Дайджест подій на Близькому Сході. 20 жовтня 2022 року - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 жовтня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 жовтня 2022 року
Дайджест подій на Близькому Сході. 20 жовтня 2022 року

Президенти України та Туреччини провели телефонну розмову. Зменшення впливу росії у Сирії змінює міркування Ізраїлю щодо України. До чого український МЗС просив в Ізраїлю ППО? Росія погрожує вийти з зернової угоди в разі розслідування походження БПЛА. Україна не буде заручником відносин Греції та Туреччини.

Туреччина: Вчора відбулася телефонна розмова між президентами України та Туреччини. Були обговоренні питання останніх подій війни. Реджеп Таїп Ердоган заявив про готовність Анкари сприяти припиненню війни шляхом переговорів та наголосив на важливості збереження дипломатичного рішення за будь-яких обставин.

Сирія: Делегація ХАМАС зустрілася з президентом башаром асадом. «Ми раді відновити відносини із Сирією, яка так багато принесла палестинському народу. ХАМАС хоче залишити позаду негативні моменти у відносинах із Сирією та разом рухатися до світлого майбутнього», — заявив політичного бюро ХАМАС Халіл аль-Хайя.

«Сирія, фортеця непохитності, що підтримала палестинський народ… ми раді відновленню відносин з рухом ХАМАС», — наголосив генеральний секретар «Народного фронту визволення Палестини» Талал Наджі на прес-конференції в Дамаску. Крім названих в делегації до Дамаску були і генеральний секретар «Ісламського джихаду» Зіяд аль-Нахлех.

Тут все зрозуміло, одні терористи домовляються з іншими під патронатом країни-терориста Ірану. Об’єднання цих сил зумовлено зміною розкладів на Близькому Сході зумовлених зменшенням військової сили московитів в Сирії. На одинці, жодний з них вистояти проти Ізраїлю не зможе. Принциповість цих палестинських діячів можна оцінити по словах про захист мусульман після рукостискання з найбільшим вбивцею мусульман – асадом.

За словами офіційних осіб, москва вивела ключову систему ППО та частину військ, щоб посилити свої сили в Україні, що потенційно може змінити розрахунки Ізраїлю щодо завдання удару по Сирії або озброєння України, повідомляє The New York Times.

Москва нещодавно вивела частину військ та систему ППО із Сирії, знявши одне з основних обмежень на військові дії Ізраїлю в Сирії. Офіційні особи по-різному оцінювали, скільки військ які було виведено – двоє з них сказали, що два батальйони, або від 1200 до 1600 солдатів, тоді як інший сказав, що це було набагато більше. Але вони погодилися з тим, що чисельність бойових підрозділів було скорочено. Ізраїльський чиновник також повідомив, що кілька російських командирів було переведено з Сирії в Україну, тоді як військове керівництво росії поменшало брати участь у повсякденному управлінні операціями в Сирії, у тому числі у військовій координації з Ізраїлем.

Будучи ворогом як Ірану, так і Сирії, Ізраїль регулярно завдає ударів по цілям у Сирії, щоб перешкодити Тегерану закріпитися поблизу північно-східного кордону Ізраїлю. 2018 року ризик для ізраїльських пілотів під час цих нальотів зріс після того, як Росія перекинула до Сирії систему ППО С-300. Хоча контроль над С-300 так і не був переданий режиму асада, ризик того, що його можна використовувати проти ізраїльських літаків, був основною причиною, через яку Ізраїль відхилив українські запити на військову техніку з початку російського вторгнення в лютому.

За словами трьох офіційних осіб, росія наразі вивела систему С-300 із Сирії, щоб підтримати своє послаблення вторгнення в Україну, що зменшує вплив росії на Ізраїль у Сирії та змінює ізраїльські міркування щодо України. Зростання військової підтримки Іраном росії разом з російськими ударами, що почастішали, по українських цивільних особах вже викликали в останні дні в Ізраїлі дебати про те, чи повинен Ізраїль постачати зброю Україні.

Члени Європейського Союзу погодили нові заходи проти Ірану через постачання безпілотників росії, повідомила Чехія, яка головує в ЄС, у четвер. “Посли ЄС погодили заходи проти організацій, які постачають іранські безпілотники, які вдарили по Україні”, – йдеться в твіті чеського головування в ЄС. «Країни ЄС вирішили заморозити активи трьох осіб і однієї організації, відповідальної за поставки безпілотників (і) також готові розширити санкції ще на чотири іранські організації, які вже фігурували в попередньому списку санкцій».

Ізраїль: З усією повагою до нашого МЗС, але складається враження, що клопотання до держави Ізраїль про надання Україні систем ППО заздалегідь складене так, щоб його відхилили. Не треба бути неабияким експертом, щоб знати що Iron Beam ще не працює, а Patriot є американською системою. Barak-8 є спільною індійсько-ізраїльською системою, а інші потребують дозволу США на продаж.

А щодо Iron Done – то наше МО системно доводило, що ця система не буде ефективною в Україні.

Тому у тих же дописувачів в Ізраїлі, виникає дуже просте і конкретне питання. А чому не запросити комплекс SPYDER (Surface-to-air PYthon and DERby), який є чисто ізраїльського виробництва? І який вже є на озброєнні у наших добрих сусідів – Чехії та Азербайджану. Тоді для чого ця імітація клопотання від нашої амбасади в Ізраїлі?

