Ізраїль обстріляв іранців в аеропорту Дамаску. Розрив ЄС та Ірану поглиблюється через його роль в Україні. Білий Дім веде переговори з Маском, щодо запуску Starlink в Ірані. В іракському Курдистані бойовики ІДІЛ підірвали Пешмерга.
Сирія: Ізраїльський 12 канал: «Сьогодні вночі Ізраїль обстріляв склади зброї та вантажівки іранських бойовиків в аеропорту Дамаска».
А ще повідомляють, що американці посилили ведення в районі Сирії. Кажуть, що інтенсивність нагадує 2018 рік, коли після хімічної атаки сирійського режиму в Думі в районі Дамаска Міжнародна коаліція (США, Британія, Франція) завдала ракетних ударів по кількох урядових об’єктах.
Іран: Роль іранських безпілотників у війні в Україні ризикує поглибити розрив між Тегераном і Заходом, повідомляє WSJ. Ризикований крок верховного лідера Алі Хаменеї ставить під загрозу багаторічну взаємодію із Заходом і означає, спрямований на підрив міжнародної системи та приведе до ще більшої ізоляції Ірану на тлі широкомасштабних внутрішніх заворушень та падінням економіки.
Деякі високопоставлені європейські посадовці були здивовані рішенням Ірану включитися у війну на боці росії, хоча це дає Тегерану можливість продемонструвати військову загрозу, яку його технології безпілотників і ракет можуть становити для регіональних ворогів Ірану.
Найближчі радники верховного лідера Алі Хаменеї нещодавно переконали його, що «поглиблення його відносин з росією є його найкращою політичною страховкою», — сказав радник Корпусу вартових Ісламської революції Ірану. З огляду на те, що ядерні переговори зараз зайшли в глухий кут, війна в Україні дає Хаменеї шанс зробити те, що він відстоював роками: повернути на Схід, подальше послаблення економічних зв’язків із Заходом і налагодити зв’язки з іншими країнами в який панують антиамериканські настрої, таких як росія та Китай, щоб компенсувати вплив західних санкцій.
За словами іранських аналітиків, кроки Тегерана викликають суперечки в правлячих колах Ірану, особливо серед офіційних осіб, які не відмовилися від відновлення ядерних переговорів, які зайшли в глухий кут, щоб допомогло скасувала нищівні санкції. Ситуацію також ускладнюють тижні протестів в самому Ірані. «У режиму є фракція, яка виступає проти продажу безпілотників» росії, оскільки це підірве будь-які шанси відновити ядерний пакт і відштовхне Європейський Союз, сказав Мостафа Пакзад, консультант із Тегерану, який консультує іноземні компанії в країні. «Але ці розбіжності щодо зовнішньої політики відносно України та росії сприяють ослабленню морального духу режиму, який і так стурбований повстанням».
В обмін на допомогу за участь у війні проти Україні Іран натомість вимагав доступу до російської зброї. Іранські офіційні особи та радники кажуть, що купівля російських винищувачів останнього покоління Су-35 очолює їхній список покупок військової техніки. Незважаючи на великий арсенал безпілотників і ракет, застарілі військово-повітряні сили Ірану 1970-х років не можуть зрівнятися з супротивниками країни в регіоні. Але росія тривалий час не бажала постачати важке озброєння через загрозу нових міжнародних санкцій, відсутність великомасштабних банківських каналів і занепокоєння щодо відчуження Саудівської Аравії, яку москва прагне залучити до ширшого комерційного та безпекового партнерства.
Від себе додам, що відверто нелогічні кроки з погрозами Тегерану до Азербайджану та Саудівської Аравії, можуть викликати ланцюг реакцій який в кінці приведе до зближення позицій між турками, саудитами та США і каталізатором цього зближення буде Ізраїль. Складається враження, що 83-річний іранський диктатор намагається пришвидшити та змінити хід історії, на зразок його трохи молодшого але такого ж оскаженілого колеги – ху@ла.
Білий дім веде переговори з Ілоном Маском про можливість створення супутникового Інтернет-сервісу Starlink від SpaceX всередині Ірану, повідомили CNN кілька офіційних осіб, знайомих з обговореннями. Ці кроки є спробою адміністрації Байдена підтримати рух протесту в Ірані.
Білий дім розглядає компактну, просту у використанні технологію Starlink як потенційне рішення проти агресивних спроб іранського режиму обмежити доступ активістів до Інтернету та спілкування. «Ми тримаємо ногу на газу, щоб зробити все можливе, щоб підтримати прагнення іранського народу», — сказав CNN високопоставлений чиновник адміністрації. «Це наша політика, і крапка. У той же час це справді іранський рух, який очолюють молоді дівчата та поширюється на інші аспекти суспільства. І ми не хочемо жодним чином затьмарювати їхній рух».
Якщо план буде введено в дію, це буде другий великий театр дій цього року — разом з Україною — де уряд США звернувся до Starlink, щоб допомогти надати ключові телекомунікаційні послуги, незважаючи на те, що навколо надійності Маска у відносинах з урядом США виникають сумніви. «Це неконтрольована людина (loose cannon), яку ми ніколи не можемо передбачити», — сказав високопоставлений чиновник із оборони США, знайомий з переговорами уряду з Маском і SpaceX щодо України.
Ірак: Офіцер із сил Пешмерга був убитий і вісім інших отримали поранення в середу, 19 жовтня, коли придорожнє СВП встановлене бойовиками “Ісламської держави” здетонував під час проходу колони командос в районі Навджул (на південний схід від Кіркуку) в Курдській регіональній автономії Іраку.
Баланбо Мохаммед, депутат від партії Патріотичний союз Курдистану (PUK) і член комітету Пешмерга, сказав The New Arab, що відповідальність за атаку несуть «терористи ІД». Бойовики ІД домінували на великих територіях Іраку та сусідньої Сирії в 2014 році, перш ніж підтримуваний США напад іракського уряду призвів до поразки угруповання наприкінці 2017 року.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин