Дайджест подій на Близькому Сході. 2 червня 2022 року - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 червня 2022 року
Дайджест подій на Близькому Сході. 2 червня 2022 року

Оптимізм у питання поставок F-16 Туреччині. Столтенберг намагається зблизити позиції Туреччини та Швеції/Фінляндії. Асадити, іранці та РПК відтепер офіційно союзники. КСА збільшить свою частку на ринку нафти в Європі. Країни ОПЕК+ збільшать видобуток нафти на 64%!

Туреччина: Анкара вірить у те, що США забезпечать потреби Туреччини у літаках F-16. У турецько-американських переговорах із цього питання панує позитивна атмосфера. Про це повідомив у середу міністр національної оборони Хулусі Акар, коментуючи тему модернізації флоту F-16 ВПС Туреччини.

Глава відомства зазначив, що обговорення на тему постачання F-16 проводилися як в Анкарі за участю делегації США, так і турецькою делегацією у Вашингтоні, зокрема під час контактів з членами американського Конгресу. За словами Акара, йдеться як про закупівлі літаків F-16 Block Viper, так і про модернізацію літаків, що перебувають на озброєнні ВПС Туреччини.
«Ми віримо, що наш союзник, в особі США, піде на зустріч Туреччини. Вашингтон не може ігнорувати значущість фактору колективної оборони та спільних дій», – сказав міністр. Він наголосив, що це – не лише питання, яке стосується ПС Туреччини, а й НАТО та Європи. «Потужність НАТО залежить від сили кожного з союзників з військово-політичного блоку. ПС Туреччини мають бути посилені», – сказав міністр.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що проведе у Брюсселі зустріч з офіційними представниками Туреччини, Швеції та Фінляндії. За його словами, на переговорах планується обговорити занепокоєння Анкари у сфері безпеки у зв’язку з наміром Фінляндії та Швеції вступити до Північноатлантичного альянсу.

“Туреччина є важливим партнером НАТО, і всі члени альянсу готові сісти за стіл переговорів, щоб обговорити занепокоєння Туреччини, зокрема загрозу РПК”, – сказав голова блоку.

Почався візит посла США в ООН Лінди Томас-Грінфілд в табори сирійських біженців, які розташовані в турецькій провінції Хатай. Зі слів посла, вона була вражена долями біженців: жінок та дітей, життя яких перевернуло з ніг на голову понад 11 років жахливого конфлікту. «Під час цих розмов я чула від них з перших вуст про масштаби нинішньої гуманітарної кризи та обсяги їхніх основних потреб», – каже посол.

А ще, Лінда Томас-Грінфілд зустрілася з керівниками гуманітарних організацій МОМ та Save The Children в Туреччині і висловила їм глибоку вдячність, за їхню невтомну роботу на підтримку тих, хто цього потребує.

Я звертаю увагу на цей візит з причини зміни підходів Вашингтону до проблеми сирійських біженців і ролі Анкари в цьому. Так звісно, США не будуть заохочувати Туреччину окупувати нові території Сирії, однак лише Туреччина пропонує дійсно робочий сценарій вирішення проблеми з біженцями і працює над цим.

Турецькими фондами вже профінансовані і побудовані більше 59 тис. зі 100 тис. запланованих будинків на півночі та північному заході Сирії, в містечках які включають 68 шкіл та 24 лікарні. Турецька влада планує розселити в них понад 1 млн. сирійців, які добровільно повернуться на батьківщину. І це відбувається на територіях Сирії, які знаходяться під контролем турецької армії.

Сирія: Після окреслення турецьким президентом найближчих задач у військовій операції, турецька артилерія потужно відпрацювала по виявленим цілям в районі Таль-Ріфаат та Манбідж, на півночі Алеппо.

Турецькі опоненти перестали ховатися і оголосили про створення нового об’єднання під єдиним командуванням під назвою “Північна блискавка”, куди увійшли бойовики РПК/YPG та проіранських формувань, а також підрозділи асадитів.

