США надають Україні ту зброю, яка необхідна в залежності від ситуації на фронті.
Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін розповіла про підтримку України та перемовини про надання зброї Силам оборони України.
Про це вона говорила в інтерв’ю “Європейській правді”.
“Коли Україна звертається до нас із запитом про певну зброю, ми маємо оцінити, що є у наших запасах, що доступне для постачання. Має вагу те, що для використання деякого обладнання українським військовим потрібне навчання, і це також потребує часу. Та коли ми можемо задовольнити прохання України – ми це робимо“, – сказала вона.
Квін навела приклад, що на початку повномасштабного вторгнення Україні була необхідна протитанкова зброя, тому уряд США зосередився саме на ній.
Україна зробила запит на отримання важкої артилерії – США поставили 90 гаубиць з “серйозним боєкомплектом”. Йдеться про буксирувальні гармати M777 та боєприпаси до них.
Щодо постачання Україні літаків, Крістіна Квін зауважила, що США не мають радянських літаків.
Додала, що відбувалися обговорення в рамках НАТО стосовно постачання таких літаків з інших країн, але “з низки причин цей механізм не запрацював”.
“Якщо держави-союзники, які мають певну зброю (зокрема, літаки), хочуть постачати її Україні на двосторонніх засадах – вони можуть це робити! США не зупиняють союзників у цьому, ніяких обмежень немає, вони можуть це зробити, просто перевізши літаки через кордон. Звинувачення саме США у непостачанні літаків не мають ґрунту, навіть якщо є ті, кому простіше ховатися за нашою спиною“, – сказала вона.
Квін зазначила, що детальніших коментарів не буде, оскільки не вважає за потрібне “вказувати пальцем” на союзників.
Нагадаємо, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба нещодавно заявив, що Україні потрібні сучасні винищувачі. Підкреслив також, що партнерам не варто зосереджуватися на постачанні зброї радянського зразка.
На думку Крістіни Квін Україна може вступити в НАТО без Плану дій щодо вступу.
“Що ж стосується можливості вступу Фінляндії без ПДЧ, то План дій щодо членства ніколи не був юридичною вимогою для приєднання до НАТО, а отже, Україна також може вступити до Альянсу без ПДЧ. Однак я би не називала це скороченою процедурою. ПДЧ – це механізм, який дозволяє державі досягнути вимог. І якщо якась держава вже відповідає усім вимогам – то ПДЧ стає непотрібним. Тому як Україна, так і будь-яка інша держава не має отримувати План дій щодо членства та виконувати його у разі, якщо ви загалом будете відповідати більшій частині вимог“, – сказала вона.
Нагадаємо, Фінляндія та Швеція заявили про подання заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу.
Крім того, Крістіна Квін підкреслила, що США будуть підтримувати Україну до перемоги.
“Ми хочемо, щоби Україна перемогла у цій війні! І ми щоденно працюємо над тим, щоби це сталося. США вже поставили в Україну більше зброї, ніж будь-яка інша держава, і ми продовжуватимемо це робити“, – сказала вона.
Також зазначила, що надаючи Україні безпекову допомогу в США не обговорювали використання цього озброєння щодо Криму та Донбасу.
“Ми завжди визнавали, що і Крим, і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про подальшу підтримку в контексті того, як далеко Україна відкидатиме російську армію. Але рішення про це лишається за Україною“, – підкреслила Крістіна Квін.
Квін зазначила, що саме Україна має визначити, який підсумок війни є прийнятним, а який – ні. США підтримають рішення України.
Та додала що США підтримують більш безпечну Європу – таку, де Росія менше загрожує своїм сусідам. При цьому Україна має відчувати себе більш безпечно.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин