Дайджест подій на Близькому Сході. 29 серпня 2022 року - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 серпня 2022 року
Дайджест подій на Близькому Сході. 29 серпня 2022 року

Іран готовий піти на поступки заради ядерної угоди – Джон Кірбі. Лідер шиїтів Іраку знов відрікся від політичної боротьби. Ціни на нафту зростають. В Лівії лідерів путчу оголосили в розшук.

Туреччина: Ху@ло просило президента Туреччини Реджепа Ердогана не брати участь у Кримській платформі. Натомість глава кремля пропонував посилити двосторонні відносини. Про це в інтерв’ю “Крим.Реалії” розповів лідер кримськотатарського народу та народний депутат Мустафа Джемілєв.

Він зазначив, що росія намагалася тиснути і на інші країни, які брали участь в онлайн-саміті, вдаючись навіть до шантажу та погроз. “Мені розповідали, що путін говорив Ердогану, мовляв, відкриємо потік туристів, розширимо торгівлю, аби Туреччина не брала участі в саміті. А Ердоган каже: “Там же (у Криму) мої родичі живуть, я потім скажу їм, що обміняв їх на туристів? І потім, Україна – наш сусід, а згідно з Кораном, сусіди мають один одному допомагати”. І цього разу він виступив із гарною промовою”, – розповів Джемілєв.

Сирія: Відповідно до звіту в New York Times: Сирія звернулася до Ірану та «Хезболли» з проханням не атакувати Ізраїль зі своєї території, щоб запобігти можливості тотальної війни також у Сирії.

Ізраїль: 1 вересня має відбутися пряма телефонна розмова між президентом України Зеленським та прем’єр-міністром Ізраїлю Лапідом, — ізраїльський портал новин Ynet.

Яїр Лапід: «Я поінформував лідера опозиції Нетаньяху про ядерну угоду з Іраном і політичну діяльність і діяльність у сфері безпеки, яку Ізраїль проводить, щоб вплинути на це питання, та інші питання національної безпеки. У питаннях національної безпеки немає опозиції та коаліції. Ізраїль сильний і діятиме разом, щоб захистити свої інтереси безпеки від тих, хто намагається завдати нам шкоди».

Іран: Координатор РНБ Білого дому Джон Кірбі: «Сьогодні ми, безумовно, ближче (до угоди щодо відродження JCPOA), ніж були близько двох тижнів тому, завдяки готовності Ірану поступитися в кількох основних питаннях. Але все ще є прогалини, які залишаються між усіма сторонами».

За непідтвердженими даними, які опублікував Haaretz, посилаючись на проект пропозиції, до дня підписання угоди про відновлення JCPOA сторони мають завершити угоду про звільнення ув’язнених з Ірану в обмін на гроші, які знаходяться на різних міжнародних банківських рахунках, і початкове пом’якшення санкцій.

У той же час Іран буде зобов’язаний заморозити всі свої порушення ядерної угоди до цього моменту, але зможе зберегти запаси урану, які він накопичив до цього часу. Проект пропозиції, представлений ЄС, окреслює часові рамки в 165 днів з дати підписання до того, як договір набуде повної чинності. Договір буде завершено лише після чотирьох раундів, спрямованих на встановлення довіри між сторонами.

Опозиція підписанню нової угоди з Іраном продовжує залишатися сильною. «Якщо США підпишуть ядерну угоду з Іраном, пом’якшення санкцій «дасть їм (іранцям) додаткове фінансування для подальшої підтримки їхньої дестабілізуючої та зловмисної діяльності в регіоні», — сказав для FoxNews колишній начальник CENTCOM генерал Френк Маккензі.

Ірак: Політичний глухий тупик в Іраку триває. Вже місяць поспіль прихильники шиїтського священника Ас-Садра захопили та блокують роботу парламенту в «Зеленій зоні» Багдаду, як протест на спробу проіранської більшості призначити на посаду прем’єр-міністра проіранського політика. Причому, до такого положення речей призвів попередній демарш Ас-Садра, коли він не зміг сформувати свій уряд і на знак протесту склав депутатський мандат разом з членами своєї найбільшої фракції.