В принципі вже на цьому можна вважати турецьку операцію успішною, бо фактичне злиття підрозділів зі складу сил, які підтримують США, з противником Сполучених Штатів – армією сирійського режиму та іранцями вже повним «фейлом». Про що до-речі і вказують російські пропагандисти, що типу відмова американців у підтримці СДС/РПК/YPG буде дорівнювати поразці в Афганістані.

Однак, в Білому Домі вже відреагували на майбутній наступ турків, коли Блінкен нагадав: «Ми не хочемо бачити нічого, що могло б поставити під загрозу боротьбу проти ІДІЛ в Сирії». Американці, як і раніше декларують свої цілі перебування в Сирії лише як боротьбу з Ісламською державою. Режим асада відповідно отримує санкції за власні злочини, що безпосередньо не пов’язано з присутністю американських військових на сирійській землі.

А тому, для американців це не принесе жодної шкоди коли турки розтрощать по-троху асадитів, іранців і раз вже так сталося трохи курдів, які самі проміняли боротьбу з ІДІЛ на війну з Туреччиною. Або навіть навпаки. Руками турків, американці позбавляться того радикального крила у власних СДС, які псують їм відносини з союзником по НАТО.

І так, ми побачимо на кадрах спалені турецькою артою американські ХАМВІ з прапорами РПК і разом з тим якийсь ще десяток мільярдів доларів американської військової допомоги. Це все буде відлунням нечіткої та непослідовної політики США в цьому регіоні. А як переконує досвід України – диктатори не валяться лише санкціями.

На півночі Латакії армія режиму асада проводить навчання, як підготовку до нового протистояння з сирійськими повстанцями та турецькою армією. Повідомляють, що в навчанні приймають участь близько 2000 асадитів та 15 танків. Звертаю увагу на явно малу кількість важкої бронетехніки, яка приймає участь в навчанні.

Саудівська Аравія: Саудівська Аравія готова збільшити видобуток нафти, якщо видобуток у росії суттєво знизиться через накладені на неї західні санкції, повідомляє Financial Times. При цьому джерела видання зазначають, що керівництво Саудівської Аравії усвідомлює, що ринок перевантажений і ціни на нафту перебувають на високому рівні, проте там також вважають, що «справжнього дефіциту поки що немає».

Стверджується, що, незважаючи на напруженість у відносинах США та Саудівської Аравії, останні візити високопоставлених делегацій з боку Вашингтону «допомогли покращити відносини». Після цього, за інформацією джерел, у Королівстві погодилися “змінити тон відносин у рамках зближення з адміністрацією Байдена”.

Інформація FT була опублікована напередодні регулярної зустрічі нафтового картелю OPEC+, яка мало відбутися увечері у четвер, і призвела до падіння цін на нафту. Лише нагадаю, що вчора в Ер-Ріяді був лавров, якого навіть пустили на засідання міністрів закордонних справ 6 арабських країн. Під час коментарів для преси він повторив стандартний набір кремлівських «хотєлок», які спростовуються в т.ч. і FT.

І це засідання у віртуальному форматі відбулося з гарними для нас новинами. Група країн ОПЕК+ погодилася збільшити видобуток сирої нафти на 64% до 648 000 барелів на добу в липні. Причина такого рішення ОПЕК+ пов’язано з підходом Європейського Союзу щодо заборони імпорту частини російської нафти. Група також опублікувала заяву, в якій оголосила, що члени ОПЕК+ знову зустрінуться 30 червня, щоб обговорити динаміку ринку нафти. Нафтовому ембарго для лаптестану бути!

Міністри країн, які брали участь у засіданні ОПЕК+, у підсумковій заяві групи підкреслили важливість «стабільності та збалансованості» на ринку «сирої нафти та продуктів нафтопереробки». Отже ціни на нафту також будуть знижуватися.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V