Дайджест подій на Близькому Сході. 26 серпня 2022 року - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 серпня 2022 року
Дайджест подій на Близькому Сході. 26 серпня 2022 року

“Ніщо не затьмарить співпрацю з Україною”, – Халук Байрактар. В Сирії ПС Ізраїлю та США завдали нових ударів по іранським проксі. Міністр оборони Ізраїлю у Вашингтоні переконує не укладати угоду з Іраном.

Туреччина: Компанія Baykar не вважає за можливе постачати свої бойові безпілотні літальні апарати Bayraktar ерефії, повідомив гендиректор турецької компанії Халук Байрактар в інтерв’ю ВВС. Він зазначив, що його компанія “цілком на боці України” і “ніщо не затьмарить співпрацю з Україною”.

«Ми продовжимо протидію терористичним організаціям, поки не забезпечимо на глибину 30 кілометрів коридор безпеки вздовж наших південних кордонів від одного краю до іншого. Я ще раз оголошую про це всьому світу», – сказав сьогодні президент Ердоган.

Сирія: Погані дні для іранських проксі сил не в Сирії не закінчилися. З незрозумілих причин іранські найманці вирішили знов випробувати долю у відповідь на американську відповідь на їх попередній обстріл і знов обстріляли бази військових СШВ Коніко та Грін Віландж. Результат обстрілу був нульовий, а ось наслідки були іншими.

CENТCOM повідомило про результати боїв з бойовиками на півночі Сирії. По бойовикам були застосовані AH-64 Apache, АС-130 та М777. В результаті як мінімум 4 найманців були ліквідовані, а сім пускових установок реактивних ракет знищені. «Ми відповідатимемо належним чином і пропорційне на напади на наших військовослужбовців», – підкреслив Майк «Ерік» Курилла, командувач CENТCOM.

ПС Ізраїлю підтримали американців і сьогодні в ночі завдали повітряних ударів по сирійським містам Тартус, Масіяф, Ваді Аль-Аюн, Аль-Бухут і Аль-Талаа. Об’єкти в Масіяфі були уражені двічі. Там під удари потрапили науковий центр, виробництво ракет та хімічної зброї. В інших основними цілями стали склади «готової продукції». Як повідомляють сирійська ППО намагалася завадити атакам але не вдало.

Ізраїль: Міністр оборони Ізраїлю Бенні Ганц сьогодні зустрівся з радником США з національної безпеки Джейком Салліваном. Під час зустрічі вони обговорили питання ядерної угоди з Іраном і необхідність зміцнення співпраці в галузі безпеки між Ізраїлем і США в регіоні: «зобов’язання США гарантувати, що Іран ніколи не отримає ядерну зброю, а також необхідність протистояти загрозам з боку Ірану та його проксі».. Судячи з коментарів цього візиту і подій які зараз відбуваються в Сирії, Ізраїль та США повернулися до розгляду силового сценарію протидії Ірану, так би мовити плану «А».

Іран: «Ми знаходимося на завершальній стадії зняття санкцій, і якщо американці діятимуть реалістично, я думаю, що це питання можна буде вирішити», — сказав міністр закордонних справ Ірану Госейн Амір Абдоллагіан під час зустрічі з президентом Занзібару.

“США прийняли важливу частину вимог Ірану, і ЄС намагається завершити Віденські перемовини”, – сказав віце-президент Ірану з правових питань. Деякі коментарі іранських високопосадовців лише підтверджують їхнє інше сприйняття реальності.

І дійсно десь з таким повідомленням вийшла аналітична стаття на The Washington Post із заголовком «Чи варто врятувати угоду з Іраном?». В публікації йдеться, що перш за все самі прихильники цієї нової угоди що у Вашингтоні, що у Тегерані мали сильну опозицію такому кроку.

Опитування настроїв Ірану цього літа показало, що менше половини опитаних іранців вірять, що угода буде відновлена, тоді як більше двох третин висловили сумнів, що Сполучені Штати дотримуватимуться своїх зобов’язань. Роберт Меллі, спеціальний посланник Байдена в Ірані визнав, що в майбутньому дипломатія з цього питання буде «рівнозначна спробі оживити мертвий труп».

Очевидно, що адміністрація Байдена поки що вірить «труп» (ядерна угода) досить живий. Але перспектива відновлення угоди пожвавила гострі дебати. Законодавці-республіканці висловили своє обурення будь-якою угодою, яка не контролюється Конгресом. У четвер ізраїльські ЗМІ процитували Девіда Барнеа, керівника Моссаду, зовнішньої розвідки Ізраїлю, який попередив, що підписання угоди буде «стратегічною катастрофою». Шквал коментарів ізраїльської політичної еліти також повторює позицію Девіда Барнеа.

Зараз складається відчуття, що яструби у Вашингтоні перемагають і їм таки вдасться скасувати будь-яку перспективу зближення між Тегераном і Вашингтоном і підвищити ймовірність майбутніх таємних дій Ізраїлю чи навіть Америки проти Ірану. Нова напруженість вийшла на перший план і визначила неспокійний стан ситуації — від власних насильницьких змов Ірану за кордоном і войовничості його близькосхідних проксі до військової відповіді США, враховуючи удари американських сил по іранським силам в Сирії на цьому тижні.

Саудівська Аравія: Деякі експерти сприймають відмову Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти на прохання Джо Байдена, як близькість до москви, однак я наполягав би все ж таки, що основна проблема тут в Ірані. Саме зняття санкцій з Ірану може суттєво вплинути на розклад сил на Близькому Сході, оскільки іранський бюджет зможе отримати десь 100 млрд. доларів додаткових надходжень за рік. Роль і вплив кремля в регіоні стрімко меншає. На Близькому Сході зі слабкими не рахуються.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V