Смерть лідера – це ще один удар по ІДІЛ, але не кінець «Ісламської держави» - Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону.

Смерть лідера – це ще один удар по ІДІЛ, але не кінець «Ісламської держави»

Смерть лідера – це ще один удар по ІДІЛ, але не кінець «Ісламської держави»
Смерть лідера – це ще один удар по ІДІЛ, але не кінець «Ісламської держави»

The New York Times розкрило деталі операції минулого тижня з ліквідації другого лідера «Ісламської держави», яке безумовно стане матеріалом для сценарію нового блокбастера.

У Абу Ібрагіма аль-Хашімі аль-Курайші була відсутня права нога, яку він втратив після удару американського дрону. Ця вада зіграла злий жарт з терористом і значно полегшила подальшу роботу спецслужб. Тому коли, після двох років марних пошуків, одноногий бородатий чоловік купався у басейні на даху триповерхової будівлі на північному заході Сирії, в ньому безпомилково ідентифікували – аль-Курайші.

В такий спосіб у вересні минулого року була підтверджена інформація, яка спочатку надійшла від інформаторів і невдовзі аналітики розвідки зосередили інші засоби спостереження за терористом №1, як з повітря так і на землі, та датчики прослуховування на даху і прилеглих районах. Операція почалась.

Разом з розвідкою, розпочалися тренування спецназу. Під керівництвом Центрального командування США, американські Delta Force репетирували десятки разів штурм будівлі, для чого використовувався повний аналог житла аль-Курайші. І силова частина операції була повністю готова до кінця грудня минулого року. Після чого президент Байден схвалив місію.

Але погана погода на північному заході Сирії та бажання виконати місію в безмісячну ніч привело до перенесення операції на 2 лютого. Як стверджує видання, американські офіційні особи попередили Ізраїль, Туреччину та росію, незадовго до початку місії, щоб уникнути будь-якого випадкового контакту між ними.

Тоді визначена група гелікоптерів, під прикриттям бойових Apache, ударними MQ-9 Reaper та штурмовиками, піднялася з бази на північному сході Сирії. Під час перельоту на 800 миль по всій країні було зроблено декілька зупинок для дозаправки.

А до цього, американська розвідка з’ясувала, що аль-Курайші, також відомий як Хаджі Абдулла, проживав зі своєю дружиною та двома дітьми на третьому поверсі будівлі. Він виходив з будівлі лише зрідка, щоб скупатися на даху. Він покладався на свого помічника, який жив на другому поверсі будівлі і який разом із мережею кур’єрів виконував накази аль-Курайші до відділень ІДІЛ в Іраку, Сирії та інших країнах світу. На першому поверсі жила сирійська сім’я, яка не мала жодного зв’язку з терористичною групою.

Відразу після опівночі, після того, як спецназівці прибули на місце, через гучномовці арабською мовою американці закликали мешканців першого поверху, а також будь-кого іншого, евакуюватися. Чоловік, жінка та четверо дітей, які проживали там, змогли втекли з першого поверху.

Аль-Курайші не став чекати, поки спецназ добереться до нього і майже відразу підірвав пояс смертника з 5-10 фунтами вибухівки, який був на ньому. Вибух виявився настільки потужним, що від нього був вщент знищений третій поверх будівлі. І тіла присутніх там, в тому числі лідера ІДІЛ повилітали у вікна. Всі члени родини терориста загинули.

Далі Delta Force провели штурм другого поверху будівлі і вступили в бій з помічником Аль-Курайші та його дружиною, яка також чинила озброєний опір. За результатом операції, Пентагон повідомив про загибель трьох терористів та чотирьох цивільних. З яких одна дитина, помічника головного терориста, була без видимих пошкоджень або кульових поранень, що свідчить про те що вона загинула ще під час підриву Аль-Курайші, але знаходилися на другому поверсі.

Проте коли американські військові покинули місце операції, працівники цивільної служби порятунку «Білі шоломи» повідомили нових загиблих, яких дістали з під завалів будівлі. Серед яких щонайменше 13 були жінки та діти.

За свідченнями потерпілих чотирьох дітей, яких евакуювали з будинку, їхні батьки загинули під час пожежі на другому поверсі. Американці заперечили свою причетність до загибелі будь-кого з цивільних, оскільки не підривали ніякої вибухівки, а наземна операція була спланована саме для того щоб уникнути зайвих жертв.

Всього десять людей, у тому числі вісім дітей, були безпечно евакуйовані. Ними зайнялися служби повстанського угруповання Хайят Тахрір аш-Шам, яке контролює цю територію і їх теперішня доля невідома.

Двогодинний рейд у містечку Атма поблизу турецького кордону стався через кілька днів після закінчення боїв у в’язниці Ас-Сінаа з бойовиками «Ісламської держави» які стали найзапеклішими з моменту падіння так званого халіфату три роки тому.

Тому, ці всі події стали похмурим нагадуванням, що терористичну організацію «Ісламська держава» ще далеко не подолано. У доповіді ООН про боротьбу з тероризмом, опублікованій цього тижня, зазначено, що «Ісламська держава» все ще утримує від 6 000 до 10 000 бойовиків в Іраку та Сирії, «де вона формує осередки та готує оперативників для здійснення атак».

Також цього тижня Держдепартамент США запропонував винагороду у розмірі до 10 мільйонів доларів за інформацію, яка допоможе ідентифікувати або встановити місцезнаходження Санаулли Гафарі, лідера «Ісламської держави Хорасан» або ІДІЛ-К, філії угруповання в Афганістані.

Ця терористична група взяла на себе відповідальність за напад на міжнародний аеропорт Кабулу 26 серпня, в результаті якого під час евакуації під керівництвом США загинули 13 військовослужбовців США та 170 цивільних.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V