Дайджест подій на Близькому Сході. 11 липня 2022 року - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 липня 2022 року
Дайджест подій на Близькому Сході. 11 липня 2022 року

Сьогодні відбулося багато розмов про безпековий коридор у Чорному морі. Російськи пропагандисти почали «чорнити» РПК. Іран шукає шляхів подолання продовольчої кризи.

Туреччина: Сьогодні важливий день у вирішенні питання «безпекового коридору» в Чорному морі. Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським. Відповідно до прес-релізу турецької сторони: «Обговорювалися питання російсько-української війни та створення безпекових коридорів у Чорному морі для експорту зерна. Ердоган підкреслив, що найбільше бажання Туреччини – це щоб в Україні настав мир. Туреччина продовжуватиме працювати над планом, підготовленим Організацією Об’єднаних Націй, щодо транспортування українського зерна на світовий ринок».

Далі турецький президент заявив, що рішення між Україною та московією у будь-якому випадку буде знайдено дипломатичним шляхом і стіл переговорів має бути відкритим для цієї мети. Ердоган висловив готовність надати всі види підтримки, включаючи сприяння та посередництво у Стамбульському процесі. Ердоган подякував президенту Зеленському за привітання зі Курбан Байрам турецькою мовою (кримсько-татарською) у своєму відеозверненні з нагоди свята.

А до цього президент Ердоган провів телефонну розмову з ху@лом. У викладі прес-релізу кремля на порядку денному були питання: економічне та продовження «безперебійних поставок енергоносіїв»; українське (яке русня назвала «обміном думок») та сирійське – і саме в такій послідовності.

А ось турки так звітували про цю телефонну розмову: «Лідери двох країн обговорили ситуацію у Сирії, війну між росією та Україною, а також питання, пов’язані із створенням безпечних коридорів для експорту зерна до Чорного моря. Ердоган заявив, що настав час зробити кроки щодо плану ООН з безпечного коридору для експорту зерна до Чорного моря».

«Глава турецької держави знову наголосив, що війна між Україною та росією має завершитися міцним та справедливим миром, і досягти цього необхідно шляхом переговорів. За словами Ердогана, Туреччина, як і раніше, готова зробити всілякий внесок в активізацію переговорного процесу. Крім того, Ердоган вказав на важливість продовження механізму транскордонної гуманітарної допомоги в Сирії».

Я думаю, не складно порівняти першочерговість і пріоритетність питань, які обговорювалися. З чого робимо висновок, що кремлівський щур і далі перебуває десь у іншій реальності та продовжує шантажувати сусідів «енергетичною дубинкою». Проте ми чітко бачимо напрямок руху і відсутність реакції на його погрози. Зауважте, в турецькому релізі взагалі не згадуються «безперебійні поставки енергоносіїв» – скоро всім буде начхати на ті російськи труби.

Однак, результатом цієї розмови стала одна спільна домовленість, і це скора зустріч Ердогана з ху@лом. Причому кремль з радістю про це повідомив. Ймовірно, що такою зустріччю московія намагається стримати сирійські прагнення турків, а також вскочити в «переговорний потяг» до початку контрнаступу ЗСУ. Складна задача. Однак після такого контрнаступу всім буде начхати і на хотєлки кремля.

Сирія: Президент Ірану Сейєд Ебрагім Раїсі під час телефонної розмови з сирійським диктатором асадом заявив, що Ісламська Республіка продовжуватиме підтримувати Фронт опору, особливо Сирію. Що можна сприйняти, як гарантію втручання у конфлікт в разі початку турецького наступу.

І без іранської підтримки на землі, силам режиму та їх союзникам терористам РПК буде дуже важко стримати натиск протурецьких сил. Хоча організація взаємодії між ними продовжується і росте. Ось наприклад вже прийняте рішення про спільну охорону сирійських кордонів, що по факту є передачею під контроль режиму районів Сирії, які раніше вважалися під американським протекторатом та контролем Сирійських демократичних сил.

Натомість, русня на землі вже не знає що зробити бо ресурси посилення ескалації вичерпані, а невибіркові бомбардування Ідлібу не допомагають. Тому свнсбк вирішили вчергове зіграти в «доброго дядю» і роздати в Камишли гуманітарки на три копійки та зробити з цього велике шоу. В принципі вийшло як завжди.

А ось на пропагандистському фронті, щось явно починає мінятися і наступні рядки в мене особисто викликати регот. Так от, русо-східнознавці раптово згадали, що серед РПК є представники ЛГБТ-спільноти.

І виявляється, що така «західніщина» там вже з 1999 року, коли одразу після арешту ідейного лідера курдських комуністів Оджалана, під впливом творчості американського соціального філософа Мюррея Букчина, була сформульована нова ідеологія РПК замість класичного марксизму.

Відповідно до нової ідеології де нормою став фемінізм, нормою також став гомосексуалізм. Ба більше, пропагандисти кажуть, що існували окремі загони з чоловіків нетрадиційної орієнтації, які були об’єднані під егідою International Revolutionary People’s Guerrilla Forces (IRPGF).

Далі не буду вас обтяжувати іншими «фактами» цієї новини, однак зауважу, що гомосексуалам (серед РПК) жилося (за версією раша-пропаганди) так собі, тому вони зараз гуртом вирушили до ………….. правильно! до УКРАЇНИ. Фух)

Прикольно, що коли русні потрібно за щось позбавити довіри внутрішнього люмпену якихось дійових осіб, в той же час з’являться якийсь ЛГБТ компромат і репутація спаплюжена навіки. Однак, поки дійова особа корисна, то навіть активні гомосексуалісти залишаються поза увагою. І це, наприклад, стосується командира 25-штурмової по факту російської дивізії, яка входить в склад 5-го корпусу САА – генерала Хасана аль-Сухейля. До речі, саме ця дивізія зараз розгорнута в районах можливого турецького наступу.

Іран: Іранський чиновник Алі Резванізаде заявив, що Венесуела погодилася надати один мільйон гектарів сільськогосподарських угідь для проектів Ірану за кордоном, для забезпечення країни продовольством. Така угода була погоджена на минулому тижні.Угода про землю стала складовою 20-річного плану співпраці в сферах нафти, нафтопереробки, нафтохімії, оборони, туризму, культури та сільського господарства, який був затверджений під час візиту президента Ніколаса Мадуро до Ірану.

Однак, навіть на моменті оголошення ця угода отримала величезну долю критики по причині своєї економічної не життєздатності. Причому, в контексті мінусу великої відстані до Венесуели, автор критики колишній голова приватного аналітичного центру Iran Economy House Масуд Данешманд, сказав що виходячи з цього подібні угоди з росією теж не «фонтан».

Оскільки московія нещодавно запропонувала надати 100 000 гектарів для проектів Ірану, про що повідомило в неділю офіційне інформаційне агентство (IRNA). У звіті йдеться, що це лише близько 0,8 відсотка всієї землі, що обробляється в Ірані (12 мільйонів гектарів).

Сільське господарство Ірану використовує близько 85 відсотків усіх доступних водних ресурсів. Віддалене виробництво допомогло б заощадити воду, а також потенційно сприяло б продовольчій безпеці країни, що викликає велику стурбованість Верховного лідера Алі Хаменеї, який протягом останніх трьох десятиліть був палким прихильником сільськогосподарської самозабезпеченості.

Південні сусіди Ірану, Об’єднані Арабські Емірати та Саудівська Аравія, також інвестували значні кошти в сільське господарство в Африці та деяких країнах Азії в останнє десятиліття. Однак іранському режиму крім води катастрофічно не вистачає ще й часу.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V