе справді запускаються з Білорусі, то є лише одне місце, де можна робити це непомітно. Це білоруський сектор зони відчуження Чорнобильської АЕС (Поліський радіаційно-екологічний заповідник).

Чому там? Більшу частину року цей заповідник — фактично закрита територія. Там немає нікого, крім охорони, і є місця, де навіть не ловить мобільний зв’язок, не кажучи вже про інтернет.

Завдяки супутниковим знімкам вдалося виділити кілька зон, де видно мінімальні зміни на території за останні кілька місяців.

1. Населений пункт Уласи – це покинуте село в Хойникському районі всього за 4,5 км від кордону із Україною. На супутникових знімках видно, що останніми місяцями там з’явились протоптані доріжки, трохи розчищені дороги для проїзду і, вірогідно, вирубані кущі. Це село знаходиться в глушині й там немає нікого, хто міг би повідомити про можливий запуск.

2. Населений пункт Кожушки – також покинуте село в Хойникському районі. Поруч з селом чітко видно нові дороги, а отже там почала часто їздити техніка. Відстань до найближчого населеного села Двор-Савичі (Брагинський район) становить майже 20 км.

Раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляло, що російські війська перекидають на територію Білорусі дрони-камікадзе Shahed-136. Станом на 10 жовтня на територію країни завезли 32 БПЛА, а до 14 жовтня планують переправити ще 8.

Крім того, Білорусь надає росіянам матеріально-технічні засоби і боєприпаси. Зокрема, за інформацією ГУР МО, на залізничну станцію “Кіровська” у Криму прибув залізничний ешелон з боєприпасами – це 12 вагонів або 492 тонни. Вантаж відправили із 43 арсеналу зберігання ракет та боєприпасів ЗС Білорусі.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text