Противники Ас-Садра, коаліція проіранських шиїтських партій під загальної названою «Координаційна рамка», намагалися в силовий спосіб розблокувати парламент або провести його засідання поза межами будівлі, однак обидві спроби виявилися невдалими.

Потім прихильники Ас-Садра у минулий вівторок вирішили натиснути на судову систему і спробували заблокувати і розширити сидячий страйк до Вищої ради юстиції. Метою цього заходу було прийняття декількох важливих судових рішень на користь садристів. Проте, судова гілка влади не піддалася на тиск і виступила з погрозою переслідувати за законом тих хто буде чинити тиск на правосуддя.

Ас-Садр, зрозумівши, що в такий спосіб він перестає бути рятівником країни від впливу Ірану, і стає звичайним кримінальником, – припинив страйк біля Вищої ради юстиції. Однак, сьогодні Мукатада Ас-Садр пішов на інший гучний крок коли опублікував у своєму аккаунті Твіттер нове звернення в якому вчергове відрікся від політичної діяльності і оголосив про закриття політичних установ своєї партії.

Примітне, що одночасно прихильники Ас-Садра оголосили про 72 годинний ультиматум, після закінчення якого будуть блокувати роботу нафтових родовищ Іраку. Вочевидь, що відповідно до законів жанру, технічно Ас-Адр не буде нести наслідки за негативні наслідки блокування полів. Строк ультиматуму спливає завтра ввечері, 30 серпня.

Як реакція на нову заяву, прихильники Ас-Садра захопили президентський палац в Багдаді і вигують там антиіранські гасла. Загроза ескалації підвищується.

Після початку нових безладів Нурі Аль-Малікі, кандидат на посаду прем’єра від проіранських сил, втік із «Зеленої зони» Багдаду.

Саудівська Аравія: Ціни на нафту подорожчали майже на 1% у понеділок, оскільки потенційні скорочення видобутку в ОПЕК+ і конфлікт у Лівії допомогли компенсувати сильний долар США, повідомляє Reuters. Приріст нафти був обмежений сильним курсом долара США, який досяг 20-річного максимуму в понеділок після того, як голова Федеральної резервної системи повідомив, що відсоткові ставки залишатимуться вищими довше для стримування інфляції.

«Хоча сильний долар стримує загальні ціни на сировину, проблема з недостатньою пропозицією на ринках нафти, ймовірно, продовжуватиме підтримувати тенденцію до зростання», — сказала аналітик CMC Markets Тіна Тенг. Заворушення в столиці Лівії на вихідних, викликали занепокоєння, що країна може скотитися до повномасштабного конфлікту та порушити постачання нафти з країни ОПЕК.

Саудівська Аравія, де-факто лідер Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), минулого тижня підняла ймовірність скорочення видобутку, яке, за словами джерел, може збігатися зі збільшенням поставок з боку Ірану, якщо він укладе ядерну угоду із Заходом.

«Ціни на нафту зростають в очікуванні скорочення видобутку з боку ОПЕК та її союзників, щоб відновити ринковий баланс у відповідь на пожвавлення ядерної угоди з Іраном», — сказала Сугандха Сачдева, віце-президент із дослідження сировинних товарів Religare Broking. ОПЕК+, що складається з ОПЕК, росії та союзних виробників, збирається 5 вересня, щоб визначити свою подальшу політику.

Лівія: Прем’єр-міністр Лівії Дбейба зажадав від військової прокуратури арешту Фатхі Башаги та його поплічників, які намагалися здійснити державний переворот. Як повідомляють, чотири ватажки заколотників: Фатхі Башага, Усами аль-Джувейлі, міністра охорони здоров’я уряду Башагі Осман Абд аль-Джаліля Мухаммад та лідер “Демократичної партії” Мухаммад ас-Саван, зараз перебувають у розшуку відповідно до виписаних ордерів. Їм заборонено покидати межі країни. Хоча на цей момент це простіше сказати ніж втілити.

Абдельхамід Дбейба відвідав могили загиблих під час останніх зіткнень у Тріполі.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V