Дайджест подій на Близькому Сході. 7 вересня 2022 року - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 вересня 2022 року
Дайджест подій на Близькому Сході. 7 вересня 2022 року

ПС Ізраїлю завдали чергового удару в Сирії. Ізраїль нагадав, як знищив ядерний реактор сирійського режиму в 2007. Іран заохочує Європу обіцянками дешевої нафти та намагається втримати вплив на Ірак.   

Сирія: Відповідно до джерел, ПС Ізраїлю завдали повторних авіаударів по аеропорту Алеппо. Сирійські ППО безуспішно намагалися завадити ударам.  За повідомленнями 5 ракет випущених F-35 з напрямку Середземного моря пролетіли над Латакією і попрямували у бік провінції Алеппо. Аеропорт Алеппо був виведений з експлуатації  31 серпня цього року, коли ізраїльським ударом було значно пошкоджено злітну полосу. Цього разу, ціллю удару стали склади зі зброєю іранських проксі, які розміщувалися на території міжнародного аеропорту Алеппо.

Важливим моментом активізації зусиль Ізраїлю по протидії проіранським силам та «Хезболлі» в Сирії стало зменшення російської присутності в регіоні, особливо в частині розміщення систем ППО. Можливо, що рішення про скорочення і зменшення районів дислокацій іранських проксі в Сирії, пов’язано не стільки з проханням асада або ху@ла, скільки з реальністю того, що навіть «дірявої парасольки» російських ППО більше не існує, як і не існує більше заборонених місць в Сирії для ізраїльських Повітряних сил.

Ізраїль: Президент Ізраїлю звернувся до парламенту Німеччини, закликаючи законодавців припинити майбутню угоду з Іраном, яка загрожує Ізраїлю та заперечує Голокост. Звертаючись до парламенту Німеччини у вівторок, президент Ізраїлю Ісаак Герцог назвав Іран «непридатним для поступок за будь-яких обставин» і попередив про «темні сили ненависті на чолі з Іраном», які загрожують як Ізраїлю, так і стабільності на Близькому Сході.

Іран стоїть за «радикальними силами, які сіють терор, горе та спустошення та прагнуть загрожувати всім у світі». «Володіння зброєю масового знищення державою-членом ООН, яка щодня закликає до знищення іншої держава-члена ООН просто немислима. Загрози та спроби знищити Ізраїль немислимі». – додав Герцог.

Не як натяк, а як прямим відсиланням до історії на офіційному аккаунті Армії оборони Ізраїлю опубліковані розсекречені дані про знищення  ядерного реактору у сирійському Дейр-Ез-Зорі яке відбулося 15 років тому. Дані про будівництво сирійським режимом секретного ядерного об’єкту розвідувальним департаментом Ізраїлю було отримано ще за п’ять років до часу самої операції у далекому 2002 році.

Для проведення операції були задіяні бойові літаки F-16 та F-15. Безпосереднє знищення реактора 6 вересня 2007 року здійснили чотири літаки F-16. Рішення про засекречення факту ізраїльського повітряного удару по сирійському ядерному об’єкту було ухвалено через високу ймовірність військової відповіді з боку Сирії. ЦАХАЛ у вересні 2007 року був готовий до відбиття подібної атаки та початку активних дій проти сирійської армії. Але Дамаск вирішив що за краще приховати факт знищення ядерного реактора і військової відповіді не було.

Це перша публікація коли Ізраїль визнав свою участь у знищенні ядерного реактору, і як похідне всієї ядерної програми сирійського режиму. Ця надскладна військова операція у поєднанні з комплексними розвідувальними та оперативними зусиллями усунула ядерну загрозу для Держави Ізраїль та всього регіону. Повідомлення про цю операцію так і «світитися банером»: «Можемо повторити!».

Іран: Міністр нафти Ірану Джавад Овджі заявив, що світові потрібно більше іранської нафти, і що його країна готова зіграти певну роль у її постачанні поза політикою, повідомляє інформаційне агентство міністерства нафти Ірану SHANA в понеділок.

