Дайджест подій на Близькому Сході. 23 серпня 2022 року - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 серпня 2022 року
Дайджест подій на Близькому Сході. 23 серпня 2022 року

Президент Ердоган: Повернення Криму до складу України є вимогою міжнародного права. Турецька опозиція критикує владу за спроби примирення з Дамаском. Лапід Макрону: Ізраїль виступає проти повернення до ядерної угоди. В Єгипті відбулася зустріч п’яти лідерів арабських країн. Керівник ліванської «Хезболла» вкотре відкинув мир з Ізраїлем.

Туреччина: В Туреччині підтвердили, що остання відправка в Україну 50 вживаних MRAP Kirpi є результатом відповідної угоди між урядами країни. Ця угода жодним чином не пов’язана з будь-якою компанією оскільки відвантаження відбулося з військових складів турецької армії. Далі буде більше поставок.

Такі повідомлення виглядають по особливому на тлі останніх заяв президента Ердогана: «Туреччина не визнає анексію Криму і вважає цей крок незаконним. Повернення Криму до складу України є вимогою міжнародного права. Територіальна цілісність, суверенітет та політична єдність України критично важливі не лише для регіону, а й для глобальної безпеки та стабільності». А ще Ердоган назвав одним із пріоритетів Туреччини захист прав та безпеки кримських татар.

Питання зближення Анкари і Дамаску є вельми непопулярним в турецькому суспільстві, що з огляду на наближення виборчого процесу в Туреччині робить цей шлях ще більш крихким і малоймовірним. Скориставшись нагодою, колишній прем’єр-міністр, а зараз голова опозиційної партії «Майбутнє» Ахмет Давутог’лу заявив: “Ще раз проклинаю хімічну атаку, здійснену сирійським режимом у Гуті 9 років тому, і благаю помилування для тих, хто загинув у цій атаці, яка була зареєстрована в ООН як військовий злочин. Світ не може бути побудований у відриві від людської совісті».

«Втягування Ердогана в хитрощі путіна і режиму асада, що стоїть за ним, — це небезпечний поворотний момент», – каже Давутог’лу. «Сирійські біженці не можуть бути повернені до своєї країни, крім відповідно до Міжнародної резолюції № 2254. Навіть якщо режим Асада пропонує гарантії повернення біженців, це не означає, що йому довіряють, і він може будь-якої миті обернутися проти цих гарантій. Що тоді може зробити Туреччина та міжнародне співтовариство? Контроль режиму асада над східними кварталами Алеппо кілька років тому в рамках турецько-російських домовленостей призвів до значного збільшення числа біженців», – підсумував колишній прем’єр-міністр.

Турецька розвідка МІТ звітувала про результати своєї роботи проти високопоставлених керманичів РПК в Сирії та Іраку. За цими даними в операціях протягом останніх трьох місяців було ліквідовано 14 командирів бойовиків.

Сирія: Міністр закордонних справ Сирії Фейсал Мікдад: «Сирія розпочне дипломатичні відносини з «Донецькою та Луганською народними республіками» найближчими тижнями». «Дамаск підтримує москву в її справедливій війні проти неонацистів».

Повідомляють, що на півдні провінції Кунейтра у селі Аль-Муаллака за допомогою СВП було підірвано російський патруль. В результаті підриву серед свнсбк є загиблі та поранені.

Ізраїль: Під час телефонної розмови з президентом Франції Макроном прем’єр-міністр Ізраїлю Яїром Лапідом той «дав зрозуміти, що Ізраїль виступає проти повернення до угоди (з Іраном) і не буде зобов’язаний діяти за такою угодою. Ізраїль продовжуватиме робити все, щоб запобігти досягненню Іраном ядерного потенціалу», – заявили в офісі Лапіда.

Лапід сказав Макрону, що іранці продовжують вести переговори щодо пропозиції, яка була представлена як «бери або залишай». Він також попередив, що «пропозиція відкриє шлях для надходження значних інвестицій у терористичну мережу Ірану та зміцнення іранської армії».

Міністра оборони Ізраїлю терміново вилітає до з офіційним візитом Вашингтону. У США Ганц проведе серію зустрічей у штаб-квартирі CENTCOM у Флориді та зустрінеться з радником з національної безпеки Джейком Салліваном у Вашингтоні, округ Колумбія.

Аккаунт МЗС Ізраїлю поширив карикатуру на Іран про зближення Туреччини та Ізраїлю.

Іран: Аболфазл Аліджані, офіцер сухопутних військ КВІР родом з Ісфахану, був убитий у Сирії минулої ночі. Це ще раз показує, як КВІР використовує не лише офіцерів сил аль-Кудс у Сирії, а й офіцерів сухопутних військ. Нещодавно Ізраїль завдав ударів, але вони не збігаються з датою його загибелі, скоріш за все іранський офіцер загинув внаслідок дій турецьких військ.

Єгипет: Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі зустрівся в понеділок з лідерами Іраку, Йорданії, Об’єднаних Арабських Еміратів і Бахрейну, повідомили в його офісі. Зустріч відбулася у середземноморському місті Ель-Аламейн. П’ятисторонні переговори були зосереджені на консолідації зв’язків і співпраці між їхніми країнами, згідно із заявою Єгипту, яка не містить подробиць. Раніше того ж дня в заяві Іраку говориться, що на переговорах обговорюватимуться регіональна безпека разом з енергетикою, інвестиціями та зміною клімату.

У жодній заяві не згадується Іран і поточні зусилля щодо відновлення його ядерної угоди 2015 року зі світовими державами. Багато країн Перської затоки, зокрема Саудівська Аравія, серйозно стурбовані діяльністю Ірану в регіоні. Вони побоюються, що відновлення угоди 2015 року включатиме економічне полегшення для режиму Тегерану, що дозволить йому розширити своє втручання у їхні внутрішні справи.

В самому Іраку відбулося кілька раундів переговорів між Іраном і його регіональним суперником Саудівською Аравією, зв’язки між якими значно погіршилися в 2016 році. Саме тоді Саудівська Аравія відкликала своїх дипломатів після того, як протестувальники напали на її посольство в Тегерані та консульство в Мешхеді в помсту за страту королівством видатного шиїта-клірика.

Нещодавно також відбулися переговори між Іраном та Єгиптом, коли обидва уряди шукають шляхи послаблення напруженості, яке триває десятиліттями. Дипломатичні відносини між Єгиптом та Іраном були заморожені після того, як Єгипет підписав свій мирний договір з Ізраїлем у 1979 році, а Іран пережив Ісламську революцію.

Ліван: Іранське агентство Tasnim виклало тези генерального секретаря ліванської «Хезболли», які він озвучив пізно ввечері в понеділок на церемонії, що відбулася в столиці Лівану Бейруті з нагоди 40-ї річниці заснування руху. Сейєд Хасан Насралла вкотре підкреслив непохитну позицію опору «Хезболли» нормалізації відносин деяких арабських країн з Ізраїлем.

Насралла заявив, що рух не піддасться жодним загрозам щодо демаркації морських кордонів Лівану, назвавши такі загрози марними. Він додав: «Наше рішення та підхід зрозумілі; ми чекаємо найближчих днів, щоб прийняти рішення відповідно до того, що відбувається». Далі лідер руху Хезболла звинуватив Сполучені Штати в спробах розпалити вогонь громадянської війни в Лівані, протиставляючи рух опору ліванській армії.

Торкаючись відносин між «Хезболлою» та Сирією, лідер руху зазначив, що підтримка Сирії є постійною і ніколи не послабиться. «Сирія є наріжним каменем фронту опору і нашим партнером у відмові здатися на умовах Ізраїлю», — сказав він, додавши: «День за днем ми стаємо все більш впевненими у своєму виборі та рішенні брати участь у війні в Сирії». Насралла сказав: «Якщо Сирія піддасться будь-якій подібній атаці, ми без вагань втягнемося в це протистояння».

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V