Президент Ізраїлю привітав свого турецького колегу з Курбан-Байрам. Росія знов намагатиметься заблокувати доставку гумдопомоги до Сирії. Ізраїль та країни Перської затоки планують створити спільну інтегровану ППО.
Туреччина: Президент Ізраїлю Ісаак Герцог зателефонував президенту Реджепу Таїпу Ердогану по телефону і привітав його з Курбан-Байрам. У ході розмови, на якому також обговорювалися турецьке-ізраїльські відносини та регіональні питання, президент Ердоган побажав, щоб благословенні дні Курбан-байрам принесли мир і спокій для об’єднаних країн, регіону та всього світу. Лідери домовилися розвивати двосторонні відносини конкретними кроками на основі взаємних позитивних почуттів і актуальної події дня.
У цьому повідомленні, крім звісно очевидної ввічливості і поваги між країнами, особливим підтекстом лунають слова про свято Курбан-Байраму, за яким, відповідно до оприлюднених припущень, може розпочатися активна фаза турецької операції на півночі Сирії. Тому, скоріш за все, Ісаак Герцог крім привітання, передав побажання удачі та «звірив часи» з турецьким президентом.
Ірак: І поки Сирія чекає на початок військової операції, в Іраку вона триває вже 80 днів. Турецька операція під назвою Pençe-Kilit (Кіготь-замок), розпочата проти терористичної організації РПК на півночі Іраку, проходить в районі Зап, другому за важливістю оплоті курдських комуністів.
Станом на зараз оцінка завершеності цілей операції складає понад 60 відсотків. І хоча основний спротив нейтралізований, продовжуються зачистки сховищ (печер), що активно використовуються терористичною організацією. Майже скрізь, від входів та виходів до боєприпасів усередині, терористична організація встановила безліч СВП. За 80 днів операції нейтралізовані 277 терористів, 36 турецьких військових загинули.
Сирія: У мережі з’явилася фотографія бронетехніки та артилерії 25-штурмової дивізії армії асада, яка попрямувала у бік Манбіджу на північ провінції Алеппо. Ця дивізія, як і власне 5-й корпус САА, в який вона входить, є так званою «елітою» сирійського режиму і має максимальну лояльність до московії та відповідні доплати за це, як і власне свнсбк командирів. Таких командирів, на тактичному рівні зазвичай називають інструкторами, а на оперативному – радниками. Безпеку і тих і інших в колоні забезпечувала так звана військова поліція русні.
Що це і означає? А означає те, що русня дійсно вирішила перевірити вдачу на полі бою у змаганнях з турецької армією і підготовленою нею озброєною опозицією. Насправді це добре і погано одночасно. Добре тому, що русня не вчиться на власних помилках. Бо якщо би вона вчилася, то майже патова ситуація в Україні зараз не нагадувала б так, лютий – початок весни 2020 року коли на боці погано озброєних повстанців виступила турецька армія і роздала русні добрячих «люлєй».
А погане те, що кадрованій русні з числа радників взагалі то по цимбалах на втрати другорядної піхоти хоч з сирійців, хоч з бурятів, хоч з відмобілізованих мавп з ОРДЛО. Однак, сирійці навчилися боротися з таким ставленням до них, і тому у любій складній ситуації вони одразу починають драпати.
Контрольно-пропускний пункт «Джільвегезю» в провінції Хатай на півдні Туреччини, який є єдиним шляхом для доставки гуманітарної допомоги мешканцям Сирії, під загрозою закриття. 10 липня завершується термін механізму, який дозволяє доставку гуманітарної допомоги до Сирії через КПП «Джільвегезю». Від роботи цього КПП залежить доля понад 4 млн людей на Вільних землях.
ООН з 2014 року надає гуманітарну допомогу до підконтрольних опозиції районів Сирії відповідно до механізму, заснованого на резолюціях Ради Безпеки ООН і повинно оновити його для продовження доставки гумдопомоги. В РБ подані два конкуруючі законопроекти, один з яких розроблений Норвегією та Ірландією, а інший – московією.
