Дайджест подій на Близькому Сході. 14 липня 2022 року - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 липня 2022 року
Дайджест подій на Близькому Сході. 14 липня 2022 року

Хулусі Акар підбив підсумки вчорашній переговорів про експорт українського зерна. США збільшать кількість своїх проксі в Сирії. Президент США визнав можливість застосування військової сили проти Ірану.

Туреччина: Міністр національної оборони Хулусі Акар прокоментував підсумки вчорашньої зустрічі між військовими делегаціями міністерств оборони Туреччини, росії та України та делегацією Організації Об’єднаних Націй: «В результаті зустрічі, яка пройшла в позитивній та конструктивній атмосфері, були узгоджені основні технічні питання, такі як створення координаційного центру, де будуть присутні представники всіх сторін, спільний контроль на виході з порту та у пунктах прибуття, забезпечення безпеки мореплавання».

«Ми бачимо, що сторони готові вирішити цю проблему. Ми намагатимемося знайти рішення в координації з ООН. У цьому сенсі вирішено, що українська та російська делегації знову зустрінуться у Туреччині наступного тижня. На цій зустрічі будуть ще раз розглянуті всі деталі та підписано офіційний документ», – сказав міністр.

Слова турецького міністра підтвердив і глава ОП Андрій Єрмак.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш: «У Стамбулі ми побачили важливий крок у напрямку забезпечення безпечного та надійного вивезення продовольства з України через Чорне море. Дякую владі Туреччини за зусилля щодо проведення переговорів».

Проміжні результати переговорів не треба сприймати як остаточну версію того шо відбулося, оскільки вони по факту тривають, а з іншого боку русня жодного разу не дотримувалася обіцянок. Відповідно стрілка на «зрадометрі» кожного українського громадянина буде відповідати власному ступеню довіри до українській владі і не більше. Тому цілком розумію стриманість офіційних коментарів по результатам переговорів і пропоную сьогоднішні досягнення зафіксувати «корабельною тиснявою» в дельті Дунаю, що поруч з українським Ізмаїлом.

Арабське видання Sharq al-Awsat повідомляє, що під час саміту в Тегерані Ердоган спробує змінити позицію росії щодо військової операції Туреччини. До цього, москва попередила, що можлива військова операція Туреччини на півночі Сирії загрожуватиме стабільності регіону, що фактично означає намір втрутитися у конфлікт.

Аналогічну зміну позиції турецький президент вимагатиме і від Ірану. Щоб за можливістю уникнути від прямого військового конфлікту з руснею та іранцями, навіть через підтримувані проксі сили. Джерела Sharq al-Awsat повідомили, що Ердоган дасть запевнення президентам московії та Ірану щодо цього. Хороша спроба, яка навряд чи закінчиться вдало, але спробувати все ж варто.

Сирія: Сполучені Штати планують збільшити кількість сирійських бійців, яких навчають і підтримують США в Сирії, щоб виконувати завдання, зосереджені в основному на захисті центрів утримання бойовиків ІДІЛ, які були затримані під час попередніх боїв і які становили серйозну загрозу під час останніх повстань у в’язниці в районі Гверан, на південь від Аль-Хасаке.

Пентагон показав у фінансовому документі, що очікуване збільшення чисельності сирійського персоналу протягом 2023 року яке складає – 3 тисячі 500 осіб, тому загальна кількість підтримуваних складе 19 тисяч 500 чоловік, проти нинішніх 16 тисяч. Загальна сума витрат в такий спосіб виросте до 184 мільйонів доларів на рік.

Крім, арабо-курдських Сирійських демократичних сил (SDF), США утримують в Сирії ще опозиційну фракцію «Maghawir al-Thawra», яка розташована на півдні Сирії, в межах 55 району, який включає базу Ат-Танф на прикордонному трикутнику між Сирією-Іраком-Йорданією.

Поки важко коментувати, дійсні причини такого рішення з боку Вашингтону, хоча правильною відповіддю буде, що їх декілька. По перше, це заявлене стримування ІДІЛ і охорона в’язниць з терористами, оскільки місцеві курдські загони виявилися неспроможними і корумпованими. Іншою причиною, буде збільшення військової потужності «Maghawir al-Thawra» на тлі загально сирійської ескалації і спроб США створити аналог НАТО на Близькому Сході.

Третьою причиною, може буде завчасна підготовка майбутніх бійців на передодні прогнозуємих «втрат» серед теперішніх, які наважаться спробувати свої сили у битві з турками. І мова не йде, про фізичну втрату цих людей, мова йде про просте зупинення фінансування і закінчення їх контракту, оскільки люди, які обрали шлях війни з союзником США та союз з ворогом США (режимом асада), не можуть апріорі отримувати гроші американських платників податків. Тут для прихильників РПК, які зачаїлися серед лав СДС настане той самий момент істини.