Іран: Іран навряд чи адекватно відреагує на санкції та міжнародний тиск за постачання немитій власних БПЛА. Судячи з твітів Алі Хаменеї, іранська еліта навіть хизується цим.

Більше заручників? Іранські сили безпеки заарештували 14 іноземців, за їх участь в антиурядових протестах, повідомило в середу напівофіційне інформаційне агентство Fars. Іранські офіційні особи поки не коментують цю подію. Серед, за словами іранської влади, “головорізів”, пов’язаних з “іноземними ворогами”, у загальнонаціональних протестах, були громадяни США, росії, Австрії, Франції, Велику Британії та Афганістану. Білшість затриманих – афганці повідомляє Fars без посилання на джерело. Fars, яка, як вважають, пов’язана з Революційною гвардією Ірану, не повідомила, коли і де були проведені арешти.

Іран не допустить, щоб його зв’язок з Вірменією було заблоковано. Про це заявив глава МЗС ІРІ Хоссейн Госейн Амір Абдоллагіан на зустрічі з міністром закордонних справ Вірменії, повідомляє ILNA. За його словами, для досягнення цієї мети Ісламська Республіка Іран також проводить військові навчання у цьому регіоні. Нагадаю, що КВІР проводить масштабні навчання на північному заході країни на кордоні з Азербайджаном.

Абдоллагіан: «Ми вважаємо безпеку Вірменії безпекою регіону; Повага до територіальної цілісності кавказьких країн має бути поставлена як принцип». Мірзоян: За останні місяці ми отримали чіткі повідомлення про безпеку кордонів Вірменії, які ми цінуємо».

Співробітництво росії та ООН може бути переглянуто, якщо організація відправить в Україну своїх експертів для обстеження збитих безпілотників, які, як передбачається, були поставлені до росії з Ірану, повідомляє BBC News. Про це заявив заступник постійного представника рф при ООН дмитро полянський.

За його твердженням, у бойових діях в Україні росія використовує лише безпілотники власного виробництва. “У нас є своя промисловість з виробництва безпілотників, яка створює продукцію для цієї кампанії, тому всі звинувачення залишаються на совісті наших західних колег”, – сказав полянський на зустрічі з журналістами за підсумками закритого засідання Ради безпеки ООН, де були висунуті звинувачення в постачаннях Іраном безпілотників росії.

Командувач сил США на Близькому Сході піднявся на борт американського підводного човна з балістичними ракетами в Аравійському морі в середу, що є рідкісним кроком, який підкреслив ядерний підводний потенціал США в напружені часи з Іраном і росією. Генерал Ерік Курілла перебував на борту USS West Virginia близько восьми годин, коли підводний човен піднявся на поверхню в невідомому місці в міжнародних водах моря.

«West Virginia» — одна з підводних човнів дальньої дії ВМС класу «Ohio». Вони непомітні і є однією з ланок ядерної тріади Америки, можуть завдавати ракетно-ядерних ударів і вважаються ключовим стратегічним засобом стримування. США рідко афішують місцезнаходження своїх атомних підводних човнів і не часто відправляють їх на патрулювання Близького Сходу. У заяві в середу Центральне командування США повідомило, що командувач Курілла зустрівся з віце-адміралом Бредом Купером, командувачем 5-го флоту ВМС США, на підводному човні. У ньому сказано, що генерал Курілла також отримав «практичну демонстрацію можливостей судна». «Ці підводні човни є перлиною ядерної тріади, і «Західна Вірджинія» демонструє гнучкість, живучість, готовність і спроможність» американських сил у морі, сказав Курілла в заяві.

ОАЕ: Ізраїль поставив перший зенітний ракетний комплекс Barak-8 в ОАЕ. Постачання системи ППО є частиною контракту, який включає інші ізраїльські оборонні системи.

Греція: Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас зустрівся зі своїм українським колегою Кулебою у Києві, куди прибув у рамках офіційного візиту. Дендіас та Кулеба відповідали на запитання зі сховища, куди міністрів відвели після початку повітряної тривоги.

«Дуже важливо, що вже розпочалося довгоочікуване відвантаження з Греції броньованих машин піхоти БМП-1 для України. Незабаром вони прибудуть до нашого війська і миттєво посилять боєздатність і обороноздатність нашої країни. Ми дуже вдячні Греції за цю допомогу», – додав глава МЗС України. Це третій візит Дендіаса до України після початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну. Нікос Дендіас зазначив, що Греція підтримує Україну та розглядає всі можливості для надання допомоги офіційному Києву.

Зачепили міністри і відносини з Туреччиною. Дмитро Кулеба заявив, що з розумінням ставляться до балансованої дипломатії, яку проводить Туреччина, і Туреччина демонструє свою підтримку Україні з найважливіших питань. «Це видно за підсумками голосування в ООН у питаннях України. Туреччина підтримує нас у життєво важливих справах. Це питання смерті та життя».

Для України важливо, щоб єдність усередині Європейського Союзу (ЄС) та НАТО не погіршувалась і щоб не було напруженості. «Ми можемо здобути спільну перемогу, якщо будемо єдині», – підкреслив український міністр.

Подібну точку зору розуміють і в Туреччині. Повідомляють, що міністр оборони Хулусі Акар запросив міністра оборони Греції разом із дружиною до Туреччини: «Ми вважаємо, що турецько-грецькі проблеми можна вирішити, і навіть якщо їх не вдасться вирішити, їх можна тримати під контролем, і ми маємо врегулювати їх таким чином, щоб не нашкодити нашим країнам, регіону та НАТО».

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V