У заяві, опублікованій після зустрічі ОПЕК+, на якій було узгоджено незначне скорочення, Овджі сказав, що поточні ринкові умови потребують «уважного розгляду», і що співпраця в рамках нафтового альянсу допомагає світовим споживачам. «Ми завжди заявляли, що готові зробити внесок у нашу роль у постачанні нафти та нафтопродуктів і покращити енергетичну безпеку у світі, уникаючи політизації нафти та політичного використання енергії», — сказав він.

Індія готова розглянути приєднання до обмеження цін на російську нафту, якщо буде забезпечено постачання з альтернативних країн: Ірану або Венесуели. Про це Economic Times повідомили індійські чиновники, знайомі з позицією уряду щодо нафтового питання. Країни G7 минулого тижня досягли домовленості щодо запровадження ліміту цін на нафту з Росії, при перевищенні якого буде заборонено страхування її морських перевезень.

Китай відмовився приєднуватись до цього механізму і від імені офіційного представника МЗС Мао Нін закликав до «діалогу» заради стабілізації енергетичних ринків. Індія також відповіла відмовою делегації американських чиновників, які відвідували Нью-Делі наприкінці серпня, заявивши, що для операції потрібен ширший консенсус Але насправді позиція Індії полягає що вона готова приєднання до цінової стелі проти немитої.

Насправді, це повідомлення про «союз незламний» двох країн-ізгоїв якими є немита та Іран і які насправді є конкурентами не лише на енергетичному ринку.  І повідомлення міністра нафти Ірану лише підтверджує бажання Ірану зайняти цю нішу.

Президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс під час телефонної розмови у вівторок обмінялися думками щодо «недопущення отримання Іраном ядерної зброї», згідно з повідомленням Білого дому про розмову. Не забули лідери країн і про Україну і про Китай. При чому саме в такій послідовності Україна – Китай – Іран – безпека енергоринків.

Примітне. Сьогодні прем’єр-міністр Албанії Еді Рама оголосив про розрив дипломатичних відносин з Іраном після кібератаки, ка сталася 15 липня. Це сталося приблизно під час конференції MEK, одної з головних груп, що боролися проти імперського режиму в Ірані. Через загрозу конференцію довелося скасувати.

Іранське походження нападників вдалося з’ясувати ще 24 липня, а рішення поро розрив відносин було прийнято лише сьогодні після консультації Албанії з ЄС. Варто зауважити, що кібератаку, про яку йде мова, здійснила група, яка називає себе «HomeLand Justice», яка використовувала програми-вимагачі для шифрування даних і закриття деяких албанських державних цифрових служб. Іранським дипломатам та працівникам посольства необхідно покинути країну протягом наступних 24 годин.

Ірак: Командувач силами аль-Кудс КВІР (IRGC Quds) Есмаїл Каані прибув до Багдада з неоголошеним візитом, повідомляє іракська газета Al-Ahad. Місцеві джерела повідомляють що іранський генерал мав зустріч з представниками «Координаційної рамки» – парасольковою політичною структурою для проіранських сил в Іраку, яка відбулася в будинку Нурі Аль-Малікі – кандидата в прем’єр-міністри країни які пропихує Тегеран. Що стало причиною останньої ескалації в Багдаді, яка вилилася у найбільше кровопролиття в іракській столиці за останнє десятиліття.

Другою точкою візиту Есмаїл Каані стала зустріч з Фаїком Зіданом, головою Вищої судової ради. В останній час, Вища судова рада погодилася переглянути питання проведення позачергових парламентських виборів, після подій в Багдаді і очевидного тиску на судову гілку влади з боку іракських націоналістів на чолі з шиїтським священником Муктадом ас-Садром.

Вочевидь, зараз «настала черга» Ірану тиснути на іракське правосуддя. Іран все більше і більше втрачає свій вплив у сусідній країні. Цей процес значно прискорився після остаточного виводу американських військ з Іраку, що дало змогу іракським політичним колам зосередитися на внутрішніх процесах після об’єднання навколо протидії окупантам. Поразка на останніх виборах в жовтні минулого року не залишає великих сподівань для проіранських сил і на виборах майбутніх, оскільки антиіранські настрої в іракському суспільстві лише зростають. Тому основна мету візиту Есмаїла Каані, яку можна розглядати, це протидія спробі поновити виборчий процес в Іраку.  Тому нова ескалація насильства в Іраку може статися досить скоро.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V