Ізраїль: Президент США Джо Байден заявив, що США відмовляться від ядерних переговорів з Іраном, якщо іранський режим продовжуватиме наполягати на видаленні КВІР зі списку іноземних терористичних організацій. Байден заявив, що США використовуватимуть силу як «останній засіб», щоб зупинити іранську ядерну програму. Таку заяву, яка є першим цвяхом у труну ядерних переговорів, зробив американський президент на другий день свого візиту до Ізраїлю, повідомляє BBC News.

А ще , на спільній на спільній прес-конференції президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Ізраїлю Яір Лапід підписали так звану «Єрусалимську декларацію». Повна назва документа – “Єрусалимська декларація про американо-ізраїльське стратегічне партнерство”. У цьому документі, текст якого було сформульовано канцелярією глави ізраїльського уряду, США підтверджують свою прихильність безпеки Ізраїлю, зміцнення його військового потенціалу для стримання ворогів і захисту від будь-яких загроз (або «комбінованих загроз»). У декларації йдеться, що обидві країни не допускають появи ядерної зброї в Ірані та зобов’язуються «використовувати всі елементи національної сили» для протистояння іранській загрозі.

Примітне, що підписання «Єрусалимської декларації» відбулося в одному із готелів Західного Єрусалиму після проведеної там зустрічі. Такий жест з боку американського президента підтверджує визнання Єрусалиму столиці Єврейської держави, що свого часу визнав Трамп. За словами, самого Байдена – не обов’язково бути євреєм, щоб бути сіоністом.

Важливо, що в тексті спільної декларації не забули і про нас: «США та Ізраїль підтверджують своє занепокоєння у зв’язку з нападами, що тривають на Україну, і свою відданість суверенітету та територіальної цілісності України, а також роблять все необхідне для надання Україні гуманітарної допомоги».

Для, так би мовити, закріплення положень декларації сьогодні почалося завантаження ізраїльського літака рятівним обладнанням для України. Так, це не перший і вочевидь не останній літак, але відправка його саме в цей день є символічним кроком підтримки українців. Тому дякуємо.

Ще одним тонким моментом візиту Байдена, стало не бажання американського президента підігрувати будь кому з гравців у майбутній виборах в ізраїльський Кнесет. Тому Байден провів зустрічі і з лідерами поки що владної більшості і з лідером ізраїльської опозиції.

Було б, наївно сподіватися, що в цей успішний візит президента США дехто не спробує втрутитися, щоб додати трохи дьогтю до меду. Так, правозахисна група B’Tselem розмістила на окупованому Західному березі біл-борд із заявою про те, що Ізраїль є державою апартеїду. «Пане президенте, це апартеїд», — написано на чорно-білому біл-борді.

А ще, Amnesty International звернулася з закликом до Байдена виступити проти порушень прав людини лідерами Близького Сходу під час візиту до регіону. Байден повинен «домогтися негайних і суттєвих змін» від лідерів Єгипту, Ізраїлю, Палестини та Саудівської Аравії, йдеться в прес-релізі правозахисної групи.

«Президент Байден має скористатися цією можливістю, щоб віддати перевагу просуванню прав людини над короткостроковими інтересами, і чітко дати зрозуміти, що не може бути подвійних стандартів, коли йдеться про просування прав людини», — сказав Пол О’Брайен, виконавчий директор Amnesty International США.

Зауважте, що ця організація за закликами про дотримання прав людини на Близькому Сході, чомусь геть забула про існування Ірану, Сирії, або про те, що мета візиту – об’єднання країн в регіоні, покликане запобігти новій масштабній війні. Звісно що для кишенькових грантоїдів війна що на Близькому Сході, що в Україні є лише «короткостроковими інтересами».

Приблизно з такою самою метою (відволікання уваги та штучне створення хибних пріоритетів) завтра “Антинацистський ізраїльський фронт” має намір провести акцію проти “нацистських українських символів в Ізраїлі”. Як зазначає видання Mynet, захід відбудеться у нижній частині Хайфи, на бульварі імені Бен-Гуріона.

Саудівська Аравія: Саудівська Аравія, очікуючи приїзд Байдена, оголосила про намір дозволити всі польоти з Ізраїлю, а також дозволити прямі рейси з Ізраїлю до Саудівської Аравії для здійснення хаджу до Мекки (мусульманське паломництво).

Тут, є визначний момент, уявіть собі, якби Ізраїль уклав угоду з іноземною державою, відкривши туди польоти лише для громадян-євреїв. Як би це було б сприйняте «правозахисниками»? Волали б знов: «Апартеїд!». Але для Королівства це ОК.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V