Законопроект Норвегії та Ірландії передбачає продовження роботи прикордонних воріт «Джільвегезю» ще на рік. Московія ж виступає за продовження роботи механізму транскордонної допомоги лише на 6 місяців, допомога при цьому має надходити лише через підконтрольні сирійському режиму райони.
Подібні «гойдалки» в ООН при подовженні дії сирійських гуманітарних коридорів проходять кожного разу, і рашці з повністю деконструктивною позицією шляхом шантажів вдалося скоротити кількість КПП з території Туреччини з чотирьох до одного. Зараз, вето від кремлівських виродків, крім іншого, може свідчити і про те, шо вмовляння турків відмінити наступ на півночі Сирії зазнало невдачі.
Ізраїль: Сполучені Штати та Ізраїль прагнуть закласти основу для безпекового альянсу з арабськими державами, який об’єднав би системи ППО для боротьби з іранськими безпілотниками та ракетними атаками на Близькому Сході, повідомляє Reuters. Ідея, у якій використовуватимуться ізраїльські новітні технології, може набрати обертів під час поїздки президента Джо Байдена до Ізраїлю 13-16 липня.
У міру зростання регіональної напруженості через спірну ядерну програму Тегерану Ізраїль, Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати та деякі частини Іраку зазнали ударів БПЛА чи ракет, про які заявили або звинуватили в них іранські проксі. За словами чотирьох джерел, переговори все ще перебувають на ранній стадії та вже зустріли опір кількох арабських країн, таких як Ірак, Катар і Кувейт, які відмовляються вести справи з Ізраїлем.
Але міністр оборони Ізраїлю Бенні Ганц минулого місяця заявив, що створюваний альянс протиповітряної оборони, який фінансується США, «працює» і може отримати посилення завдяки візиту Байдена. План передбачає створення мережі радарів, детекторів і перехоплювачів між Саудівською Аравією, Оманом, Кувейтом, Бахрейном, Катаром, ОАЕ, Іраком, Йорданією та Єгиптом за допомогою ізраїльських технологій і військових баз США.
І хоча попереду до повної реалізації ідеї інтегрованої протиракетної оборони ще повно роботи, адміністрація США намагається подолати недовіру між країнами Перської затоки щодо обміну розвідданими. Зростаючі загрози з боку Ірану та його єменських союзників-хуситів тепер можуть мати пріоритет над «проблемами довіри» між арабськими країнами Перської затоки.
Йорданія: США розпочали військові навчання на півдні Сирії спільно з повстанцями “Джейш Магавір ас-Саура”, яких вони підтримують в 55км зоні Ат-Танф, що поруч з йорданським кордоном. В навчаннях задіяні системи HIMARS.
Відповідно до чуток, ці навчання є частино спільного плану Саудівської Аравії, ОАЕ, Єгипту, Йорданія та США по великій військовій операції на півдні Сирії проти іранських угруповань. Результатом операції має стати пояс безпеки повздовж кордону з Йорданією, по типу турецького поясу безпеки на глибину 30 км, що на півночі Сирії.
Чутки, які почали розходитися з червня, стверджували, що Йорданія відновлює військовий координаційний штаб, який був в ній до 2018 року, щоб підтримувати зв’язок із сирійською опозицією на півдні Сирії. Інші говорили, що Йорданія намагається мобілізувати колишніх членів Вільної сирійської армії, колишньої коаліції ополченців, які воюють проти сирійського режиму.
І хоча, офіційно Йорданія заперечила план створення “зони безпеки” вздовж свого північного кордону з Сирією. Це спростування надійшло лише після того, як у соціальних мережах і серед сирійської опозиції поширилися розмови про це, тобто лише тоді коли замисел набув широкого розголосу.
Для Йорданії надійний контроль сирійських кордонів є запорукою стабільності країни, оскільки він використовується іранськими проксі та режимом асада, як головний контрабандний шлях контрабанди наркотиків. За оціночними даними за минулий рік, сирійський режим «заробив» на каптагоні (різновиду амфетаміну) понад 5,7 млрд. доларів. Постійні сутички прикордонників з озброєннями контрабандистами привели до того, що сили безпеки Йорданії на кордоні з Сирією прийняли політику «стріляти, щоб убити».
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин