Анкара виступає за відміну права «вето» в системі РБ ООН. Україна позбавила посла Ірану акредитації. Президент Ірану закликав до більш жорсткого придушення протестів. Підрозділи КВІР почали обстріли суміжної території Іраку.
Туреччина: Анкара виступає за відміну права «вето» в системі РБ ООН. Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, відповідаючи на запитання журналістів у Нью-Йорку, цитує його слова Anadolu Agency.
Міністр наголосив, що більшість країн-членів ООН погоджуються з ідеєю реформування всесвітньої організації. За його словами, заклик президента Реджепа Таїпа Ердогана до реформування ООН підтримує дедалі більше світових лідерів і це довела поточна сесія ГА ООН. Дедалі більше політиків заявляють, що «Світ більше ніж п’ять постійних членів РБ ООН», підкреслив Чавушоглу. Заміною праву «вето», на його думку, може стати ухвалення рішень «більшістю голосів». Головне в цьому питанні – забезпечити максимальне охоплення та справедливість, сказав голова турецької дипломатії.
США подякували Туреччині за посередництво в обміні військовополоненими. Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван подякував Анкарі за посередництво в обміні військовополоненими між Києвом та москвою.
Сирія: Представник президента Туреччини Ібрагім Калин та МЗС сирійського режиму Фейсал Мікдад почергово заявили, що наразі жодних перегорів між двома сторонами щодо нормалізації відносин не ведеться. Крапка, питання закрите.
Іран: Нарешті українське МЗС відреагувало на зухвалість іранської влади відверто антиукраїнську політику. Пресслужба МЗС України повідомила: “Іранській стороні було заявлено, що постачання іранського озброєння росії для його подальшого використання російськими військами проти українського цивільного населення та Сил оборони напряму суперечить публічно задекларованій вищим керівництвом Ірану позиції нейтралітету, поваги до суверенітету та територіальної цілісності України”, – йдеться у повідомленні.
Постачання Тегераном зброї росії для ведення війни МЗС назвало “недружнім актом, який завдає серйозного удару відносинам України та Ірану”. “У відповідь на такий недружній акт українська сторона ухвалила рішення позбавити посла Ірану в Україні акредитації, а також суттєво скоротити кількість дипломатичного персоналу посольства Ірану в Києві”, – повідомляє МЗС. Краще пізно, чим ніколи.
Іран шкодує про погіршення відносин з Україною через повідомлення про постачання іранських безпілотників до росії — речник МЗС Ірану. При цьому Кенані запевнив, що Тегеран не залишить рішення Києва без відповіді. «Закликаємо українську владу уникати впливу країн, націлених на шкоду двостороннім зв’язкам», – сказав представник МЗС Ірану.
Але ці «крокодилові сльози» не повинні засппокювати українців, бо адекватність іранського МЗС можна оцінити з твіта з відповіддю речника МЗС Ірану Насира Кенані на звернення президента Байдена з трибуни 77-ї ГА ООН.
Державні ЗМІ процитували в суботу слова президента Ісламської Республіки Ебрагіма Раїсі про те, що необхідно «рішуче впоратися з тими, хто виступає проти безпеки та спокою в країні». Це закладає основу для більш інтенсивного та агресивного придушення протестів, – Reuters.
За даними державного телебачення Ірану, під час тижневих демонстрацій загинули 35 людей, а протести охопили більшість із 31 провінції країни. У п’ятницю в кількох містах Ірану відбулися організовані державою мітинги для протидії антиурядовим протестам, і армія пообіцяла протистояти “ворогам”, які стоять за заворушеннями.
Президент “наголосив на необхідності розрізняти протести та порушення громадського порядку та безпеки, а події назвав… масовими заворушеннями”, повідомляють державні ЗМІ. Оглядачі побоюються, що це може призвести ще до більших жертв після розгонів в 2019 році, коли Reuters повідомляв про 1500 вбитих.
З тим, з жорстокістю дій іранських силовиків і зараз все «гаразд» на фото нижче дві молоді жінки: 23-річна Ханане Кіан та 32-річна Газале Челаві, які були вбиті урядом під час демонстрації минулої ночі. Жінки були застрелені з вогнепальної зброї. Такі дії поліції вочевидь лише підігріють градус протистояння.
Основною проблемою для іранської влади став західне-північний регіон країни, а власне місто Ошнавія. Це місто хоча і знаходиться у провінції Західний Азербайджан, але в ньому проживають більшість із 10 мільйонів курдів країни, які провели масовий страйк у п’ятницю. Курдська правозахисна група Hengaw опублікувала відео, на якому, за її словами, показано, як протестувальники контролюють частину міста в п’ятницю. Reuters не вдалося перевірити справжність відео.
Оскільки регіон з якого почалися протести, оскільки Махси була курдкою, межують з Курдською регіональною автономією Іраку, влада надіслала підкріплення з підрозділів КВІР для посилення охорони кордону і не допущення підходу протестувальникам підкріплень або зброї. Підрозділи КВІР¸які прибули, почали перманентні обстріли території Іраку.
Непідтверджено від Iran International: «Верховний лідер Північної Кореї Кім Чен Ін зробить безпрецедентний візит до Тегерану найближчими тижнями, повідомило джерело в іранському уряді Telegram-каналу Sabereen News, пов’язаному з КВІР». Таке повідомлення сприймати з певною обережністю, оскільки в 2012 році повідомлялося, що він також відвідає Іран. Але він ніколи не робив цього. Тим не менш, якщо Кім Чен Ін все-таки приїде, це буде дуже важлива подія.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин