Країни Балтії, які межують з Росією, розраховують на допомогу США в обороні та розміщення американських військ на своїй території.
Наразі близько 100 000 американських військ розгорнуто по всій території Європи, при цьому центр тяжіння зростає саме на Сході, але цього недостатньо.
Про це пише видання Washington Post.
В першу чергу йдеться про Латвію та Естонію. Уряди цих країн наполягають, що мають озброюватися так само потужно, як і Україна, оскільки бачать для себе небезпеку з боку РФ.
Разом з тим, адміністрація Байдена пообіцяла посилити паралельні навчання в регіоні, щоб відточити знання з протиповітряної оборони та інші навички. Йдеться в першу чергу про країни, які знаходяться на короткій відстані від РФ.
Естонія, зокрема, наголошує на необхідності отримання артилерії та ударних дронів.
“HIMARS, Reaper, контрбатарейні радари : це те, що нам найбільше знадобиться з точки зору військової смертоносної потужності, яка неминуче потрібна для стримування Росії“, — сказав Кусті Салм, генеральний секретар міністерства оборони Естонії.
Також він підкреслив, що небезпечним є використання військових резервів, тому варто зосередитися на нарощуванні виробничих потужностей.
“Дуже серйозні ризики для нашої власної національної безпеки використовують деякі з наших резервів. … І я знаю, що є інші союзники, які роблять те саме. Тож єдине рішення — це швидко нарощувати виробничу потужність і переконатися, що рамки політики та політика фінансування сигналізують про підтримку цього“, – сказав Кусті Салм.
У Washington Post нагадали, що Конгрес США схвалив виділення коштів на підтримку, навчання та оснащення іноземних країн, які допомагають Україні. Йдеться про всі “прифронтові країни НАТО”, підтримка яких прописана у пакеті допомоги на 40 мільярдів доларів для Україні та “інших заходів щодо посилення оборони Заходу”.
Передбачається прискорення зусиль з заміни озброєння радянських зразків переданого Україні на зброю стандартів НАТО.
Зазначають, що високопоставлений представник в обороні США підкреслив, що, наприклад, Латвія відчувала себе комфортно передаючи Україні деяку зброю, оскільки російські сили відійшли від кордонів країни.
Разом з тим чиновник підкреслив, що США шукають місця в країнах Балтії для будівництва полігонів та іншої військової інфраструктури.
Активну роботу з союзниками також проводить Польща, яка є третім за величиною донором озброєння для українських сил та постійно закликає Захід підтримувати Київ.
Водночас офіційні особи Польщі вважають, що прискорення постачання зброї у польське військо є необхідним для посилення позиції Варшави. Польща очікує на ракетні батареї Patriot, HIMARS, винищувачі F-16 і бойові танки Abrams за багаторічними графіками, встановленими до вторгнення Росії в Україну.
Латвія також активно працює над переозброєнням. Зокрема країна розглядає можливості придбати сучасну ракетну артилерію великої дальності, а також системи протиповітряної та берегової оборони.
Крім того, Латвія вважає білоруський та російський кордон одним і тим же. Тому ведеться уважне спостереження за тим, що відбувається з іншого боку за допомогою розвідданих США та інших партнерів.
Зараз у Латвії дислокується близько 600 американців, проти 100 минулої зими.
У виданні підкреслили, що розгортання військ та зброї НАТО в країнах, які межують з РФ є стратегією, які західні військові лідери називають “обороною дикобраза”. Головне завдання зробити ідею вторгнення неприйнятною для противника. Для цього демонструють, що війська НАТО можуть миттєво мобілізуватися та підтримати союзників, які вже загартовані західною підготовкою та обладнанням.
Нагадаємо, Естонія та Фінляндія будуть об’єднувати ракетні комплекси берегової охорони і рамках планів оборонної інтеграції країн.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин