Корвет “Тернопіль” разом з кораблем-партнером фрегатом румунських ВМС “Рігіна Марія” провів чергове патрулювання в рамках участі корабля в середземноморській операції НАТО з виявлення та попередження терористичних дій “Активні зусилля”.
Буденна робота розпочалася одразу за двома напрямками: перший — моніторинг морських перевезень у рамках антитерористичної операції і другий — виконання планів бойової підготовки.
Восени Середземне море непередбачуване. Вистачає лише двох годин, щоб сонце та спокійне море змінили дощ та хитавиця. Втім, незважаючи на будь-які погодні умови, вдень і вночі вахтові офіцери несуть бойову службу. У цей же час копітку роботу проводять операційні офіцери “Тернополя”, вони опитують торговельні судна з метою перевірки легітимності вантажів, що транспортуються морем.
І жодне судно, яке пройшло в зоні відповідальності українського корвета, не залишилось без уваги. За час патрулювання було опитано більше 25 суден, підозрілих виявлено не було, але це не означає, що чергування було даремним.
Позбавлення будь-яких підозр — також результат, і результат позитивний.
У режимі постійної бойової готовності перебувала і доглядова команда, яка в будь-яку мить за наказом може отримати зброю та приступити до виконання поставленого завдання.
Сьогодні доглядова команда лише наполовину складається з представників екіпажу корабля — це група пошуку, — каже помічник командира корабля командир доглядової команди капітан-лейтенант Сергій Макєєв. — Для нас це нововведення, бо, наприклад, грецька команда повністю укомплектована лише членами екіпажу. Що це нам дає? До групи пошуку входять матроси контрактної служби, це відкидає проблему частої ротації та перепідготовки. Вони добре знають будову корабля, і це дає змогу більш ефективно проводити пошуки незаконного вантажу, і, звичайно ж, екіпаж став більш самостійним та досвідченим.
Будні екіпажу “Тернополя” заповнені щільним графіком: корабельні бойові навчання з боротьби за живучість, з протиповітряної оборони, зі стеження за підводним човном, з відбиття нападу маломірних швидкісних катерів та літальних апаратів, що пілотуються на малих висотах, а також заняття вахтових офіцерів корабля та вахтових бойового інформаційного поста корвета. Важливу роль під час патрулювання відіграють всі без виключення бойові частини корабля. Але слід віддати належне деяким з них. Так, постійне забезпечення навігаційної безпеки плавання та орієнтування корабля в морі виконує штурманська бойова частина, командиром якої є старший лейтенант Олексій Кирилов. Як кращих у своїй бойовій частині він відмічає старшину електронавігаційної команди головного старшину Олександра Корешкова, командира відділення рульових старшого матроса Євгена Надельниченка та рульового матроса Андрія Цапкаленка.
Цей похід є корисним не тільки для держави та Військово-Морських Сил Збройних Сил України в цілому, — говорить старший лейтенант Олексій Кирилов. — Кожна година, проведена в морі, є корисною, відпрацювання практичних навичок кораблеводіння та навігації є вкрай важливими для підтримання високої бойової готовності у ввіреній мені бойовій частині. А отриманий досвід дасть змогу матросам більш якісно та професійно виконувати поставлені завдання у подальшій службовій діяльності.
Не можна не згадати і зв’язківців, головним завданням яких є підтримання сталого зв’язку як з натівською стороною, так і з Україною, зокрема з командуванням українських ВМС. Загальною організацією зв’язку під час бойової служби опікується флагманський зв’язківець походу капітан-лейтенант Степан Чуть. Безпосереднім виконанням завдань, що стосуються забезпечення корабля зв’язком, займається командир бойової частини радіотехнічної та зв’язку корвета старший лейтенант Олексій Сорпов. За словами офіцера, практично весь особовий склад БЧ добре підготовлений. Кістяк бойової частини складають досвідчені корабельні зв’язківці. Зокрема, як зазначає капітан-лейтенант Степан Чуть, старшина команди ЗАЗ старшина 2-ї статті Олександр Комісар та командир відділення ЗАЗ Олександр Овсяников під час походу показали високі професійні та ділові якості. Річ у тім, що хлопці, не маючи спеціалізованої підготовки з англійської мови, самостійно вивчили всю необхідну натівську термінологію і успішно несуть вахти в радіомережах у рамках операції “Активні зусилля”.
Роботи вистачає всім, і хоча в членів екіпажу вже накопичилася певна втома, корабельні продовжують виконувати належне. Всі вони добре розуміють, що за діями українського корабля спостерігають і в Севастополі, і в Києві, і в Брюсселі.
Залишається додати, що зараз корабель повернувся до бази логістичного забезпечення НАТО Суда-Бей, з якої після поповнення запасів пального та води український фрегат вкотре вийде на патрулювання визначених районів Середземного моря.
Олександр ЗАВТОНОВ, “Флот України”,
борт корвета “Тернопіль”
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин